Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I jos nesto, nikad nisam spominja staz na burzi niti je to bitno…jedino mjerilo je prosjecni godisnji prinos s kojim sam jako zadovoljan i nadam se da ce takav i ostati sljedecih 30 godina…

Rastimo zajedno...

Jučer Ameri u dobrom plusu, a danas Europljani u predtrgovanju u zeleno.

kaljuža jaše dalje

odvrtio si sa 0.5 milijuna kuna na 0.4 milijuna ili manje. i tu je vrtuljku bio kraj.

Cisto da se prozderes na kraju godine cu ti na p.p. poslat presliku placenog PKD-a za 2020….over and out

Rastimo zajedno...

jedva čekam. ovu divnu 2020. ću živit samo za to.

Ne znam kako nekima nije neugodno hvaliti se trejdanjem na ZSE. Pa to je najjadnija burza na svijetu. A provizije brokera pretjerano visoke. Robin Hood i IB naprema našim brokerima su besplatni. A da ne pričam o poluzi.

Nekoć sam jadno trejdao po ZSE i mislio da sam faca. Nisam zaradio za papar jer nema tu za papar.

Kad sam se prebacio na futures/opcije i strane burze poput EUREX, CME, ICE.. pa kažimo samo da u jednom danu možete zaraditi, ali i izgubiti, koliko u 10 godina na ZSE.

ZSE je ipak za kupiti, ubirati dividendu i zaboraviti da postoji.

Seeker, 23.06.2020. u 13:46

Ne znam kako nekima nije neugodno hvaliti se trejdanjem na ZSE. Pa to je najjadnija burza na svijetu. A provizije brokera pretjerano visoke. Robin Hood i IB naprema našim brokerima su besplatni. A da ne pričam o poluzi.

Nekoć sam jadno trejdao po ZSE i mislio da sam faca. Nisam zaradio za papar jer nema tu za papar.

Kad sam se prebacio na futures/opcije i strane burze poput EUREX, CME, ICE.. pa kažimo samo da u jednom danu možete zaraditi, ali i izgubiti, koliko u 10 godina na ZSE.

ZSE je ipak za kupiti, ubirati dividendu i zaboraviti da postoji.

Ma ne hvalim se, samo sam objasnio osobnu strategiju ulaganja u kriznim vremenima.

Pokusao sam ja s certifikatima i demo racunima na stranim burzama i ostao sam bez gaća (hvala Bogu virtualnih).

Nemam ja ni znanja ni iskustva za ino burze, nazalost, ZSE je moja liga…ipak nadam se samo trenutno

 

 

Rastimo zajedno...

Seeker, 23.06.2020. u 13:46

to je možda tvoje iskustvo… moje je iskustvo ovakvo: dakle da, na NYSE se može ubrati teška para ali možeš i bankrotirati u mjesec dana. Na NYSE trejdam oprezno i s malim količinama, i dokazao sam si da od toga mogu živjeti… svaki dan nek napraviš 50-100 dolara pa si izračunaj koliko je to mjesečno novaca. Možda nekom malo ali nisam gramziv i bolje to nego raditi u MCdonaldsu.  Ono što niti jedna burza nema a ima ZSE je to da u njoj plivam kao riba jer je poznajem u dušu. I nudi nevjerojatne prilike koje su rijetke ali kad se ukaže onda se vrlo brzo radi prava para jer tu ulazim sa jačom lovom. Samo treba dočekati i hvatati trend. U ovih par mjeseci se dalo zaraditi godišnju hrvatsku plaću bez ikakvih problema. I to sam učinio jer kako ne zaraditi na DDJH, DLKV, ADPL, TNPG, INGR, ATPL, pa i na RIVP i ARNT kad ti se naprosto nude. To su sve veliki rastovi dionica koji su se desili i u takve trejdove možeš komotno ući sa 100 000 -150 000kn i uzimati 10-20-30 i više posto. Trgovanje vani da, ali kompletno zanemariti poklone hrvatske burze?? Nikada.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

