Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Razumijem Lynxovu poziciju. Prodavati na ovim cijenama da bi se kupilo jeftnije je veće kockanje nego kupovanje. Igranje na feeling? Dajte molim vas! Tko je stvarno, ali stvarno, mogao biti suguran da će Crobex dolje? I tko može biti stvarno siguran da će još dolje, da se recimo sutra neć odbiti? Nitko. Zato je jedino što ozbiljnom investitoru preostaje zauzimanje pozicija u dobrim kompanijama, promatranje tih dionica kao udjela u stvarnim poduzećima i dugoročno ostvarivanje profita od njih. Ja ću, kao i Lynx, kad mi kapne kakva lova dokupiti par bisera koje promatram. Inače sasvim mirno spavam. Oni koji to nisu u stanju neka glume Nostradamuse, tamburaju po krivuljama i prate futurese u Americi. Tko je u toj priči gubitnik? Mislim da je onaj koji napravi više troškova kod brokera. (Ovo je čak i statistički točno.)







valjda će danas biti dan okreta, jer danas je situacija kad bi mi inače dopizdilo i kad bi sve prodao, a onda bi počeli rast. e sad neću prodat pa da vidimo!

hm..to samo znači da ti još u stvari nije dopizdilo . Tek kad ti STVARNO dopizdi,i kad prodaš…e,onda je taj dan preokreta . NAŽALOST !
[/quote]

ma ja ne prodajem makar me medvijedi raščerupali, nemam više šta izgubit, jedino mogu kao i većina žalit što nisam prodao na crobexu 2200, u tom slučaju bi danas kupovaoooo [bye] [bye]
[/quote]
Meni danas padaju sve dionice s kojima se trguje osim jedne male pozicije (SNBA, za sada) – pa što onda?? Neka padaju. Ako padnu još malo, i ako se tako nisko zadrže do jeseni (držim fige!) kada ću imati nešto keša kojega ću moći odvojiti za dokup: dobro ću iskoristit priliku! Samo neka to pada – što više dionica portfelja mi što više pada – ja sretniji! A nisam bear po definiciji. Jednostavno me ne zanima kako kratkoročno to oscilira a kad god se ima para za dokup što niže cijene to bolje… pa onda ne vidim što bi bio problem da pada – jer za dokupe će ponekad biti nešto para…
[/quote]

Smatram da sam tu školu tvrdoglavog držanja dionica, pretvaranja u najdugoročnijeg investitora, hvatanja padajućih noževa, već (nedavno) prošao, i ne bih je preporučio nikome, a kamoli sebi.
Onaj tko ne uči iz vlastitih grešaka, osuđen je da ih ponavlja…kao što sam negdje pročitao (gdje sam li to pročitao?)
Pozdrav
[/quote]
Onda očito nisi hvatao prave stvari… da i uhvatio npr. ADRS-P-A po 139 kn, ili KODT-P-A (po čini mi se 1080, moram provjeriti) onda bi imao drugačiju priču.
Važno je ŠTO hvataš, ne vrijedi hvatati noževe koji će se zabiti u pod jer im je tamo i mjesto – treba hvatati one sa gumenim vrškom kojima na podu mjesto NIJE i koje će padom odmah odbiti od pod prema nazad gore… To je poanta, gledaš vrijednost i uspoređuješ sa cijenom – ništa više i ništa manje. A kada znaš što imaš… čak i da se ne valorizira na TK brzo… to ti ne bi trebao biti problem. Pa svega je godinu u nešto prošlo od zadnjeg dna… kad si ti prije stigao "shvatiti da ti se nešto nije ispatilo uhvatiti??", još je premalo vremena prošla da možeš biti siguran da su te i ti tvoji noževi posijekli… Ima još vremena (nade :D) i za tvoje dionice ako su to "one prave"! 😉
[/quote]

Jedno od osnovnih pravila je "ne hvataj padajuće noževe". Otkada sam primjenio, između ostalih i taj princip, puno se bolje osjećam. Ali ne radi se ovdje o hvatanju ili ne hvatanju, ono što sam htio napomenuti je: kome je u interesu biti najdugoročniji od dugoročnih ulagača? Premda mi je i riječ "ulagati" na bilo kojoj burzi (kada je burza svrha samoj sebi) totalno nejasna.

