Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NaBiduAsku, 06.04.2020. u 09:52

amadeo, milijarder, laprdalo… kako ste, kad će taj pad?? Jadni ne bili,,,,,,,, brzoo,, brzoo,, 🙂

 

hrvalin, 01.04.2020. u 14:01

 





NaBiduAsku, 01.04.2020. u 12:49



 

ovo sad već pomalo ulazi pametan kapital.. dugoročniji… mi špekulanti smo pokupili niže ali smo i više riskirali… sad ulaze jači igrači, ziheraši jer vide da će sve ovo potrajati jaš max tjedan dva a onda idu samo bolje vijesti.

 



 

ajde ne laprdaj

Randopph naravno da ne znamo ali imamo iskustva i ti i ja i još par njih, uglavnom manjina. To iskustvo koje smo sakupili ovih 15 godina trgovanja, svakodnevno praćenje kupnji i prodaja daju za pravo upozoriti na ono što se događa. I onda dođu ovakvi i vele ti ne laprdaj a tip pojma nema o ičemu. Puno ih ovdje i tamo na onom forumu piše sve i svašta i ja se s tim slažem ali jednostavno ne kuže tajming, ne znaju kad treba biti u a kad van dionica. Ma ko im kriv uostalom. Ali malo poštovanja treba imati a kako nemaju onda vraćam istom mjerom.

 

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

čujte kolege….istina je da sad niko nezna kam to sve ide….sjećam se 2008 ….od nove godine ogroman pad …pa zaista odbijanac ko ovaj …pa onda oped down …tak da i jedni i drugi imate argumente za druk …palo je jako naglo i logičan je ovaj povrat …ali uz loše vijesti i zvon na sve strane da je recesija tu …više je šanse da se ponovi ta 2008…bumo videli …oprez ne škodi ..teško je gledat kak nešto raste a ti u cashu ..osobno trejdam sa dijelom casha …oprezno i pomalo …kad jednom krene oporavak ..znat ćemo ..nebu se kasno uključit ..

@janlana

 

ako je ovo tehnički odbijanac onda imamo još jako malo lufta za rast. Ovaj odbijanac je samo reakcija na slabljenje virusa i korekciju prevelokog pada na mnogim izdanjima, na 1620-1650 je značajniji otpor… Uskoro ćemo se zabavljati sa lošijim kvartalnim izvješćima a to znači i posve novu igru. Ovo je bilo očito, dalje ćemo vidjeti. Tko je iskoristio rast iskorostio je, tko nije, neće nikada.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

https://www.poslovni.hr/hrvatska/neizvjestan-je-opstanak-i-nekih-velikih-tvrtki-prijeti-domino-efekt-4224394

naslov jedno a marijana ivanov drugo/optimistično ako

janlana, 06.04.2020. u 14:32

čujte kolege….istina je da sad niko nezna kam to sve ide….sjećam se 2008 ….od nove godine ogroman pad …pa zaista odbijanac ko ovaj …pa onda oped down …tak da i jedni i drugi imate argumente za druk …palo je jako naglo i logičan je ovaj povrat …ali uz loše vijesti i zvon na sve strane da je recesija tu …više je šanse da se ponovi ta 2008…bumo videli …oprez ne škodi ..teško je gledat kak nešto raste a ti u cashu ..osobno trejdam sa dijelom casha …oprezno i pomalo …kad jednom krene oporavak ..znat ćemo ..nebu se kasno uključit ..

 

istu strategiju i sam imam. doduše, do ADPLa sam mogao doći i jeftinije, ali razlika nije značajna jer nisam dokupio baš tako veliku količinu. PODR  i ADRS su bili pogotci. konkretno, u ovome trenutku me zanima ZABA. Cijena koketira s 50, tj. jest na 50. početkom tjedna sam napravio mali dokup po 48.80, neznatna razlika. Iz nekog razloga ZABA ne slijedi ovaj današnji trend. može li to dolje ovo proljeće/ljeto?

ali ako i bude recesija, ne znači da će tržišta kapitala klonirat scenarij iz 2008./09. možemo samo pretpostavit. hrvatske dionice su i do korone bile razmjerno jeftine, uzevši u obzir vrijednost tih kompanija.

 

Danas usao u klub kešoljubaca…pokratio skoro sve, ostalo cca. 20% unutra…trenutno mi je sve jakooo skupo…tko voli nek izvoli…

 

Rastimo zajedno...

