Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DAX +7,92 % 🤪

Ignore: KressoM, delux

Danas će se DAX naravno malo ohladiti, nakon 7,92 plusa.  Samo da i kod nas ne krenu za tim. Danas bi trebao Crobi potegnuti barem 2-3% u zeleno jer smo jučer sramežljivo vraćali potop od Ponedjeljka

Odgovor na dax jedna velika nula. Na zse drma ekipa sa par  100.000 kn i oni određuju smjer.

DAX na +3,15%

Ignore: KressoM, delux

U dva zelena dana Dah preko 11% a naš Crobi niti 4%. U čemu je kvaka? Da li su ovdje predobri ulagači ili tamo? Da li nema više novaca iako je u Pon prodano u milijunima? Ili svi čekaju bolji sentiment?

redizajnlos, 11.03.2022. u 15:59

U dva zelena dana Dah preko 11% a naš Crobi niti 4%. U čemu je kvaka? Da li su ovdje predobri ulagači ili tamo? Da li nema više novaca iako je u Pon prodano u milijunima? Ili svi čekaju bolji sentiment?

Hm hm…zavisi iz kojeg kuta gledate…

Od pocetka godine:

DAX -14%

CROBEX -5%

Napokon, nakon 15g  smo “bolji” od DAX, ali ocito opet nije dovoljno dobro…

Rastimo zajedno...

Reakcija na zse za sad “samozatajna”…eu burze “luduju”

https://www.teletrader.com/

https://apnews.com/article/russia-ukraine-zelenskyy-ap-top-news-europe-istanbul-4625afe04bd10a05c14914bb9f4ef0b0

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Danas je počelo trgovanje dionicama Mon perina d.d.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/MONP/COI-MONP-d0ba5e0436667b430e3afedd91934674.pdf

Predlažem moderatoru da otvori odgovarajuću temu za MONP-R-A

Ignore: KressoM, delux

Postajem sve pesimističnija što se tiče tržišta kapitala. Jednostavno me čudi da nitko ne obraća pažnju na to da bi Rusi mogli obustaviti isporuku plina Evropi za par dana. A onda će biti kuku-lele na tržištu kapitala, gore nego kada je počela ruska invazija na Ukrajinu.

amarananab, 30.03.2022. u 12:03

Postajem sve pesimističnija što se tiče tržišta kapitala. Jednostavno me čudi da nitko ne obraća pažnju na to da bi Rusi mogli obustaviti isporuku plina Evropi za par dana. A onda će biti kuku-lele na tržištu kapitala, gore nego kada je počela ruska invazija na Ukrajinu.

rusima je plin još jedini izvor prihoda i pritiska na zapad i ako obustave isporuku plina odrezali su zadnju granu na kojoj sjede i gospodarstvo im neće više stenjati pod sankcijama nego će se totalno raspasti! naravno da bi rusi bez problema odrezali isporuku plina mrskoj EU, ali znaju da bi time sebi pucali u obje noge, a da ne govorimo da bi EU onda momentalno presjekla sve veze s rusijom i njihovim gospodarstvom i to bi bio totalni ekonomski potop rusije od kojeg se ne bi oporavila 30 godina. sve to zna putin, sada samo bocka da vidi koliko jako može ubosti, ali da je toliko lud da sam sebe uništi, to nitko ne vjeruje jer se već opekao s napadom na ukrajinu za koji je vjerovao da će proći bez reakcije zapada i sve odraditi u par dana s minimalnim žrtvama. zatvaranje plinskih ventila bio bi mu zadnji čavao u lijes….

kodiaq

Sve točno napisano

Ne bih bila baš tako sigurna da to neće učiniti. Pošto G7 ne želi plaćati u rubljima zavrtanje slavine je sve izglednije. Osim toga u Rusiji već vlada takav haos zbog sankcija da oni nemaju više što izgubiti. Jednostavno će taj haos prenijeti i na Evropu i veći dio svijeta. Za haos u Rusiji znam iz prve ruke jer ovo sve što možete pročitati po portalima je “mala beba” u usporedbi sa stvarnim stanjem koje tamo vlada. Čudi me da o tome tako malo pišu strani mediji ili nemaju prave informacije ili nema tko da im to prenese i prezentira. Imam prijatelje u Rusiji i svi odreda kažu da su totalna banana od poslovanja i života.

Sve izgeledniji je scenariji da ce doci do problema, nedostatka dosada dovoljne kolicine plina u Europi. Energetske/industrijske kompanije koje koriste plin u proizvodnji ce snesti najveci dio troska u tome. Ja ne vidim vece prelijevanje  plinske krize na druge dijelove ekonomije, tako da, ja sam misljenja da ako ste dionicari hrvatski dionica koje direknto nemaju vezu s opskrbom plina i cijenom plina, nemamo brige.

Putin: ‘Europa ipak može nastaviti plaćati plin u eurima‘


https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/strava-i-uzas-ruskih-razaranja-satelitske-snimke-mariupolja-otkrivaju-razmjere-unistenja-ukrajinci-o-najavama-povlacenja-iz-moskve-nismo-bas-toliko-naivni-1179932

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

avax10, 30.03.2022. u 10:30

Danas je počelo trgovanje dionicama Mon perina d.d.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/MONP/COI-MONP-d0ba5e0436667b430e3afedd91934674.pdf

Predlažem moderatoru da otvori odgovarajuću temu za MONP-R-A

slažem se i također pozivam moderatora da otvori topik Mon Perin obzirom da je ta dionica jučer bila najtrgovanija na ZSE, a isto je i danas i smiješno je da na poslovnom forumu nema teme gdje se može komentirati. hvala

New Report

Close