Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.







Vdkt i dalje najpodcjenjeniji građevinar

na temelju čega procjenjuete ovo kolega?
[/quote]

po tome čega ima najviše u portfelju
[/quote]

I sa cime ima najlosiji ulaz
[/quote]

Ne bi imao najlošiji ulaz da nije tih prokletih špekulanata koji mu ne daju da zaradi
[/quote]

kad ste tako pametni pa mi onda recite koji je podcjenjeniji ..

I zašto baš me zanima..

[/quote]

kolega Data ako dozvolite reći ću vam ja. Prije svega Vijadukt nije najpodcijenjeniji građevinar ni po kojoj varijabli. On nije skup, da se razumijemo, ali nije najjeftiniji. Podcijenjenost je kompleksan termin. Možete podcijenjenost gledati prema kapitalu, prema zaradi, prema to dvoje u odnosu na dug itd… da ne duljim…najpodcijenjeniji građevinar trenutno je Tehnika i tu uopće nema diskusije… zapravo podcjenjeniji od Tehnike bi mogao biti eventualno LVCV.

I'LL BE BACK

Ako ponovi još 2 kvartala kao što je bio prvi, viadukt ide u stečaj.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.








Vdkt i dalje najpodcjenjeniji građevinar

na temelju čega procjenjuete ovo kolega?
[/quote]

po tome čega ima najviše u portfelju
[/quote]

I sa cime ima najlosiji ulaz
[/quote]

Ne bi imao najlošiji ulaz da nije tih prokletih špekulanata koji mu ne daju da zaradi
[/quote]

kad ste tako pametni pa mi onda recite koji je podcjenjeniji ..

I zašto baš me zanima..

[/quote]

kolega Data ako dozvolite reći ću vam ja. Prije svega Vijadukt nije najpodcijenjeniji građevinar ni po kojoj varijabli. On nije skup, da se razumijemo, ali nije najjeftiniji. Podcijenjenost je kompleksan termin. Možete podcijenjenost gledati prema kapitalu, prema zaradi, prema to dvoje u odnosu na dug itd… da ne duljim…najpodcijenjeniji građevinar trenutno je Tehnika i tu uopće nema diskusije… zapravo podcjenjeniji od Tehnike bi mogao biti eventualno LVCV.
[/quote]

Malo vas pratim kolega guverner uvijek sve pogodite.Siguran sam i da je Tehnika najbolji pick.
Al znate ja sam dijete gastarbajtera i stari mi je bauštelac tako da inače nekupujem građevinare, toga mi je preko glave.
No koliko ja pratim ta Tehnika u zdanje vrijeme dosta je pala i nije nešto puno narasla tako da ima smisla to o čemu pričate.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Kolega media ni ja ne volim baš građevinare jer se oni moraju natjecati za poslove. ja volim firme koje se ne moraju natjecati za poslove nego za čijim proizvodima ljudi moraju stajati u redu da bi ih kupili i to usred recesije. Kolega, ne možete vjerovati ali danas sam odustao od kupovine sladoleda jer je ispred jednog Ledo objekta na jarunu bila tolika gužva da sam popizdio čekajući na vručini. Ipak… tehnika je najpodcijenjeniji građevinar, a kako građevinari nikad neće izaći iz mode na ZSE tim više jer imamo određenu građevinarsku tradiciju i dobri smo u tome, odlučio sam se sa jednom manjom količinom uvrstiti i građevinara u svoj portfelj. Imam još i malo Vijadukta jer su dobro izbušili onaj tunel. [cool]

I'LL BE BACK


Ako ponovi još 2 kvartala kao što je bio prvi, viadukt ide u stečaj.

Kolega Conan, ovo stoji, ali mogu vam sa 99%-tnom sigurnošću kazati da Vijadukt neće ponoviti ovakvo izvješće ove godine. Naime, s obzirom da ste vi svojevrstan burzovni guru kojeg uvijek rado čitam i uvažavam, trebali biste proučiti poslovanje ove tvrtke barem 5 godina unazad i primjetiti da je gubitak u prvom kvartalu uobičajen. naime i 2004, 2005 i 2006 Vijadukt je knjižio čak i veći gubitak u RDG-u od ove godine. I naravno svih tih godina pozitivno poslovao sa krajem godine. To je jednostavno iz razloga neravnomjernih knjiženja faktura po kvartalima i nema nikakve veze s ukupnim rezultatima na kraju godine.

Ono što je kod Vijadukta (kao i Hdel-a) IMHO loše jest to da rade na razinama profitabilnosti koje određeni dio burzovne publike vjerojatno neće više tolerirati i iz tog razloga smatram da će teško dostići cijene iz 2007.