Parica, 06.04.2020. u 16:35

 

Danas usao u klub kešoljubaca…pokratio skoro sve, ostalo cca. 20% unutra…trenutno mi je sve jakooo skupo…tko voli nek izvoli…

Svaka čast…samo si propustio još 20%. Ide to još gore kolega..treba probiti gornji bollinger.

Uh, od 1.1.2020.g. do danas u plusu samo +28,6 %.
S obzirom da je indeks pao sa 2050 na 1581 , ja skroz zadovoljan sa svojim portfeljem. Iako mogao sam biti i preko +45% da sam pratio instinkte. Samo neke dionice jednostavno ne želim kupovati jer su mi iste firme izvan zone kupnje radi svoje nekvalitete.

Vjerovatno sutra portfelj ode na +32% jer mi je čak 60% love u ATPL. A kad se sjetim da nitko nije htio po 137kn…

 

NaBiduAsku, 06.04.2020. u 14:46

@janlana

 

ako je ovo tehnički odbijanac onda imamo još jako malo lufta za rast. Ovaj odbijanac je samo reakcija na slabljenje virusa i korekciju prevelokog pada na mnogim izdanjima, na 1620-1650 je značajniji otpor… Uskoro ćemo se zabavljati sa lošijim kvartalnim izvješćima a to znači i posve novu igru. Ovo je bilo očito, dalje ćemo vidjeti. Tko je iskoristio rast iskorostio je, tko nije, neće nikada.

I tako…raspisao se ti nama pametan…neka te..

lako je bit general nakon bitke…

 

ask/bid

nisam trader kao ti, ali neke stvari s protekom vremena postanu jasnije. nitko ne može uvijek pogoditi, ali zašto ne iskoristiti očito preveliki propad na mnogo dionica. isto kao i sada preveliki rast na nekim papirima, koji po meni još nije gotov. što će biti kasnije…. vrlo vjerovatno ozbiljniji pad.

da, i da završim. puno nas ima ovdje raznoraznih pametnjakovića. jedni se klade na daljni rast, drugi na pad… netko je napisao da smo svi u pravu. mene zanima da li ima koga da je rasprodao sve iznad 2000 bodova?

zašto to pitam? iznenađen sam što nitko od strosjedilaca to nije napisao. i oni forumaši za koje sam mislio da su natopljeni iskustvom i znanjem nisu prepoznali prijetnju a imali smo svi skupa barem mjesec dana za reakciju!! zato sam u postu prije i napisao da svi skupa ništa neznamo! pogotovo ne reakcije burze u amera na objavu nekih vijesti. to je fakat svijet za sebe gdje je lova daleko na prvom mjestu. o empatiji i humanosti jako malo govora!

Parica, 06.04.2020. u 16:35

 

Danas usao u klub kešoljubaca…pokratio skoro sve, ostalo cca. 20% unutra…trenutno mi je sve jakooo skupo…tko voli nek izvoli…

 

Otkako si to napisao, vanka su burze uduplale rast.

Sa +3.5% na +7%.

Ako njima nije skupo, ne znam zašto je tebi.

već sama inverzija krivulje prinosa na dugoročne i kratkoročne obveznice u Americi nam je trebala biti signal za barem 50% unovčenje. dobri stari Buffett je držao 80 milijardi u cashu. sad žari i pali. ovo će bit njegov posljednji tango u Omahi.

Ameri u debelom plusu sutra igra najbrži prst!

Seeker, 06.04.2020. u 21:52

 









Parica, 06.04.2020. u 16:35



 

 

Danas usao u klub kešoljubaca…pokratio skoro sve, ostalo cca. 20% unutra…trenutno mi je sve jakooo skupo…tko voli nek izvoli…

 

 



 

Otkako si to napisao, vanka su burze uduplale rast.

Sa +3.5% na +7%.

Ako njima nije skupo, ne znam zašto je tebi.

Skupo mi je jer sam prije 7 radnih dana sve mogao kupit cca. 30% jeftinije…a osim toga, nisam ni dovoljno pametan da znam kako ce karantena utjecat na poslovanje drustava pa ni neznam sto je (ne)prilika..prevelik rast, neizvjesnost i pozitivan prinos u 2020. su me potjerali u keš…

Ali FOMO je opaka stvar i mozda cu ujutro sve kupovat nazad (skuplje)…

Rastimo zajedno...

New Report

Close