Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rješio sam se i HT-a. Nije mi jasno kako mogu imati pad prihoda već 10 godina. Svaki kvartal sve lošija dobit i prihodi. A budući kako sam je ja imao samo zbog dividendi, nije mi se više imalo smisla držati je na ovim razinama jer je dividendni prinos bijedan. EPS iz godine u godinu sve lošiji.

Ekipa više ne koristi pozive i poruke kao nekoć, nema roaminga. Model i vremena su se promijenila. Ne vidim kako bi se mogli suprostaviti padu prihoda. Budući da je sve više mladih i dolaze te mlađe generacije koje neznaju što je SMS i sve obavljaju preko Interneta. Wi-fi i nešto malo podatkovne kojoj je cijena sve niže i niže zbog konkurencije.

Mislim da nema Trezora i ovih fondova koji moraju kupovati kako bi je gledali na puno nižim razinama. Iskreno, i volio bih da je tu jer bih kupio i imao bolji dividendi prinos. Ovako kit*.

Ne kažem da je HT smeće kao brodari i građevinari; naprotiv. Mislim kako će u budućnosti i vrijediti više nego li sada. Ali nije više u mom fokusu. Ima tu i boljih prilika.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

mislim da smo ispod dna te ako uopće poostoji imalo zdrava ekonomija i ako vlada misli kako u državi nešto poboljšat tržište bi trbalo dobro rasti također i crobex jedino tako držane ekonomije napreduju

@Djubre

LURU si likvidirao do kraja poziciju?

Ja sam isto ZABA(14,000), PODR(500) i malo ERNT(100), malo ADPL(600) + puno ADRS2(2,800).

Bilo bi puno bolje da ADPL nisam ni dirao, a umjesto ADRS2 dokupio PODR.

Podravka je u ovome trenutku možda i najbolja hrvatska kompanija, gledano na puno razina.

Neeeee. Lura je to nešto malo sitno. Uz KODT2 i JDGT. ATLN i ne znam šta još.

Volio bih je imati puno više ali prilike ne dopuštaju. Mali free float i većinski koji će nas istisnuti.

I dao bih ATGR prednost pred PODR kao najbolja hrvatska kompanija. PODR je ipak državna mala kujica*.

JDOS strašan potencijal zbog širenja u Italiju, a IKBA zbog dobre bilance i jednog dana borbe za prevlast i vlasništvo.

Ovo ostalo je sve poznato. BCIN također super ali se ne može doći do veće količine a i vlasnika boli kit* za nas male. Nimalo transparentni.

Ali opet, džaba sve kad smo banana država.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Taj KODT mi se sve više sviđa, ali mei dalje priječi ti što ne razumijem taj posao, a ne volim baš ni u svakodnevnom životu pričati o stvarima u koje se baš i ne razumijem, kao npr. o nogometu. Naravno da navijam za Hrvatsku i gledam utakmice prvenstava, ali za samu igru sam praktički analfabet, pogotovo za klubove…

Hmm, oko Podravke vs. Atlantica sam nekako pristran, jer više volim Podravkine proizvode i nacionalist sam otkako sam bio dijete(zdravi, ne volim superdesničare) tako da nekako imam više povjerenja u državu nego u jednog čovjeka i njegovu obitelj, a i čuo sam kroz godine svakakve priče o dotičnome. Sad jesu li to tlapnje ili je možda ‘u cara Trajana kozje uši’, ne znam. Da smatram da je ATGR odlična kompanija – smatram.

IKBA i JDGT su mi nekako premali, a JDOS se pokazao kao zvijer,a to me baš i ne veseli, kad imam preko milijun u ADRS2.

Za LURU mi je jasno da je neki squeeze out na vidiku.

https://www.poslovni.hr/trzista/kompanije-sa-rejtingom-u-smecu-sve-su-blize-besplatnom-zaduzivanju-4245540

Nekada je izgleda dobro biti i u rangu “smeća”. Barem toga ima dosta na ZSE-u.

Istina..svaka druga firma ima rating junk. Crobex probio 1600. Jos 1 povrat do 1590 i retest pa idemo odraditi val C do kraja prije novog rokanja u bezdan.

Ljudi, nemojte prodavati građevinare.

Oprosti, nisam te razumio. Zašto prodavati graditelje?)

Na sta je spao ovaj forum. Kakvi sve likovi daju komentare svaki dan i zatrpavaju i ono malo ljudi koji nesto znaju o burzi i ekonomiji. Pa koga vi mislite nagovorit na prodaju ili kupnju?!  Strasno.

gonzales, 18.08.2020. u 20:47

Na sta je spao ovaj forum. Kakvi sve likovi daju komentare svaki dan i zatrpavaju i ono malo ljudi koji nesto znaju o burzi i ekonomiji. Pa koga vi mislite nagovorit na prodaju ili kupnju?!  Strasno.

pa vidiš da kvalitetni forumaši od “redizajna” foruma ovdje više gotovo ni ne pišu…ostali su samo ovakvi dnevni šibicari koji tipkaju po 5-10 postova dnevno i misle time nekoga navući na nešto…smiješno

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 19.08.2020. u 14:56

 





gonzales, 18.08.2020. u 20:47



 

Na sta je spao ovaj forum. Kakvi sve likovi daju komentare svaki dan i zatrpavaju i ono malo ljudi koji nesto znaju o burzi i ekonomiji. Pa koga vi mislite nagovorit na prodaju ili kupnju?!  Strasno.

 



 

pa vidiš da kvalitetni forumaši od “redizajna” foruma ovdje više gotovo ni ne pišu…ostali su samo ovakvi dnevni šibicari koji tipkaju po 5-10 postova dnevno i misle time nekoga navući na nešto…smiješno

 

Kolega zorangutan, što mislite o Dalekovodu, jel ima perspektive?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Priča o dividendama spala na tri slova

 

Dosta realan članak o očekivanjima za 2021 godinu.

Očekivanja da će financijski sektor i sljedeće godine zadržati dobit iz 2020 godine (ukoliko je uopće bude) su realna, a dobit iz prethodnih razdoblja zasigurno neće isplaćivati u 2021 godini.

Moje mišljenje..

Turisti će i dalje biti najveća banana ove godine a građevinari najveći dobitnici. Turista odavno nemam ništa a od građevinara Dalekovod i Ingru. Za sada i nadalje dobitna kombinacija!

@Invest

Tek će se na dionicama financijskog sektora, kako u svijetu, tako i u Hrvatskoj osjetiti kad ćemo točno izaći iz ove krize. Ako pogledamo preko bare, ali i cijeli svijet, dobre perfomanse su imale dionice najjačih tech kompanija, a to nije samo odraz monetarnih mjera i ostaloga, nego generalno jako dobrih poslovnih rezultata.

AAPL jako dobar primjer.

Pitam se samo kako će se takva zadržavanja dobiti utjecati na cijene dionica u nas? Ako ne budu rasle, a ne bude dividende, a bilo je ok dobiti, treba kupovati.

New Report

Close