Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajde šta se pjenite…

Bit će udaranja po asku zadnjih pola sata kad ameri otvore.


U BAŠ SE UDARA SVE U ŠESNAEST

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE


U BAŠ SE UDARA SVE U ŠESNAEST

Pa kako da ne.
Evo upravo netko dobro opalio po bidu ERNT do 1600.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Nesmijem ni pomisliti da su vanjski indexi u ovolikom minusu umjesto plusu

koliki bi tad minus ns crobexu bio

NEMA DUGOROČNOG POBOLJŠANJA….

Iako hrvatsko tržište dionica imitira zapad, poput starleta , koje hodajući pocrvenom tepihu,
umišljaju sebi da su u Hollywood-u, tako i naši Fondovi- gospodari naših prostora …umišljaju sebi
da mogu u svakom trenutku – kopirajući svjetsko tržište dionica, podizati i spuštati cijene …

Prodajom udjela razno-raznih dioničkih društava iz Portfelja Hrvastkog fonda za privatizaciju-
podjelom dionica Braniteljskom fondu / kompenzacije koje još nisu jasne / DRžava se
na neki način – distancirala od uloge generala- svoh akcija na Zagrebačkoj burzi.

Zabrinjavajuća arogancija , uz diplomatsku naznaku ambicioznih Odluka Uprave Zagrebačke
da se , podigne kvaliteta rada burze, uz nejasnu financijsku konstrukciju želja… još je
jedan elemenat , sporosti rasta indexa, demagogije općenito , i udjela ZG burze ne samo u okruženju, već i širem Europskom rangu…. dalje do toga , besmisleno je i davati naznake…

Našli smo se pod jednim osnovnim pitanje: Tko u ovoj državi – ima interesa podići tržište
dionica- i sa kojim kapitalom to misli vjerodostojno izvesti ?

Kako to , da nad tržištem kapitala u zemljama Europske unije strahuju svi- politika, ekonomija,
znanost… socijala….SVI..

A kod nas, to je postalo marginalno pitanje …nekolicine entuzijasta na malom broju hrvatskih
portala………..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ja se nakrco all-in pa čekam eksploziju.


Ja za rucak isto.
Eksplozija se dogodila.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Ja se nakrco all-in pa čekam eksploziju.


Ja za rucak isto.
Eksplozija se dogodila.

[/quote]
Da probate Donat MG?

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

Za prošlogodišnje podizanje Crobexa – netko od Vas, napomenuo mi je da je mirovincima za to trebalo
100 MIL kuna…../ prepuno- nisu valjda računali im toliko treba?/

Pa kaj, nemaju sad novce da dignu Crobex bar na 3000 bodova ?

Ako nemaju, ili ako ne smiju pipnuti novce- onda nek se ne preseravaju.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Za prošlogodišnje podizanje Crobexa – netko od Vas, napomenuo mi je da je mirovincima za to trebalo
100 MIL kuna…../ prepuno- nisu valjda računali im toliko treba?/

Pa kaj, nemaju sad novce da dignu Crobex bar na 3000 bodova ?

Ako nemaju, ili ako ne smiju pipnuti novce- onda nek se ne preseravaju.

Šuki je izreketario OMF sve im je pokupio

Mirovinci veliš – nemaju……. OIF….nemaju / čekaju investitore koji ne dolaze/….Braniteljski
fond je posebna priča…..

Tko onda ima novaca da otkupi dionice do Crobexa 3000 bodova…..od investitora koji ih se žele trajno riješiti… a ne žele ih se trajno riješiti na Crobexu 2000 bodova…recimo…
Čekat ćemo ko zadnji magarci još 5 godina dok cijeli svijet raste …da nam netko baci milostinju?….

Zar je 100 MIL kuna tako puno za ono što svi dobivamo sa većim cijenama dionica?
Pa ionako će imovina upravo nabrojanih porasti- najviše !
Recite mi, jeli netko o ovoj državi najeo ludih gljiva, pa nam prodaje maglu tu na burzi…?

MA, IZVOLITE NABAVITI NOVCE I DIŽITE TAJ INDEX , ZAŠTO PLAĆAMO TE MIROVINCE!!!???
Smjesta da ste se posložili probližno sa krivuljama boljih burzi u okruženju!…Vi ćete nam voditi
državu i diktirati tempo na burzi! Sram VAS BILO!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Mišljenja sam da imamo još ovaj tjedan za pozicioniranje i preslagivanje portfelja. Sretno svima i neka ga posložite u ono što će najviše rasti [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!


Mirovinci veliš – nemaju……. OIF….nemaju / čekaju investitore koji ne dolaze/….Braniteljski
fond je posebna priča…..

Tko onda ima novaca da otkupi dionice do Crobexa 3000 bodova…..od investitora koji ih se žele trajno riješiti… a ne žele ih se trajno riješiti na Crobexu 2000 bodova…recimo…
Čekat ćemo ko zadnji magarci još 5 godina dok cijeli svijet raste …da nam netko baci milostinju?….

Zar je 100 MIL kuna tako puno za ono što svi dobivamo sa većim cijenama dionica?
Pa ionako će imovina upravo nabrojanih porasti- najviše !
Recite mi, jeli netko o ovoj državi najeo ludih gljiva, pa nam prodaje maglu tu na burzi…?

MA, IZVOLITE NABAVITI NOVCE I DIŽITE TAJ INDEX , ZAŠTO PLAĆAMO TE MIROVINCE!!!???
Smjesta da ste se posložili probližno sa krivuljama boljih burzi u okruženju!…Vi ćete nam voditi
državu i diktirati tempo na burzi! Sram VAS BILO!

OMF je dotukao burzu krajem 2007 i povukao novce što nije smio na taj nači učiniti
Postoji regulator kolio su mogli prodat i nisu smjeli povući novac
Samodol nije reagirao kao na još x stvari u ovoj pljački
Kupovali su okolo i redovno pušili
Sadašnje prinose Šuki uzima redovno svaki mjesec u nazad 18mj
OMF je ratunbao naše mirovine
Dinkec je samo statista podobni
Uskok tu ima posla do Bajićeve mirovine
Jednom rječu otišlo sve u 3pm

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/usporedba-atlantic-profitabilniji-i-likvidniji%2c-podravka-s-vise-prihoda-i-brendova,77310.html

New Report

Close