Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Crobex se blizu na 2100.

Ameri, pad inflacije, FED smanjene dizanja kamata, cijene energenta, važi i za EU, kina se otvara, CRO 2023 dogodile se pozitivne promjene, ulazak stranog kapitala na burzu?, firme bolje posluju tako da ova trenutna zelenjava je ok.

Danas Crobex +1,22%.

Ovo je vec drugi tjedan rasta.

Osjeti se na portfelju ovaj rast. Čak i na svojoj dosta konzervativnoj poziciji od 40+% casha to osjetim.

Ameri i dalje zeleni

mitkko, 21.12.2022. u 21:34

 









mitkko, 16.12.2022. u 20:21







mitkko, 13.12.2022. u 18:23



SPY je danas na CPI vijesti poskocio taman do razine  gdje bismo ocekivali da bi jedan klasicni retest trendlajna isao.

.

Sljedeca dva tjedna su kljucna.



 

SPX baš ozbiljno roni. Od ovog zadnjeg grafa, tj. retesta trendlajna do danas -7,17% u svega 4 dana. 😬

Pozitiivno je što je target ovog rising wedgea cca 2,5% niže pa bi uskoro bilo zaočekivati i nekakav odbijanac.

.

Naša ZSE standardno autistična. Dok je SPX u ovom zadnjem bear market reliju napravio gotovo +18% naš CROBEX se nije ni pomaknuo. Sada će ovaj vodopad vani opet biti uteg oko noge i za ovo malo potentnih izdanja koja su se napokon udostojila pokrenuti. 😕

 



 

Izgleda da je odbijanac krenuo, doduse malo ranije nego sto sam ocekivao. Logican target bi bio razina 3960.


SPY odbijanac je dosao do svog targeta, sad bi bio red da opet malo otrese. Ukoliko nekim slucajem uredno probije ovaj veliki trendlajn promijenit cu misljenje, ali do tada samo je jedan smjer – prema dolje.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Doima se kao da su preko bare barem do određene mjere zauzdali inflaciju.

Ali ne vjerujem da će biti ikakvog “FED pivot” scenarija.

Riječima naše kolegice s foruma – ovo je drama u tri čina. Mi smo sada tek negdje na sredini. Pričam za vibrant US market, ne za naši zombi ZSE, koji tek od Nove godine pokazuje neke znakove života i reflekse.

mitkko, 12.01.2023. u 19:50

 



 

 

nema snage u amera danas, ni unatoć cpi-u…….drugi problemi market muće i mislim da se trenutno shorta 100 na sat……..tko što prije zaboravi 2021 i 2022 bit će blažen i uspjet na marketu……







mitkko, 16.12.2022. u 20:21







mitkko, 13.12.2022. u 18:23



 

SPY je danas na CPI vijesti poskocio taman do razine  gdje bismo ocekivali da bi jedan klasicni retest trendlajna isao.

.

Sljedeca dva tjedna su kljucna.

 



 

SPX baš ozbiljno roni. Od ovog zadnjeg grafa, tj. retesta trendlajna do danas -7,17% u svega 4 dana. 😬

Pozitiivno je što je target ovog rising wedgea cca 2,5% niže pa bi uskoro bilo zaočekivati i nekakav odbijanac.

.

Naša ZSE standardno autistična. Dok je SPX u ovom zadnjem bear market reliju napravio gotovo +18% naš CROBEX se nije ni pomaknuo. Sada će ovaj vodopad vani opet biti uteg oko noge i za ovo malo potentnih izdanja koja su se napokon udostojila pokrenuti. 😕

 

 



 

Izgleda da je odbijanac krenuo, doduse malo ranije nego sto sam ocekivao. Logican target bi bio razina 3960.




 

SPY odbijanac je dosao do svog targeta, sad bi bio red da opet malo otrese. Ukoliko nekim slucajem uredno probije ovaj veliki trendlajn promijenit cu misljenje, ali do tada samo je jedan smjer – prema dolje.

 

👏👏…….bravo za sve nas…….što se ufatilo, ufatilo…….kreće fatanje u drugom smjeru od pon……sve je doseglo tergete, la pa-pa…….i mali prometi bili su dovoljni za  zaradu u  skladu s uvjetima  prometa na burzi…….daljnjeg rasta nema bez povećanja prometa……ajd bok……

https://www.seebiz.eu/kolumne/dosta-razloga-za-optimizam-na-svjetskim-trzistima/286865

Trenutno stanje na burzi je vratilo koliko ste pozvali. 

Optimizam na burzi je bačen kao udica čekaju se somovi kapitalci a krokodili čekaju.

Meni ponajvise interesira gdje su oni sto su nedavno pricali o inflaciji, recesiji, potopu Crobexa,….

Nestali…

Trenutno stanje na burzi je vrati kokoši što si pozobala

diokidina, 16.01.2023. u 12:25

Meni ponajvise interesira gdje su oni sto su nedavno pricali o inflaciji, recesiji, potopu Crobexa,….

Nestali…

 

-2,75% danas……. je li dosta za početak ?

https://www.seebiz.eu/ekonomija/georgieva-globalna-ekonomija-iduce-ce-se-godine-oporaviti/286995

New Report

Close