I'LL BE BACK

Najpodcjenjeniji građevinar je zasigurno kakav brodar! Mislim jelte.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]







Vdkt i dalje najpodcjenjeniji građevinar

na temelju čega procjenjuete ovo kolega?
[/quote]

po tome čega ima najviše u portfelju
[/quote]

I sa cime ima najlosiji ulaz
[/quote]

Ne bi imao najlošiji ulaz da nije tih prokletih špekulanata koji mu ne daju da zaradi
[/quote]

kad ste tako pametni pa mi onda recite koji je podcjenjeniji ..

I zašto baš me zanima..

[/quote]

Ajmo malo o temeljnim financijskim pokazeteljima iz FI za 1Q2009…

VDKT 31.03.09.

Pokazatelji likvidnosti

Tekuća likvidnost

2008. 2009.
0,83 0,73

Ubrzana likvidnost

2008. 2009.
0,77 0,66

Pokazatelji solventnosti

Koef.financ.stabilnosti

2008. 2009.

1,56 1,95

Koeficijent ukupnog duga

2008. 2009.

82 % 87%

Koeficijente rentabilnosti na 31.03.09. ne mogu izračunati s obzirom da su i ove i protekle godine
u istom razdoblju poslovali sa gubitkom.

O kakvoj podcijenjenosti Vi pričate???

Nije puno bolja situacija niti kod drugih građevinaca…

No budite bez brige, kada domači bikovi krenu u juriš, vjerojatno će napumpati i to….što je već viđeno..

Lijepi pozdrav

Febo

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

A danas je prilika za to. Trebalo bi se zeleniti i na ZSE. Ili?


…… tehnika je najpodcijenjeniji građevinar, a kako građevinari nikad neće izaći iz mode na ZSE tim više jer imamo određenu građevinarsku tradiciju i dobri smo u tome, odlučio sam se sa jednom manjom količinom uvrstiti i građevinara u svoj portfelj. Imam još i malo Vijadukta jer su dobro izbušili onaj tunel.

Nasmijao sam se na ovu tvoju rečenicu. Tradicija?!? Dobri smo u tome?!? Pa odi koji put malo van naše male prčije od države pa gledaj malo oko sebe zgrade, mostove. tunele i ostalo a ne samo cijene u marketu u Grazu.
Ono čime se mi ovdje hvalimo vani je dječja igračka i vježba za početnike u poslu.
Naši su građevinari šaka jada i stvarno ne vidim njihovu budućnost na svjetskom tržištu osim kupljenja mrvica tj poslova koje nitko neće. Ovdje ljudi misle da je Jure maltene izmislio viseći most a da je most preko kilometra arhitektonsko čudo.



…… tehnika je najpodcijenjeniji građevinar, a kako građevinari nikad neće izaći iz mode na ZSE tim više jer imamo određenu građevinarsku tradiciju i dobri smo u tome, odlučio sam se sa jednom manjom količinom uvrstiti i građevinara u svoj portfelj. Imam još i malo Vijadukta jer su dobro izbušili onaj tunel.

Nasmijao sam se na ovu tvoju rečenicu. Tradicija?!? Dobri smo u tome?!? Pa odi koji put malo van naše male prčije od države pa gledaj malo oko sebe zgrade, mostove. tunele i ostalo a ne samo cijene u marketu u Grazu.
Ono čime se mi ovdje hvalimo vani je dječja igračka i vježba za početnike u poslu.
Naši su građevinari šaka jada i stvarno ne vidim njihovu budućnost na svjetskom tržištu osim kupljenja mrvica tj poslova koje nitko neće. Ovdje ljudi misle da je Jure maltene izmislio viseći most a da je most preko kilometra arhitektonsko čudo.

[/quote]
nije baš sve tako kako kažete kolega, ima tu i dobrih stvari, nažalost malo ali ima i to se treba priznati.

dan je pametniji od noći

Je je ali niste spomenuli po kojoj se cjeni prodaje dionica Vdkt

i koliko je to ispod maks cjene a to je više nego

14 puta Vdkt je sada 320 kuna a bio je 4600

Dok napr IGH 4,6 puta ispd max cjene bio 15000 a sada 3200

To je ogromna razlika 14 puta do max cjene kao VDKT ima malo dionica na ZSE

ako uoće ikoja e to je po meni podcjenjeno

Da ne prićam kolika je tu mogučnost zarade ako dionica skoći

na svoju staru cijenu a

i da ne skoći da dođe do pola

zarada je 7 puta..

Slobodno navedite dionicu građevinara koja je toliko ispod cjene kao VDKT pa da vidimo

A što će se tek desiti nakon izvješća

za dva tjedna ako bude bolje od zadnjega..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@Data

Gospon Data, koja je mogućnost zarade ako dionica VDKT padne na nulu?
ili ako ne padne na nulu nego samo na 150 kuna?
Mislim da ste zaboravili napomenuti te dvije mogućnosti

New Report

Close