Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Di su lipi dani ta stara vrimena…

Euforija izazvala najveći dnevni rast CROBEX-a u 10 godina

A vidi nas danas…deset godina kasnije…
U kojoj sam ja tripiz… rodjen!

Rastimo zajedno...

Promet 116 milijuna.
Majko mila….danas sretni kad 16 bude ☹




Pogledam burzu i promete samo da se nasmijem i narugam, i onda zatvorim stranicu. Na pazaru ima više prometa.

Pa kolega, nije bas sve tako..pogledajte malo DLKV..vrlo likvidan, gotovo svaki dan.
[/quote]

ma super, preko 22.000 dionica iskipano je po kupnji i tko zna koliko još tek čeka na iskrcaj
[/quote]
Pa o tome i je rijec,
ako je dionica likvidna, nije problem izaci a kupaca hvala bogu uvijek ima.
Probaj kolega izaci s 500k kn na tvojim dionicama pa cu te pitati.
Ovdje je idealna pozicija za akumulaciju. A onaj tko misli zaraditi na burzi za tri mjeseca preskacuci iz dinice u dionicu, taj ce biti osisan kao mala ovcica.
Ja sam tu skolu platio i moj horizont je 2-3 godine, nema izlaska prije a ako i tada.
Nesto je o tome pisao Nenad Bakic..pa malo naucite od njega.
Inace on je na DLKV tukao oko 22 kn da se sve prasilo..i sada ceka…kao i ja…
lani u ovo vrijeme kada je pracka bila na DLKV s 14 na 27 se pregazilo kao plitak potok u par skokova( tjedana)..i opet ce. Samo sada nema brane na 27 jer je ona davno osvojena.
lp

perice….

Di su lipi dani ta stara vrimena…

http://www.poslovni.hr/hrvatska/euforija-izazvala-najveci-dnevni-rast-crobex-a-u-10-godina-95275 [poslovni.hr]

A vidi nas danas…deset godina kasnije…
U kojoj sam ja tripiz… rodjen!

Malo nostalgije za nekim minulim vremenima…. ali kažu ljudi da se povijest ponavlja!!!

Inače tko je 2000-2010 trgovao sjetit će se da je TK otvarano u 10.00 da se moglo u jutro komotno popiti kavica……uz čašicu razgovora…..
I u prvoj minuti promet je bio između 5 – 10 milja kuna. A kada je bila neka vijest da će se nešto odigrati prometi u prvoj minuti su znali ići od 5 – 20 milja….
A broj djelatnika na zse bio je približan danas, uz dodatno sofistcirane instrumente trgovine u svim segmentima

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

može li netko objasniti zbog čega pri otvaranju trgovanja na dionicama
koje imaju uravnoteženu cijenu po kojoj k/p prolazi
neke transakcije prođu u 09.30.01 (npr RIVP)
a neke s dobrim zakašnjenjem 09.30.15 ( npr DLKV)
rade li oni to puštanje u trgovanje ručno
ili Gažićka zvoni za svaku dionicu posebno kada da trgovanje počne
ne bi li to trebalo sve proći iste sekunde ili ja nešto nisam u pravilima burze pročitao
mislim da se u ovakvim okolnostima dozvoljava u početku i nakon pauza
mogućnost manipulacija zadnjeg prsta

kolega način trgovine na zse više nitko razuman ne može objasniti. mislim da im je u planu da organiziraju neki seminar od 7 dana i 5000kn da i nas stare ulagače ponovno obuče. slično kao ono da za motorku moraš imati položen atest bez obzira što se s njom služiš već 30 godina od malih nogu. naravno predavač mora biti onaj koji ne zna nabrojati barem 2 vrste proizvođača, a kamoli izvući čok prije paljenja. a oštrenje lanca to se u školi najbolje uči.

who dares, wins

Pa prometi su tu negdje kao prije 10 god samo sto se cijena nekih izdanja smanjila 100x puta.Pogledajte Thnk.,Jdpl, Dlkv,Atpl……Neki dan sam citao prve postove na nekim izdanjima npr. Atpl. I Vdkt.Pa ljudi su izgubili OGROMNE novce pa ih vecine vise I nema na TK, uklucivo I mirovince samo sto cemo to doznati s odgodom koliko su sprzili….Cijeli jedan Bull Market vanka smo preskocili…Strasno…


Di su lipi dani ta stara vrimena…

Euforija izazvala najveći dnevni rast CROBEX-a u 10 godina

A vidi nas danas…deset godina kasnije…
U kojoj sam ja tripiz… rodjen!

Da mi je sad to vrijeme i ovo iskustvo plus ovaj keš… mislim da bih dnevno dizao par tisuća eura. Nikad više.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@AKAT

cijene dionica jesu manje pa su i prometi manji ali ni približno usporedivi sa prometima iz tih godina a o reakcijama da ni ne govorim. Tada su dionice reagirale na svaku vijest skokovima između 10 i 20% Danas, reagiraju skokom od 3% u najboljem slučaju i to 20 minuta od objave infoa. Tada su reagirale najkasnije 20 sekundi… najbrži prst.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Koji potop danas… OPTE pada, ATPL pada, DLKV pada, VIRO pada… Postoji li na ovoj burzi dionica koja raste?!

Ne. Od sredine veljače čisti downtrend. Ja samo pokušavam ostati na nuli ovaj mjesec… o dobiti ni ne razmišljam. Siječanj vrhunski, nakon toga mučenje.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@PoAskuBidu

vjerojatno si u pravu ali vecina tih igraca je pometena s ogromnim gubicima s TK.Koliko je uopce ostalo starih sudionika TK?Gdje su oni nickovi Budd,Smart,Shogun….da mi je znati da li su uspjeli zvuci ista of ulozenog….

Jasno da sve pada kad svi izlaze iz pozicija i sele na druge burze.

Budd je propao. Smart je još tu ali klimavo jer je agrokor uništio dugoročne a Shoguna se slabo sjećam.

Kad se Kucilo vrati onda znaj da ide Bullčina… za jedno 15 godina.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Šta vam se čini, je li realno očekivati pad Vlade i nove izbore?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdp-nece-glasati-za-istanbulsku-konvenciju-je-li-to-kraj-andreja-plenkovica/1033228.aspx
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/zadnji-udarac-konzervativne-fronte-istanbulskoj-konvenciji-markic-i-udovice-planiraju-sprijeciti-glasanje-o-istanbulskoj-konvenciji-u-saboru/7148289/
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/PRESEDAN-Crkva-okrece-leda-Plenkovicu-Svecenici-pozivaju-vjernike-na-prosvjed-ispred-HDZ-a

Ljudi moji, čime se mi bavimo i na šta se gubi vrijeme i energija ?!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close