Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

salt, 26.03.2020. u 23:46

Kupnja je bikovski orjentirana, cijelo vrijeme imamo bull trap.

Vidljivo na Podravci, Saponiji, Atlanstkoj, Tpng, Hpbu,…na mnogim dionicama. Pa cak i Ddjh.

Ameri rasturaju, indeks 6.4 u plusu i danas.

Misljenja sam da se ceka vijest da je virus u tendenciji pada ili pojava injekcije tj.lijeka. e to ce tek lansirati burze. Lose vijesti su odavno sve u cijeni.

Vrijeme je jeftinog novca i istoga ne fali. Imat cemo V oblik oporavka.

Moja preporuka kupnja.

Uskoro ce Crobex prema 1640. U biti vec je krenuo.

Nešto mi govori da ovo s amerima neće biti baš tako lako i bezbolno. https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/kako-ce-pandemija-koronavirusa-zavrsiti-strucnjaci-su-godinama-upozoravali-da-je-neizbjezna-a-sada-se-svijet-suocava-s-tri-scenarija-zavrsne-igre/10139839/

Kupuju se dionice, neće kod nas biti krize misle, naša ekonomija je jaka kažu. Imaju li mozga takvi?

možda fondovi drže vreću prijateljima

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Što znači kad npr. OMF proda DLKV  cca 800 kom…drugi dan duplo, sve skupa skoro ništa, zašto to rade?

Vani sve u crvenom oko 4% a u nas 1,5 u zelenom. Podsjeća me na 2008. Svijet je bio u krizi a mi kao nismo. Kad se svijet oporavljao mi smo tek krenuli na dno. Samo da nam ne bude opet tako.

NaBiduAsku, 27.03.2020. u 10:31

da su kojim slučajem fjučersi danas bili u blagom plusu i EU u solidnom plusu mi bi danas rasturili ali i ovako je sasvim solidno. Biti će zanimljivo kad se počnu opet otvarati obrti i kad se ukine karantena.

 

Ameri u tjedan dana 17% rasta..Crobex u tjedan dana 2% rasta i sad kad ameri otvore u crvenom ni jedna dionica na zse vise ne vrijedi po trenutnoj cijeni nego ih pod hitno treba prodat.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

ovo danas je bio takav peh… sve se složilo za lud rast ali baš nas nije htjelo… dok su EU i ameri rasli danima, nama treba tjedan dana potvrde da to ide gore oa kad krenemo onda se ovi ispušu. Ali ajde iskoristilo se malo ovog jadnog rasta pa čekamo drugi tjedan.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/mariceve-mjere-rezultirat-ce-deficitom-od-66-milijardi-kuna/10140655/

😲😡👎

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

A tko zna šta se sve još može skuhati preko vikenda, i dobro i loše.

teška vremena tek dolaze….a na ZSE ekipa navalila na dionice kao da sutra pandemija završava i počinje blagostanje!….sjećam se takvih iz 2008. …velika većina ih je bankrotirala i više niti ne pišu na forumu, ali zato gledamo ove nove jurišnike kako tuku po asku…uskoro će i oni putem onih prvih….

https://net.hr/danas/svijet/strucnjak-pojasnio-sto-nas-ceka-nakon-pandemije-svijet-ce-dozivjeti-trostruki-sok-koji-nas-stavlja-u-stanje-bez-presedana/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Više se nema nitko prava žaliti na ZSE.

Kad svi indexi padnu oko 4%, a Crobex naraste 1.3% (u jednom trenutku i +3%), očigledno je riječ o jednom jakom indexu imunom na krizu. Oaza sigurnosti.

Iako orijentiran na turizam koji će možda ove godine u potpunosti umrijeti, koja je i glavna krava muzara ovom državnom proračunu punom uhljeba, ovaj robusni index pokazuje koliko je žilav i stabilan. Oaza sigurnosti.

Kada 3.3 milijuna amerikanaca dobije otkaz u jednom tjednu(neformalno i mnogo više, možda 6 mil), kada talijanske mrtvačnice se napune a hrvatska ima najgori dan zaraze do sada, ZSE naraste. Oaza sigurnosti.

