Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni je nevjerojatno, da se s par stotina tisuća kuna, dionice podižu bez problema….i da se
financijska / fondovska / industrija – još uvijek nećka…bi kupila neku firmu , koja ima
manji prihod od prije dve godinei malo manju dobit od prije godinu ,u ovoj krizi ili- ne bi…… Naravno, da tu mislim da svoje dionice…
Pregledom fondovske industrije, na žalost, ima premalo preživjelih fondova sa privatnim
kapitalom../ to su portfelji od 3-10.MIL kuna/
Isto tako, ogromno rivalstvo…zamislite, da fond konkuretne banke, podigne svoju dionicu…
mislim da će konkurencija doći u iskušenje, da im pomrsi planove…
Zato je vrijeme, da se nađu investitori- koji će ponovno osnovati fondove s privatnim kapitalom
i pokupiti sve dragocjenosti- s kojima se zbrčkavaju bankarski dionički fondovi danas…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Meni je nevjerojatno,…

Ukupna imovina obveznih mirovinskih fondova krajem 2011. iznosila je 41,06 milijardi kuna. Najveći dio imovine mirovinaca (čak 65,9 posto ili 27,7 milijardi kuna) uložen je u državne obveznice, što je znatno iznad minimalnog zakonskog limita, prema kojem se u hrvatskim državnim obveznicama treba držati najmanje 50 posto imovine.

Scrapman

Grčka u deset dana 30%, bome lijepo.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU



Meni je nevjerojatno,…

Ukupna imovina obveznih mirovinskih fondova krajem 2011. iznosila je 41,06 milijardi kuna. Najveći dio imovine mirovinaca (čak 65,9 posto ili 27,7 milijardi kuna) uložen je u državne obveznice, što je znatno iznad minimalnog zakonskog limita, prema kojem se u hrvatskim državnim obveznicama treba držati najmanje 50 posto imovine.
[/quote]

To ti sve govori…

A za one koji su apsolutni laici u ikakvim analizama kretanja tržišta i dionica: nema vam boljeg signala za prodaju nego kad vidite da strani indeksi rastu danima il recimo kao sad, a domaći indeks stagnira il pada.

I još jedan dodatni signal, a moglo bi se reći gotovo pa pravilo na zse, prije svakog većeg pada odabiru se "sretne dionice" koje će se na nekakvim il nikakvim vijestima ( a uglavnom špekulantskim ) napucat 30, 40 il 50 posto da se ekipa bolje iskrca. U ovoj turi su to očito cros-r-a i diok-r-a. I uvijek se nađe novi naivac koji će kupovat po masnim cijenama da bi uskoro shvatio da je popušio.

Drugi put će to bit neke druge dionice, pa sretno onima koji su i dalje u dionicama i nije im se posrećilo ni ovaj put.

Eto to je uglavnom presjek stanja domaćeg tržišta.

never surrender

Domaće tržište pokazuje znakove "grebanja po dnu"

1.2.2012 9:17:00 | Autor/Izvor http://www.liderpress.hr

Slabe vijesti s makroekonomske scene ne podržavaju rast cijena dionica na Zagrebačkoj burzi, no veću aktivnost ulagača potiču najave preuzimanja, poput najnovije objave u vezi Vira.

Od 9 analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u anketi Hine, njih 7 danas očekuje stagnaciju Crobexa, a 2 porast.

Crobex indeks jučer je oslabio 0,63 posto, na 1.727 bodova, a Crobex10 1,38 posto, na 972 bodova. U siječnju je Crobex indeks oslabio 0,75, a Crobex10 0,4 posto. Usporedbe radi, najvažniji američki S&P 500 indeks porastao je u prvom mjesecu ove godine 4,4, a FTSEurofirst indeks 300 vodećih europskih dionica 3,6 posto.

Redovni promet dionicama dosegnuo je jučer 21,4 milijuna kuna, što je otprilike 8 milijuna više nego prethodnoga dana. Nalikvidnije su bile dionice Croatia osiguranja, HT-a i Slatinske banke, pri čemu su dionice Croatia osiguranja i Slatinske banke ostvarile snažan skok cijene, za 9 i 7,4 posto.

Dobitnica dana bila je dionica Diokija, sa skokom cijene za čak 52,46 posto, na 35,57 kuna, uz promet od 312 tisuća kuna. Rezultat je to dogovora predstavnika vlade i vjerovnika o deblokadi računa i pokretanju proizvodnje u Diokiju, vlasničkom restrukturiranju po hitnom postupku te isplati zaostalih plaća.

„Na dioničkom tržištu posljednjih dana zamjetna je veća aktivnost investitora, no indeksi još nemaju snage za pozitivni zaokret budući da dionice koje ostvaruju rast cijena nisu sadržane u Crobexima ili imaju mali udjel u njima“, kaže Goran Vorkapić, direktor Direkcije investicijskog bankarstva u Centar banci. Kako dodaje, tek će se vidjeti hoće li se veći obujam trgovanja pretočiti u trend ili usahnuti nakon nekoliko dana.

