Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=490c09bf-2b0e-4520-8ee9-66e69dcabd8d [lol] [lol] [lol] A KAD JE I BIO U SKLADU?????? I DALI JE PAD TRZISTA BIO U SKLADU???? bemti copy- paste novinarstvo [sealed]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/boze%2c-sacuvaj-hrvate-od-%E2%80%9Charac-ekonomista%E2%80%9D!,55310.html

najbolje bit socijala, lepo lezis a drzava se brine za tebe
koliko ljudi ima nekretnine u vlasnistvu a koliko zivi ispod socijalnog minimuma?
koliko nekretnina nema gradevinsku dozvolu, naknadno ce istu platiti?
tko ce mi odredit kvadratru ako mi kuca nije upisana u gruntovnici?
koliko "opcinara" radi a to kroz vlasnicke odnose u gruntovnom nije provedeno?
koliko ostavinskih rasprava od prije dva stoljeca u nekim selima nisu provedena?
kolko imamo nekretnina i 2% poreza pa mi smo bogatasi, samo tko to bu mogel platit?
svi ce se morati iselit a imace teret od drzave da plate poreze prije prodaje, tko ce sve to kupit i s kojim parama?
oni su na paperu videli velke kvadrate pa eto ako to pomnozimo s 2% lepo zgleda
di je tu realnost?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=84079

jel neki nepristran ekonomista misli drugacije?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom





@data
normalno povuci ce se bolni rezovi koji se moraju povuci i koji su se vec trebali povuci,i sljedeca godina ce biti ok tim vise jer se vec svijet izvlaci vani imat cemo opet brdo turista i bit ce sve ok,prije ili kasnije ce to i ostatak ekipe skuziti,sve dok je vecina u kesu i druka na pad,tj zele povoljniji ulaz meni je sve pet,mi lagano rastemo oni nek katastrofiziraju i dalje,laksi je san kad se zna da je vecina ekipe van…… [cool]

sorry, večina forumaša je u dionicama koliko ja vidim, i drukaju na rast.
P.S. Ja ne drukam na bilo što, barem ne općenito. Samo na nekim dionicama na gore a nekim na dolje. [proud]
[/quote]
Super post! Evo stotka [thumbsup]
[/quote]
Inače Lojtra je najbolji pokazatelja smjera tržišta, bolji od tehničke analize, nezaposlenosti u SAD-U, GDP-a, inflacije ili industrijske proizvodnje.
Gdje on druka gore to je osuđeno na propast (SLGA, PRFC), a kad druka prema dolje onda ta dionica postiže jedan od najboljih prinosa na tržištu (THNK). Od sada više ništa ne pratim osim Lojtre.




@dodjoh

zasto mislite da bi se netko trebao ukrcati ako burza padne 3%, da padne i 20% npr HDEL ili IGH ne zanima me uz ovakvu nestailnost i sr…a koja se tek nagađaju.
previse ste fokusirani na dnevna kretanja na burzi pa ako ste nesta kupili na 1800 mislite da ste mudri sta je porasla vasa djonica 1-40%.
pogledajte malko stvari oko sebe ne samo trnutnu cijenu dionice i virtualni privid da ste u dobitku.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=490c09bf-2b0e-4520-8ee9-66e69dcabd8d
zaboravite na trenutak cijene dionica na burzi i pitajte se gdje smo mi u svemu tome?

kolega vi mene cini se ne citate dobro,bas zato sto ne trgujem na dnevnoj bazi me ne boli ako sutra roknemo 3% a u dionicama sam,ne zanima me jedan dan,post se odnosio na kolega lojtru,ne na vas…
[/quote]
kolega ovo je forum ako kolegi imate nesto za reci posaljite na PM.
zelio sam opcenito ukazati na ogranicenost i pojam ako roknemo 3%, mozemo roknut 20% ili isto toliko rast svejedno nam ostaju nasa sr…a.
jaca zadivljna pomakom i padom od BDP-a od 6,3%, najavljuje nove poreze…
frile navija za opcinare jer su napravili mrtvacnicu u selu pa bi shodno zaslugama trebali dozivotno ubirat placu…
srbi traze oporezivanje kapitala i povratak staraca od 60 godina da im kuce napravimo i dohranimo..
romi ocekuju povecanje zivotnog standarda 4 puta i rast socijalnih davanja za đabalebarenje…
ne pricam o trenutnoj cijeni dionica, podcjenjenosti ili precjenjenosti, kuzite?
ne, ne nekuzite!!!

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

…znači sada smo u fazi:"niti smrdi niti miriše"…no tjedan je pred nama…u petak u 16:00 ćemo biti pametniji, a do tada # snađi se druže #…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...





