Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja samo vidim da se pojedinci ovdje raspadaju…
Brodari su i dalje best buy.

koliko sam shvati Vi ste jako izloženi u ATPL.

Ja bih na Vašem mjestu bio oprezan.

Na ovako plitkom tržištu, gdje uopće nema potražnje za dionicama na ovim cijenama, mogli bi ste se opeći.

Bez obzira što je BDI malo bolje nego prošle godine daleko je to da ATPL treba biti preko 600 kn.

Najbolje se to vidi po cijeni ostalih brodara.

ULPL bi po toj logici trebala biti 5xx, a JDPL na 12x.

A nisu.

Zapitajte se zašto ako svi očekuju preporod brodara.

Nadam se da imate dovoljno municije da branite ovu cijenu ATPL.

Makar se ja sjećam dana kada je BDI rastao a ova dionica mi je padala i to jako.

Tak da………………sretno!


Samo vi drzite novce, a i dionice kod brokera …
nesto sitno za trejd ok, ali ostalo, negdje drugdje, u sefu, odregistrirano, offline wallet, ne exchange!
Vec sam pricao da sam dozivio da mi se dionice prodaju same, da nestaje lova s racuna… nije nemoguće da se ponovi

Ja sam doživio baš suprotno – preko noći postao milijarder…
Na brokerskom računu mi se odjednom pojavilo oko 700.000 dionica Ingre (dok joj je još cijena bila visoka), te još par miliona kuna u drugim dionicama…
Mjesec dana je to bilo na mom računu dok netko nije skužio i maknuo…

“otvaranje” ZSE burze s 3 (tri) trgovane dionice podravke i ukupnim prometom na otvaranju od 756 kn…buahahaha

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Čini mi se da Pucar nije uvjerio investicijsku zajednicu da podrži dionicu Podravke.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

U ova zmrznuta vremena bilo bi veoma lako napraviti lagani bojkot trgovanja, da vidimo koliki je naš utjecaj na ZSE .

OD danas, slijedećih 5 dana neću trgovati, skidam sve naloge s kupnje i prodaje .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Otvaranje odlično…. kao i svaki tjedan…
Dax otvorio sa +0,90 …. hehe da nam je samo pola toga

Ja ne znam kak ovi sa ZB-a ali meni ovaj promet je presmiješan za ijednog srednjeg investitora….

Vezano uz trgovanje Todexom – uopće ne kužim zbog čega je zaustavljeno trgovanje, odnosno zašto je uopće i bilo dozvoljeno.
Sad kada su svi upoznati sa daljnim procesom a on je isti kao i prije, iz kojeg razloga se drži stopirano trgovanje. Tu niti ima nekih novih poznanica niti nepoznanica. A još dodatno se ljudima ne želi osloboditi novac koji im je zarobljen u kupovnim nalozima. Ma ovo je strava, totalni raspad sistema. Nema bilo kakvog očitovanja konkretnog kada će se dozvoliti, da li će se dozvoliti trgovanje i zašto se i zaustavljalo, odnosno zašto se prije u daleko neizvjesnijoj situaciji dozvoljavalo trgovanje.

Blokirano je kako bi se dionicare dodatno uplasilo i natjeralo da prodaju za sicu

Ma koji zarobljen novac na Todexu?!?
Pa to je nekoliko desetaka tisuća kuna namijenjenih burekološkom vrćenju radi plaćanja ovomjesečnih računa.
Ako smo na to spali da je to presudno za trgovanje na ZSE onda odmah zatvoriti sve skupa. Burza nam ni ne treba.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


U ova zmrznuta vremena bilo bi veoma lako napraviti lagani bojkot trgovanja, da vidimo koliki je naš utjecaj na ZSE .

OD danas, slijedećih 5 dana neću trgovati, skidam sve naloge s kupnje i prodaje .


sada dok je omogućena najkvalitetnija “ledena berba” vi se povlačite, dok se OMF tovare po ovim
sniženim cijenama, pogledajte dnevne promjene u TOP 10 na svim dionicama, stalno dodaju i nadaju
se da neće ovo potrajati vječno,
na nekim dionicama su gotovo jedini kupci, (LKPC,LKRI, INA,JANF; CKML…………..)
naravno da su u velikoj prednosti, nije njihov novac, mogu dugo čekati i za ništa neće odgovarati ako krene po zlu,
za razliku od vas ja ne mislim ništa prodavati, a kupiti ću samo one koje budu imali zadovoljavajuće izvješće
ali ako treba radi testa privremeno obustaviti aktivnosti, slažem se , ali tek nakon izlaska svih izvješća
ma u stvari to će se i tako i tako samo od sebe dogoditi


U ova zmrznuta vremena bilo bi veoma lako napraviti lagani bojkot trgovanja, da vidimo koliki je naš utjecaj na ZSE .

OD danas, slijedećih 5 dana neću trgovati, skidam sve naloge s kupnje i prodaje .

Slazem se da bi trebalo napravit lagani protest, ali mislim da je sad pogresno vrijeme to radit u trenutku izlaska nabitnijih izvjesca jer je nemoguce ostat imun na izvjestaje koji najvise utjecu na cijenu dionice treba pricekat koji tjedan i onda mali bojkot, ja cu se rado prikljucit ako se stvori neka masa koja bi se ocitovala o istom postupku.

Ignore : renči

Inače me poprilično živcira ta praksa da se izvještaji objavljuju zadnji dan, ali baš ono zadnji, ili čak i poslije. Umjesto da kontunuirano curkaju tijekom dotičnog mjeseca.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

100 000 eura promet? well done!

Promet je jos i dobar kakav ce tek biti ako se ovo s Agrokorom ne rijesi kvalitetno.
Pa tko ce normalan ulagati na burzi na kojoj ti peeko noci uzmu sve?


Promet je jos i dobar kakav ce tek biti ako se ovo s Agrokorom ne rijesi kvalitetno.
Pa tko ce normalan ulagati na burzi na kojoj ti peeko noci uzmu sve?

zato je bitno da se ovo što brže okonča, tj. da se sklopi bilo kakva nagodba i da se todex dionice maknu s burze. umjesto njih doći će neke nove firme, neki novi ulagači i neka nova sredstva za likvidnost, samo da nam se što prije riješiti ovog toksičnog todexa pa neka se potom sve rješava na sudovima tako da burza napokon može krenuti dalje!!!

New Report

Close