Kada Njemačka razmišlja o nacionalizaciji tvrtki a Franciuska istovremeno o zabrani isplate dobiti kompanija kako bi sačuvale novac, dobro stari crobi naraste. Oaza sigurnosti.

Strane burze mogu nekako i razumijeti,ali RH tržište bez ijednog poticaja i mjere ne mogu. Jedino na čemu se radi ovih dana jest da se firme kažnjavaju zbog nedovoljnog korištenja POS uređaja.

Aj ća. Je*eš sve.

 

Seeker, 27.03.2020. u 17:11

Više se nema nitko prava žaliti na ZSE.

Kad svi indexi padnu oko 4%, a Crobex naraste 1.3% (u jednom trenutku i +3%), očigledno je riječ o jednom jakom indexu imunom na krizu. Oaza sigurnosti.

Iako orijentiran na turizam koji će možda ove godine u potpunosti umrijeti, koja je i glavna krava muzara ovom državnom proračunu punom uhljeba, ovaj robusni index pokazuje koliko je žilav i stabilan. Oaza sigurnosti.

Kada 3.3 milijuna amerikanaca dobije otkaz u jednom tjednu(neformalno i mnogo više, možda 6 mil), kada talijanske mrtvačnice se napune a hrvatska ima najgori dan zaraze do sada, ZSE naraste. Oaza sigurnosti.

Kada Njemačka razmišlja o nacionalizaciji tvrtki a Franciuska istovremeno o zabrani isplate dobiti kompanija kako bi sačuvale novac, dobro stari crobi naraste. Oaza sigurnosti.

Strane burze mogu nekako i razumijeti,ali RH tržište bez ijednog poticaja i mjere ne mogu. Jedino na čemu se radi ovih dana jest da se firme kažnjavaju zbog nedovoljnog korištenja POS uređaja.

Aj ća. Je*eš sve.

 

sve se slažem s tobom kolega, jedino ovo cijepidlačenje (gledanje kretanja u par sati) s rastom cro indexa ti je bezveze.

U dva dana vani su najvažnioji indeksi narasli skoro 20%. Mogu malo i pasti ili misliš da su vremena za još veći rast?

Vidi malo koliko su vani indeksi pali od pojave korone, a koliko naši. Još kad usporediš njihov rast u zadnjih par godina i naš, onda ćeš dobiti još bolju sliku “oaze sigurnosti” na cro burzi.

 

Da. naši su pali više jer smo mi više izloženi nego li vani.

Gotovo trećina prihoda dolazi od turizma. Nema obitelji na moru koja nije nekako uključena u turizam. Ovu nesretnici koji su preminuli po sjeveru Italije su isti oni penzići koji pune naše kampove sa obiteljima.

Oko 20% indexa čine turisti, 20% prehrambena industrija koja također gomila zalihe zbog turizma i 15% telekomi koji opet imaju koristi od turista kroz roaming (doduše ne koliko prijašnjih godina).

A to što su vanka više rasli prijašnjih godina je zato što su imali bolja gospodarsva i monetarne politike, QE i puste poticaje.

Mi smo zaposlili brdo uhljeba, masu mladih se iselio, izgubili industriju… zašto bi pobogu mi rasli?

Pa nećemo mi pasti manje od nekih indexa kojima je težite u IT i farmaciji.

Previše smo izloženi turizmu, a epidemija ne jenjava.

amarananab, 27.03.2020. u 15:56

A tko zna šta se sve još može skuhati preko vikenda, i dobro i loše.

Moguće pojeftinjenje goriva.

Turizam zaboravite ove godine, tu teško da ima pomoći u narednim mjesecima. Treba se uhvatiti poljoprivrede, posijati što se može da se ima barem što jesti do slijedeće sezone. Gubitci na burzi su najmanji problem, papirići su sagorili i kod najjačih.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/najveci-fond-na-svijetu-objavio-gubitak-i-ime-novog-sefa-koji-se-usporedio-sa-solskjaerom/10141432/

New Report

Close