Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

strašno, kakva štetočina je taj čovjek.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Što mislite hoće li se opet dogoditi padovi preko 10%?

ohladi, 26.03.2020. u 08:47

Moje misljenje je da je turistima propala sezona do 7 mjeseca.

Mislim takoder da 8 mjesec nece biti ni upola proslogodisnjeg, sto radi manjeg broja gostiju sto sto radi pada cijene smjestaja.

Ali mislim da bi mozda 9mj mogao biti dobar, a 10 mj ugodno iznenaditi ako posluzi lijepo vrijeme.

Inace imam u portfoliju jrdnu turisticku dionicu.

Jedna stvar se ne spominje a bitna je za turizam. Ako sve ovo i završi do 7mj. Mnogi dobivaju otkaze, mnogi idu na prisilni godišnji radi pokušaja očuvanja radnih mjesta, tako da je pitanje hoće li se imati novca za ljetovanje i hoće li imati godišnji za ljetovanje ili će morati raditi cijeli ljeto da firmu i radno mjesto izvade iz problema.

Tri scenarija za Hrvatsku a naravno kao i uvijek izabrat će najgori da bi tobož očuvali svoje povlastice a upravo zbog toga će ih i izgubiti. Kasica prasica će uskoro biti razbijena i prazna.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/uvede-li-vlada-oprost-na-porezna-davanja-moze-se-ocekivati-ekonomski-oporavak/10136308/

rano je još za govoriti ali ask je šupalj, da nije ono u ponedjeljak bila baba s kolačima?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/njemacka-ce-nacionalizirati-tvrtke-za-vrijeme-epidemije-kad-se-situacija-normalizira-prodat-cemo-ih-20200326

 

Kako se moze kad je frka..a kad se govorilo da to HR napravi onda se trebalo odobrenje Brisela i ekipe iz EU.

 

 

Pozdrav

 

 

svi smo mi Crobex

NaBiduAsku, 26.03.2020. u 15:28

rano je još za govoriti ali ask je šupalj, da nije ono u ponedjeljak bila baba s kolačima?

Nije, ne brini.

Kupnja je bikovski orjentirana, cijelo vrijeme imamo bull trap.

Vidljivo na Podravci, Saponiji, Atlanstkoj, Tpng, Hpbu,…na mnogim dionicama. Pa cak i Ddjh.

Ameri rasturaju, indeks 6.4 u plusu i danas.

Misljenja sam da se ceka vijest da je virus u tendenciji pada ili pojava injekcije tj.lijeka. e to ce tek lansirati burze. Lose vijesti su odavno sve u cijeni.

Vrijeme je jeftinog novca i istoga ne fali. Imat cemo V oblik oporavka.

Moja preporuka kupnja.

Uskoro ce Crobex prema 1640. U biti vec je krenuo.

salt, 26.03.2020. u 23:46

Kupnja je bikovski orjentirana, cijelo vrijeme imamo bull trap.

Vidljivo na Podravci, Saponiji, Atlanstkoj, Tpng, Hpbu,…na mnogim dionicama. Pa cak i Ddjh.

Ameri rasturaju, indeks 6.4 u plusu i danas.

Misljenja sam da se ceka vijest da je virus u tendenciji pada ili pojava injekcije tj.lijeka. e to ce tek lansirati burze. Lose vijesti su odavno sve u cijeni.

Vrijeme je jeftinog novca i istoga ne fali. Imat cemo V oblik oporavka.

Moja preporuka kupnja.

Uskoro ce Crobex prema 1640. U biti vec je krenuo.

 

To ti tvrdiš zato jer si se nakupovao?

Pa zar ne vidiš u kojem ovo smjeru ide? Zar ne vidiš koliko dugo će ovo trajati..Mjesecima.. Ovo je vrlo složena bolest koja se jako dugo inkubira..

Zar ne vidite da iz dana u dan u svijetu sve više oboljelih i mrtvih? Čak ni u Italiji, koja je 3-4 tjedna ispred nas, nije došao vrhunac, jučer 6200 novozaraženih i 720 mrtvih.

Amerika je eksplodirala na osnovu vijesti o 2 trilijuna pomoći.

A koje su to daljnje dobre vijesti koje mogu doć? U treutku dok rapidno raste broj novozaraženih..

Nemojte biti djetinjasti..

Svugdje u svijetu je sve stalo, a epidemija ne posustaje, čak ni u toplim krajevima.

A što da se sve vrati u normalu? Nastao bi opći kaos.

Svakim danom ekonomije sve više i više slabe a vi sami procjenite kada će se sve vratiti u normalu da se sve mjere ukinu i da se povjerenje ljudi vrati. Danas je 27.03.

Ameri su rasli jučer jer su očekivali da će oko 4-5 milijuna ljudi potražiti naknadu za nezaposlene (jer su pod utjecajem korone dobili otkaze).

To se nije dogodilo… zato što je “samo” 3.4milijuna ljudi spušilo otkaz. Ta brojka je samo formalna jer su mnogi dobili Ugovor o djelu pa nisu mogli tražiti naknadu. Time bi brojka premašila 5 mil. Također mnogima je smanjena satnica i radno vrijeme. Samo jučer je Tesla objavio da ukida 75% radnih mjesta u Gigafactory1.

Pa sada vi sami procjenite koliko je to bitno.

A pandemija tek počela kod njih.

Nevjerojatno da netko tako kupuje turiste?!

da su kojim slučajem fjučersi danas bili u blagom plusu i EU u solidnom plusu mi bi danas rasturili ali i ovako je sasvim solidno. Biti će zanimljivo kad se počnu opet otvarati obrti i kad se ukine karantena.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

salt, 26.03.2020. u 23:46

Kupnja je bikovski orjentirana, cijelo vrijeme imamo bull trap.

Vidljivo na Podravci, Saponiji, Atlanstkoj, Tpng, Hpbu,…na mnogim dionicama. Pa cak i Ddjh.

Ameri rasturaju, indeks 6.4 u plusu i danas.

Misljenja sam da se ceka vijest da je virus u tendenciji pada ili pojava injekcije tj.lijeka. e to ce tek lansirati burze. Lose vijesti su odavno sve u cijeni.

Vrijeme je jeftinog novca i istoga ne fali. Imat cemo V oblik oporavka.

Moja preporuka kupnja.

Uskoro ce Crobex prema 1640. U biti vec je krenuo.

Pogledaj Indexe vani, svi u crvenom.

Mislim da je sada (u cijelom svijetu) na stvari to da su sada vijesti još uvijek na virusu, ali kad krenu bombardirati o katastrofi u gospodarstvu i turizmu koja slijedi, bit će jako opasno.

New Report

Close