Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dalo bi se raspravljati…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

koja debilana od burze…….. [tongue]

netko nas gadno grči, samo da ne iskrsne kriza u Portugalu

sve su krivi mirovinci zato jer ulažu izvan zemlje koja ih hrani

NEMA PREDAJE

užas od prometa danas na burzi 🙂

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

ali nas čeka blagostanje u mirovini,al’ čemo uživati kad se vrate s prinosom [lol]


sve su krivi mirovinci zato jer ulažu izvan zemlje koja ih hrani

Krivo. Nema nikakve veze sa zemljopisom. Njihovo je da naše mirovine budu sigurno uložene. A mislim da su bolje uložene ako investiraju u npr. Petrobras ili Potash nego u npr. Ledo ili Optimu.

Niti jedna burza nemože živjeti od špekulanata,oni su nužno zlo,zašto investiranje nikoga ne zanima,kakovo je ovo društvo ? treba uvesti poreze na špekulativne transakcije i na kamate.

obožavam strvine-posebno ovce

i poreze na poruke na forumu, i poreze na sve čega se netko može sjetiti, ne znam koliko bi i to bilo dovoljno našoj političkoj rastrošnoj,raskalašenoj, raspojasanoj, razuzdanoj i razj…..noj eliti, pošten čovjek mora dobro paziti kuda se kreće,kradu iza svakog ugla, a otimaju gdje god stignu, već sam u strahu i za Remetinec

nesto vas muce prometi ha????? [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Niti jedna burza nemože živjeti od špekulanata,oni su nužno zlo,zašto investiranje nikoga ne zanima,kakovo je ovo društvo ? treba uvesti poreze na špekulativne transakcije i na kamate.

Možda ne može živjeti samo od špekulanata, ali špekulanti su svakoj burzi potrebni. Daju dodatnu likvidnost i smanjuju spreadove. S druge strane ako je previše špekulanata na jednoj burzi, može doći do velikih oscilacija što opet nije korisno. Smatram da bi najbolje bilo kad bi se nekako kontroliralo koliki postotak trgovine otpada na špekulante, a koliki na ostale investitore te tako stvorio nekakav balans između dvije sile.

Mislim da ne bi trebalo uvesti poreze na špekulativne transakcije i tako potjerati i ovo malo špekulanata što imamo. Mi trenutno trebamo više špekulanata i nadam se da ćemo ih uvođenjem short-sellinga, nakon nekakvog uvodnog razdoblja, i dobiti. Tek ako ćemo imati previše špekulanata treba uvesti neku mjeru za njihovo smanjenje. Ali ne čisti porez na takve transakcije. Možda bi bolje bilo nešto tipa Tobinov porez od npr. 0,1% ili 0,05% na sve transakcije na uređenom tržištu.


Niti jedna burza nemože živjeti od špekulanata,oni su nužno zlo,zašto investiranje nikoga ne zanima,kakovo je ovo društvo ? treba uvesti poreze na špekulativne transakcije i na kamate.

apsolutno, će tu neki mulci zarađivat na dkvs u stečaju, a ti s fundamentalno fantastičnim frankom u minusu mjesecima. poreza, poreza amo… [angry]

New Report

Close