NaBiduAsku, 23.06.2020. u 14:48

 





Seeker, 23.06.2020. u 13:46





 

to je možda tvoje iskustvo… moje je iskustvo ovakvo: dakle da, na NYSE se može ubrati teška para ali možeš i bankrotirati u mjesec dana. Na NYSE trejdam oprezno i s malim količinama, i dokazao sam si da od toga mogu živjeti… svaki dan nek napraviš 50-100 dolara pa si izračunaj koliko je to mjesečno novaca. Možda nekom malo ali nisam gramziv i bolje to nego raditi u MCdonaldsu.  Ono što niti jedna burza nema a ima ZSE je to da u njoj plivam kao riba jer je poznajem u dušu. I nudi nevjerojatne prilike koje su rijetke ali kad se ukaže onda se vrlo brzo radi prava para jer tu ulazim sa jačom lovom. Samo treba dočekati i hvatati trend. U ovih par mjeseci se dalo zaraditi godišnju hrvatsku plaću bez ikakvih problema. I to sam učinio jer kako ne zaraditi na DDJH, DLKV, ADPL, TNPG, INGR, ATPL, pa i na RIVP i ARNT kad ti se naprosto nude. To su sve veliki rastovi dionica koji su se desili i u takve trejdove možeš komotno ući sa 100 000 -150 000kn i uzimati 10-20-30 i više posto. Trgovanje vani da, ali kompletno zanemariti poklone hrvatske burze?? Nikada.

Ulaženje na ZSE s velikim novcima od 100.000-150.000 kn.

😊😂😁😄😅☺

 

Nije čudo da ak se napravi promet od milje kuna tu neki vide kao veliku zaradu.

Ako su ugasili INU što ne ugase i ZSE?

Nije strateška firma, bespotrebno troši struju i utječe podosta na zdravlje korisnika.

Moj je portfelj 500 000 kn. Pozicija od 100-150 k kn je sasvim dovoljna, nek čak i previsoka za pojedine tcikere hvala lijepa. Koliko je 25% od 100 000? Ako je to tebi malo mani se piskaranja ovdje, kupi si lamburđinia, putuj, troši… ne trati vrijeme ovdje kad si pun ko brod.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

znači nakon jučerašnjeg uspona grobexa danas korekcija

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/vodeci-talijanski-strucnjak-za-zarazne-bolesti-koronavirus-je-oslabio-i-mogao-bi-s-vremenom-sam-odumrijeti-bez-potrebe-za-cjepivom-1028237

Prošlo pola godine od pojave korone a i dalje svaki stručnjak za zarazne bolesti ima svoju teoriju o kovidu. Jedino u čemu se većina složila je da treba prati ruke i držati distancu, karantenu. U dvadeset i prvom stoljeću znamo ono što su zaklljučili još stručnjaci u srednjem vijeku.  Uz svu modernu tehnologiju, istraživanja, stotine instituta razasutih po svijetu, nebrojene milijune koje imaju na raspolaganju mali virusčić i dalje ostaje enigma. I onda netko dođe i busa se u prsa kako znanost sve rješava. To je više nabadanje i naklapanje nego znanost.

I onda se tržišta kapitala oslanjaju na proturječne izjave znanstvenika iste struke. Svaka čast onome tko je osmislio ovu strategiju pljačke.

uz dužno poštovanje obrazovanim, pametnim i čestitim doktorima, ta medicina u zadnjih 35 godina nije napredovala gotovo ništa, pogotovo kad su u pitanju maligniteti i ovakve pojavnosti… manje više sve kaj je postojalo 1985. godine, koriste i danas, uz nekoliko većih otkrića vezano uz tumore na mozgu i neke oblike leukemije… hvale se da su u cijelosti sekvencirali ljudski genom i šta imamo od toga? liječnička pogreška je uzrok smrti broj 3. broj 1 je srce, broj 2 je rak.

stvarno mi nije jasno da danas nemamo korekciju od jedno -10%

nije ni zse više što je nekad bila

New Report

Close