Kolega "Luktajt" ovdje su "padajući noževi " Vaše dionice!!!
Dakle njih je trebalo prije ovog pada prodati!!!
Lako bi se s cashom odlučili što dalje.
Pozdrav

Pa i ja koji sam na crobex cca. 2200 (ako ti se da tražiti: prolistaj malo dalje ovu temu) lijepo rekao da slutim jedan pravi pad kroz naredno vrijeme, jer sam stvarno imao jako snažan osjećaj glede toga, sada niti najmanje ne žalim što ništa nisam prodao – naime da sam prodao to bi bila GREŠKA.

Meni danas padaju sve dionice s kojima se trguje osim jedne male pozicije (SNBA, za sada) – pa što onda?? Neka padaju. Samo neka to pada – što više dionica portfelja mi što više pada – ja sretniji! A nisam bear po definiciji. Jednostavno me ne zanima kako kratkoročno to oscilira

Kolega Lynx je kao što Amerikanci kažu, "in denial". Jer čitati ovakve gluposti od pametnog čovjeka znači samo to.To su riječi čovjeka koji ne želi sam sebi priznati da je katastrofalno odigrao.Umjesto da prizna da ne zna i da je njegova strategija potpuno promašena on priča da je super kad mu dionice padaju i kad ne zaradi ništa u dvije godine. Pa moje čestitke Lynx, stvarno si maher
[thumbsup]


Razumijem Lynxovu poziciju. Prodavati na ovim cijenama da bi se kupilo jeftnije je veće kockanje nego kupovanje. Igranje na feeling? Dajte molim vas! Tko je stvarno, ali stvarno, mogao biti suguran da će Crobex dolje? I tko može biti stvarno siguran da će još dolje, da se recimo sutra neć odbiti? Nitko. Zato je jedino što ozbiljnom investitoru preostaje zauzimanje pozicija u dobrim kompanijama, promatranje tih dionica kao udjela u stvarnim poduzećima i dugoročno ostvarivanje profita od njih. Ja ću, kao i Lynx, kad mi kapne kakva lova dokupiti par bisera koje promatram. Inače sasvim mirno spavam. Oni koji to nisu u stanju neka glume Nostradamuse, tamburaju po krivuljama i prate futurese u Americi. Tko je u toj priči gubitnik? Mislim da je onaj koji napravi više troškova kod brokera. (Ovo je čak i statistički točno.)

Troškovi kod brokera(već po 0.25% po transakciji)su zanemarivi u odnosu na nerealizirane kapitalne
gubitke unazad tjedan-dva.
Ta Crobex pada već tjednima i ovo je bilo predvidivo o čemu se pisalo i na ovom forumu.
Pozdrav

Nek se nešto događa pa u bilo kojem smjeru..

Gledajući današnji promet čini mi se da ima još prostora za daljnji pad, na tjednoj osnovi sigurno.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Postala mi je teška tlaka pratiti vijesti vezane za burzu.
Prodavat ne mislim ništa, para za dokup nemam pa mora da je to razlog.
Upali mi izvanredni troškovi mamicu im

Lupanje bida po ATPL, lupanje bida po JNAF… ajmo još malo… ima onih koji odbijaju paničarit i sami sebe uvjeravaju da neće prodati na dnu… kada se takvi istresu ide odbijanac

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ajmoooooo
(maminjo na bidu)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Upravo se vratio iz ST-a sa službenog puta i šokirao se ovim potopom. Šta je ovo? Da nismo zaratili s nekim u međuvremenu. Ne vidim drugog razloga za prodaju na ovim razinama 🙂

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

Ma ovo ti je prava burza razljuti se ivana7 i uruši nam CROBEX(nemojmo je više ljutiti ,ps.osim ako smo u kešu).

rokaj miško, krenuli smo dublje, ovaj crobex je stvarno duboko grlo. koliko ga nama mogu uvalit.

inače kad čitam malo vani tekstove, dođe ti da prodaš i dionice i kuću i auto i sve, medvjedi naveliko drukaju da dolazi doomsday [bye] [lol]

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close