„Međutim, valja napomenuti kako su cijene dionica na burzi sada vrlo atraktivne a tržište pokazuje znakove ‘grebanja po dnu’. To nam signalizira i objava ponude većinskih dioničara za preuzimanjem dionica Vira“, navodi Vorkapić.

U većem fokusu investitora ponovno bi mogla biti i dionica Croatia osiguranja, zbog špekulacija da je Adris zainteresiran za kupnju 30 posto udjela u tom osiguravajućem društvu.

U međuvremenu, analitičari upozoravaju da hrvatskom gospodarstvu ove godine ponovno prijeti recesija, ponajviše zbog krize u Europskoj uniji.

Tako šest anketiranih ekonomista najvećih domaćih banaka procjenjuje u prosjeku da će domaće gospodarstvo ove godine zabilježiti pad od 1,3 posto. Pritom njih dvoje očekuje pad od oko 2 posto, a četvero do 1 posto.

I analitičari Ekonomskog instituta u ovoj prognoziraju pad ukupne gospodarske aktivnosti, za 0,3 posto. Također, investitori prate i objavu poslovnih izvješća domaćih kompanija za zadnje lanjsko tromjesečje te privremene rezultate njihova poslovanja za prošlu godinu.

„Od procjena analitičara još zanimljivije bit će nam procjene menadžmenta kompanija o poslovnim izgledima za predstojeće razdoblje“, zaključuje Vorkapić. (H)

pozz,kakvo je stanje na tržištu?

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


pozz,kakvo je stanje na tržištu?

promjenjivo [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


pozz,kakvo je stanje na tržištu?


jad i tuga! [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


napucat 30, 40 il 50 posto da se ekipa bolje iskrca. U ovoj turi su to očito cros-r-a i diok-r-a. I uvijek se nađe novi naivac koji će kupovat po masnim cijenama da bi uskoro shvatio da je popušio.

Zanimljivo da nije samo jedan……gdje samo nalaze keš ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ovo je nazorniji primjer kako naše Vlade vladaju i kome se može reči da stane jer ide u krivom smjeru kada prvi vodi ?

http://www.youtube.com/watch?v=8g_J6T54JEg&feature=player_embedded

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

isto kao brokeri pred dividendu HT-a

otvori besplatnu trgovinu i ne placaj nista dok ne prodas proizvod
nema najma nama struje nema vode nema dohodaka idi i pogledaj pa onda nesto recite.Vaš link

Nisam se pravio blesav kada je HDZ bio u pitanju, pa se neću praviti blesav niti kada je u pitanju nova Vlada i HNS!

Budući da nitko nije ovo komentirao, ja ću:
Ovo što se događa oko nepravomoćno osuđenog Ferenčaka ne budi neki preveliki optimizam oko svijetle budućnosti našeg gospodarstva:

http://www.jutarnji.hr/srecko-ferencak–osuden-za-preprodaju-gradskog-zemljista–postaje-clan-no-janaf-a/1003856/
http://danas.net.hr/novac/page/2012/02/01/0611006.html
http://www.vecernji.hr/vijesti/osudeni-ferencak-no-u-janafa-moze-li-nas-itko-suditi-moralu-clanak-372462
http://www.business.hr/dogadjaji/cacic-o-ferencaku-moralno-je-da-bude-u-janafu-a-amoralno-ga-je-osudjivati

Dakle ovaj je HNS izgleda poprilično popunjen tipovima koji su bili/jesu/biti će u nekom sudskom postupku. I sada je kao amoralno osuđivati nepravomoćno osuđenog tipa, a do sada je bilo normalno javno razapinjati tipove koji su samo bili na razgovoru u USKOK-u.
I to nam kaže tip koji je oslobodio svih briga dvoje ljudi !
Počinjem se pitati što nas čeka i ima li u tom HNS-u jedan čovjek koji za sobom nema nekakav postupak, ili vrh svoje stranke biraju po ključu tko će prouzročiti što veću aferu?

Sjećate se kako se nedavno pjenio kada su ga pitali da li je u tijeku podjela pozicija u državnim poduzećima:

Vaš link

Sram ih bilo!

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Nisam se pravio blesav kada je HDZ bio u pitanju, pa se neću praviti blesav niti kada je u pitanju nova Vlada i HNS!
Sram ih bilo!

i za vladu i za hrvatsku i za sve nas najbolje je rjesenje da bahati ode na robiju u madjarsku, ali za to nam treba sreca sad kad je na funkciji.



Nisam se pravio blesav kada je HDZ bio u pitanju, pa se neću praviti blesav niti kada je u pitanju nova Vlada i HNS!
Sram ih bilo!

i za vladu i za hrvatsku i za sve nas najbolje je rjesenje da bahati ode na robiju u madjarsku, ali za to nam treba sreca sad kad je na funkciji.

[/quote]
slažem se.
samo mi se čini da se i tamo u eu lovom može sve riješiti.
da smo mi to napravili odavno bi već robijali.

New Report

Close