Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne tako davno, cijene su bile jako povoljne na svim glavnim i zabitim svjetskim burzama. Nekima je, doduše, i tada sve bilo preskupo i predviđali su se najcrniji scenariji, nova ‘Crna smrt’ i ekonomski ponor dublji od 1929.-1933.

Ima zanimljiva priča o čovjeku od kakvih 88 godina koji je početkom 1970ih htio kupiti nekretninu u San Franciscu, ali je smatrao da je preskupa i odlučio je sačekati da padne cijena. On i dalje čeka, ali nikako da dočeka. Znamo što se dogodilo s cijenama nekretnina u San Franciscu od tada do danas.

yieldchaser, 26.04.2021. u 11:12

Ne tako davno, cijene su bile jako povoljne na svim glavnim i zabitim svjetskim burzama.

da, pred godinu dana cijene su bile fantastične i isplatilo se ići all in u dionice….ali sada? sada može kupovati samo teški naivac koji nije proživio burzovne armagedone jer svakome s imalo iskustva je kristalno jasno da su sada dionice pregrijane do bola i na najvišim razinama u povijesti..s ovih razina može biti samo sićušan rast, ali zato bruuutalni padovi!

ako se tebi zbog te moguće sitne zarade riskira sada biti/ulaziti u dionice, samo naprijed. iskusni su sada najmanje 70% u kešu i povećavaju taj % iz dana u dan…..

 

Ti to govoriš o hrvatskom tk? Nešto je tu pregrijano? Šta si pao s mendule?

Nisu ni svjetska toliko pregrijana, eventualno američko..

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/financiranje-plana-oporavka-na-svaku-uplacenu-kunu-u-eu-hrvatskoj-se-vraca-pet-kuna-15069042

Bravo,jedan na pet!

6,3 milijarde

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

kodiaq, 28.04.2021. u 21:21

 





yieldchaser, 26.04.2021. u 11:12



 

Ne tako davno, cijene su bile jako povoljne na svim glavnim i zabitim svjetskim burzama.

 



 

da, pred godinu dana cijene su bile fantastične i isplatilo se ići all in u dionice….ali sada? sada može kupovati samo teški naivac koji nije proživio burzovne armagedone jer svakome s imalo iskustva je kristalno jasno da su sada dionice pregrijane do bola i na najvišim razinama u povijesti..s ovih razina može biti samo sićušan rast, ali zato bruuutalni padovi!

ako se tebi zbog te moguće sitne zarade riskira sada biti/ulaziti u dionice, samo naprijed. iskusni su sada najmanje 70% u kešu i povećavaju taj % iz dana u dan…..

 

 

Jesi siguran? Na temelju čega temeljiš takve zaključke?

Kamatne stope su na +/- 0%, uz očitu inflaciju koja je u tijeku i koja če se samo ubrzavati.

Uzmi samo to u obzir..

kodiaq

tvoja upozorenja imaju temelje, ali…. takva “pregrijana” situacija će vrlo vjerovatno još potrajati. ono što smo znali ili naučili do pojave korone, mislim da možemo svi zaboraviti. fin ind se mijenja drastičnom brzinom, percepcija ulagača također, donekle smo naučili živjeti sa covidom. još ako se boleština zauzda kao što se očekuje za nekoliko mjeseci i ekonomije zalaufaju…. tek onda slijedi pravi bum!

 

a da će jednom korekcija ili krah…. to je neminovno!

Plava laguna dividenda 0,25 kn povlaštenoj dionici.😂😂😂

lojtrek

20 g si na burzi i postaš sa čuđenjem i podsmijehom masu informacija koje se pojavljuju po n-ti put!!! zar se nikad ne zapitaš zašto je tome tako!!?? ili sa mnom nešto nije u redu!!??

kodiaq, 28.04.2021. u 21:21

 





yieldchaser, 26.04.2021. u 11:12



 

Ne tako davno, cijene su bile jako povoljne na svim glavnim i zabitim svjetskim burzama.

 



 

da, pred godinu dana cijene su bile fantastične i isplatilo se ići all in u dionice….ali sada? sada može kupovati samo teški naivac koji nije proživio burzovne armagedone jer svakome s imalo iskustva je kristalno jasno da su sada dionice pregrijane do bola i na najvišim razinama u povijesti..s ovih razina može biti samo sićušan rast, ali zato bruuutalni padovi!

ako se tebi zbog te moguće sitne zarade riskira sada biti/ulaziti u dionice, samo naprijed. iskusni su sada najmanje 70% u kešu i povećavaju taj % iz dana u dan…..

 

 

 

Ti “iskusni” su u kešu već jedno 4 do 5 godina i trube isto, zazivajući krahove i armagedone.

Samo se priča i priča i priča…..

zm1, 02.05.2021. u 11:15

 





kodiaq, 28.04.2021. u 21:21



 

 





yieldchaser, 26.04.2021. u 11:12



 

 

Ne tako davno, cijene su bile jako povoljne na svim glavnim i zabitim svjetskim burzama.