@dodjoh

zasto mislite da bi se netko trebao ukrcati ako burza padne 3%, da padne i 20% npr HDEL ili IGH ne zanima me uz ovakvu nestailnost i sr…a koja se tek nagađaju.
previse ste fokusirani na dnevna kretanja na burzi pa ako ste nesta kupili na 1800 mislite da ste mudri sta je porasla vasa djonica 1-40%.
pogledajte malko stvari oko sebe ne samo trnutnu cijenu dionice i virtualni privid da ste u dobitku.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=490c09bf-2b0e-4520-8ee9-66e69dcabd8d
zaboravite na trenutak cijene dionica na burzi i pitajte se gdje smo mi u svemu tome?

kolega vi mene cini se ne citate dobro,bas zato sto ne trgujem na dnevnoj bazi me ne boli ako sutra roknemo 3% a u dionicama sam,ne zanima me jedan dan,post se odnosio na kolega lojtru,ne na vas…
[/quote]
kolega ovo je forum ako kolegi imate nesto za reci posaljite na PM.
zelio sam opcenito ukazati na ogranicenost i pojam ako roknemo 3%, mozemo roknut 20% ili isto toliko rast svejedno nam ostaju nasa sr…a.
jaca zadivljna pomakom i padom od BDP-a od 6,3%, najavljuje nove poreze…
frile navija za opcinare jer su napravili mrtvacnicu u selu pa bi shodno zaslugama trebali dozivotno ubirat placu…
srbi traze oporezivanje kapitala i povratak staraca od 60 godina da im kuce napravimo i dohranimo..
romi ocekuju povecanje zivotnog standarda 4 puta i rast socijalnih davanja za đabalebarenje…
ne pricam o trenutnoj cijeni dionica, podcjenjenosti ili precjenjenosti, kuzite?
ne, ne nekuzite!!!
[/quote]
ako kolega imao nesto meni za reci mogao je takodje poslati na PM posto mi je replicirao na forumu i ja sam njemu,ako cemo tom logikom ako ste i vi meni imali sto reci mogli ste na PM nevidim po cemu ocekujet dvostruka mjerila,tj da ja repliciram na PM dok vi i oni koji vam odgovaraju tu pisu,na kraju krajeva imaju moderatori…..kad smo kod ocekivanja i trazenja,i ja ocekujem i trazim da drzava digne crobex i otkupi moje dionice po vecim cijenama nego sto sam ih platio,kolega koliko je to realno to je druga prica….da ne spamam vise forum ovdje povlacim crtu bar sto se nase rasprave tice…lijep pozdrav i ugodan dan..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=84079

jel neki nepristran ekonomista misli drugacije?

Toga mi je već pun kufer. Ne znam kad u opće stigne raditi nekakve analize ili čime se već bavi kad je non stop na TV ili novinama?

who dares, wins

@verdi
ljudi su samo dobro organizirani, konkurentni i realni dodao bih…
bolji ilti drazi su oni bez analiza, dignemo PDV i lupimo namete pa cemo prezivit jos koji mesec?
i oni rade analize povecanja proracunskog prihoda samo na krivim osnovama. [bye]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Meni je taj Novotny onako, ni ti miriši ni ti smrdi.
Puno je pričao a baš ništa ni je rekao. I tako već cijelu godinu sveprisutnosti u medijima.
U jednu ga ruku i razumijem. Ako nemaš Šukijevu bazu podataka sve što pričaš je mlaćenje prazne slame.

who dares, wins

Kolege Dodjoh i ostali, molim vs da ne ulazite u rasprave sa kolegom Lukom nego da ga pustite da piše svoje monologe. Morate shvatiti da je _vama_ u interesu da što više malih dioničara sada proda svoje dionice akumulacionim skladištima, tako da zaradite više kada akumulacija zaradi. Ako želite zaraditi novac na neki srednji i dulji rok onda je _vama_ u interesu da većina burzovne publika razmišlja kao kolega Borna. Štoviše, poduprite njegovu logiku i dajte mu podršku. mora se rasprodati… jednostavno se mora rasprodati… bez toga _nema_ rasta.

I'LL BE BACK

@ verdi
DSZ zajedno sa sukyem imaju prevelika ocekivanja i projekcije kolega…
tako povecanje postotka PDV-a osobito u zadnjem kvartalu poslije turisticke sezone ce se negativno odraziti na sveukupno uplacen PDV.
Tek cemo tada vidjeti velike razlike između naplacenog i uplacenog uz smanjenje gospodarske aktivnosti…
Naravno rashodi ostaju tek kozmeticki prilagodeni.
Bas me zanima koje ce projekcije raditi za novi proracun, ne vjerujem u znacajnije smanjivanje rashodovne strane vec napuhavanje prihoda i uvodenje novih poreza, preoptimisticno, nenaplativo i neodrzivo za cijelu godinu.
u travnju cemo svi biti pametniji za sada imamo projekcije koje svatko tumaci kak mu pase…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close