 

 



 

da, pred godinu dana cijene su bile fantastične i isplatilo se ići all in u dionice….ali sada? sada može kupovati samo teški naivac koji nije proživio burzovne armagedone jer svakome s imalo iskustva je kristalno jasno da su sada dionice pregrijane do bola i na najvišim razinama u povijesti..s ovih razina može biti samo sićušan rast, ali zato bruuutalni padovi!

ako se tebi zbog te moguće sitne zarade riskira sada biti/ulaziti u dionice, samo naprijed. iskusni su sada najmanje 70% u kešu i povećavaju taj % iz dana u dan…..

 

 



 

 

 

Ti “iskusni” su u kešu već jedno 4 do 5 godina i trube isto, zazivajući krahove i armagedone.

Samo se priča i priča i priča…..

ti iskusni su pred godinu dana kupovali dionice u pola sadašnjih cijena i digli ogromnu lovu, a uskoro će opet 👍

eto-mene, 02.05.2021. u 19:21

 





zm1, 02.05.2021. u 11:15



 

 





kodiaq, 28.04.2021. u 21:21



 

 

 





yieldchaser, 26.04.2021. u 11:12



 

 

 

Ne tako davno, cijene su bile jako povoljne na svim glavnim i zabitim svjetskim burzama.

 

 

 



 

da, pred godinu dana cijene su bile fantastične i isplatilo se ići all in u dionice….ali sada? sada može kupovati samo teški naivac koji nije proživio burzovne armagedone jer svakome s imalo iskustva je kristalno jasno da su sada dionice pregrijane do bola i na najvišim razinama u povijesti..s ovih razina može biti samo sićušan rast, ali zato bruuutalni padovi!

ako se tebi zbog te moguće sitne zarade riskira sada biti/ulaziti u dionice, samo naprijed. iskusni su sada najmanje 70% u kešu i povećavaju taj % iz dana u dan…..

 

 

 



 

 

 

Ti “iskusni” su u kešu već jedno 4 do 5 godina i trube isto, zazivajući krahove i armagedone.

Samo se priča i priča i priča…..

 



 

ti iskusni su pred godinu dana kupovali dionice u pola sadašnjih cijena i digli ogromnu lovu, a uskoro će opet 👍

 

Istina, ali to je bio jratkotrajan pad zbog događaja koje nitko nije mogao predvidit, a ne zbog nekog ek sloma ili slično, i vrlo brzo se sve oporavilo i rasli još više, posebno na us narketu

Znam da možda nema smisla kaj ću sad reć, ali u pravu ste i jedni i drugi.

Po meni se sad dobro držati samo kompanija s jako dobrim financijskim pokazateljima, s najvećim fokusom na free cash flow. Meni je to zapravo jedini realan pokazatelj kolko papir vrijedi. I isto valja razlikovati skupe stvari od procijenjenih stvari. Mnogi smatraju da ako je papir skup, ko recimo ERNT ili ATGR, da je zato precijenjen. Meni je recimo OPTE precijenjena i VART i takvi… To je meni precijenjeno, makar je ‘jeftino’.

Što se tiče našega tržišta, po meni nije pregrijano, ali mislim da će se mrcvarit na ovim razinama do 2000, dakle ~1950 gore dolje još duže vremena. Samo dividenduše će imati siguran rezultat. Društva s puno gotovine i malo duga nemaju tendenciju loših rezultata… Ljudima je potreban reality check. US tržište? Ima kompanija sa fenomenalnim pokazateljima, a da tržište ni u ovome trenutku ne prepoznaje njihovu vrijednost. Pogledajte INTC. Malen P/E, jako dobri pokazatelji iz godine u godinu, a cijena loša. Prošli tjedan palo 9 i više posto. Ja sam investiran u INTC na dugi rok zato jer vjerujem upravi, smatram da će se Intel vratiti i da će opet(uvijek) biti igrač. I još dosta ima takvih biznisa. Samo je pitanje da li vjerujete u kompaniju ili ne. Recimo u Teslu ne vjerujem ništa. Kripto me uopće ne zanima… Imam prijatelje i poznanike koji imaju desetke tisuća eura u ETHu… Jedan tip mi kaže da on to promatra kao ‘lutriju na puno godina’. Nikad nije kupio. Sve što ima je izrudario još pred par godina i samo drži…Ja ne vjerujem da će to ikad zamijeniti novac i smatram to sve tulipanima 21. stoljeća.

Jel se bojite inflacije?

1,5 g smo nigdje, probadaju biznisi, cijene rastu u nebu u skoro svim branšama.

Nitko ne troši i skuplja se lova na računima!

Mislite da oni koji kuhaju ovu igru, nemogu skuhati da vaš novac na računu postane preko noći bezvrijedan!

Inflacija je normalna stvar i ne treba je se bojati, baš naprotiv trebali bi se bojati kad je nebi bilo. A ako mislite na hiperinflaciju nje se nemorate bojati jer novac nije dovoljno raspostranjen i premalo ruku ga drži da bi do nje došlo.

Posljedni Đurin ratnik

New Report

Close