Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



svi su zaduženi, a tko je onaj kod koga se svi zadužuju?

to nekako svima promiče taj "nebitni" detalj.. još zanimljivije je otkud tome nofci, ima ih ko da ih sam štampa [lol]
[/quote]
Mislim da je kina najveći kreditor. A ima ih i još.


rast HT na velikom prometu bi mogao biti uvod u rast ostalih dionica, a scenarij je slijedeći:

– OMF-ovi ili neki strani investitori kupuju velike količine dionica HT-a i time se oslobađa keš
– kreće kupovina ostalih dionica, prvenstveno onih likvidnih (ADRS, ATPL, ATGR, IGH….)

Top 10 je kupio sav promet od 30. 06.
69,47% 69,52%

who dares, wins

Ima love ima samo ju je panika blokirala
štednja je porasla 40%
banke su pune ušteđevina
svi smo malo šparali preko krize

plače bile iste benzin jeftiniji pa se metalo u banku
ima ekipa para i to više nego prijašnjih godina..
Eto ljudi vole kupovati kada je zeleno i to ti to….

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



svi su zaduženi, a tko je onaj kod koga se svi zadužuju?

to nekako svima promiče taj "nebitni" detalj.. još zanimljivije je otkud tome nofci, ima ih ko da ih sam štampa [lol]
[/quote]

USA, preko MMF i Svjetske banke.

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.736,40 2.92% 39.132.537,49 kn 39.132.537,49 kn 0,00 kn 0,00 kn

Konačno plus, i napokon bolji od Evrope i USA.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



rast HT na velikom prometu bi mogao biti uvod u rast ostalih dionica, a scenarij je slijedeći:

– OMF-ovi ili neki strani investitori kupuju velike količine dionica HT-a i time se oslobađa keš
– kreće kupovina ostalih dionica, prvenstveno onih likvidnih (ADRS, ATPL, ATGR, IGH….)

Top 10 je kupio sav promet od 30. 06.
69,47% 69,52%
[/quote]

Po kojoj to osnovi je ATGR likvidna?? Vjerojatno ste zaglavili u istoj dometnuo bih!

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Fala bogu
Jedino što moramo još debelo potegnuti da ih stignemo

Njihove dionice nisu
sigurno kao naše

na razini 4-5 mjeseca..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.736,40 2.92% 39.132.537,49 kn 39.132.537,49 kn 0,00 kn 0,00 kn

Konačno plus, i napokon bolji od Evrope i USA.


pričekat ćemo do zatvaranja EU i USA jer ako oni završe u minusu mi moramo brzo vratiti današnjih 2% + 2% za svaki slučaj da nas netko ne pretekne u minusu pa da vidiš crvenila.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/sdp-i-hdz-hvale-rad-hanfa-e!,50309.html


Nešto se događa definitivno, na tržištu novca kamata na prekonoćne pozajmice je pala ispod 3%, a razlika između ponude i potražnje je sve manja.

Otkud sad novac u sustavu?

Banke su pune novca koji je rezultat štednje i velikih kamatnih stopa.
Međutim danas je rizik plasmana puno veći nego ikad prije.
Trenutni pad kamatnih stopa na prekonočne kredite po meni je rezultat smanjenje potražnje za istim.

Niti više itko pita kredite od banaka, niti one kome nude jer kamate i rizik su nevjerojatni.

Danas u doba kronične nelikvidnosti teško je doći do bilo kojeg kredita, menadžeri su toga svjesni pa štede novac na svojim računim i neplaćaju nikom jer imaju problema sa svojom naplatom.
Novac je tražena roba, a nas malo koji još mešetarimo na burzi treba totalno zbuniti i igrati kontra svijeta pa da i mi naše noVce izgubimo odnosno da prepustimo iste velikim kojih po svemu sudeći ima na ZSE.
Gledam danas javjaju se granični nalozi na većini dionica. Mali investitori jedva izdrže da su u kešu i troše svoj novac. Zato je vrlo moguće da crobi bude rastao i 5 dana ovako prema gore da se ovce ošišaju pa ponovno.
Tako da je sve moguće i crobex na 2200 u roku od 5 dana i crobex na 1550 u roku od 10 dana.
Teško je biti pametan.
JER PRINOS JE PRINOS A 5 PUTA JE 5 PUTA.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Nešto se događa definitivno, na tržištu novca kamata na prekonoćne pozajmice je pala ispod 3%, a razlika između ponude i potražnje je sve manja.

Otkud sad novac u sustavu?

Banke su pune novca koji je rezultat štednje i velikih kamatnih stopa.
Međutim danas je rizik plasmana puno veći nego ikad prije.
Trenutni pad kamatnih stopa na prekonočne kredite po meni je rezultat smanjenje potražnje za istim.

Niti više itko pita kredite od banaka, niti one kome nude jer kamate i rizik su nevjerojatni.

Danas u doba kronične nelikvidnosti teško je doći do bilo kojeg kredita, menadžeri su toga svjesni pa štede novac na svojim računim i neplaćaju nikom jer imaju problema sa svojom naplatom.
Novac je tražena roba, a nas malo koji još mešetarimo na burzi treba totalno zbuniti i igrati kontra svijeta pa da i mi naše noVce izgubimo odnosno da prepustimo iste velikim kojih po svemu sudeći ima na ZSE.
Gledam danas javjaju se granični nalozi na većini dionica. Mali investitori jedva izdrže da su u kešu i troše svoj novac. Zato je vrlo moguće da crobi bude rastao i 5 dana ovako prema gore da se ovce ošišaju pa ponovno.
Tako da je sve moguće i crobex na 2200 u roku od 5 dana i crobex na 1550 u roku od 10 dana.
Teško je biti pametan.
JER PRINOS JE PRINOS A 5 PUTA JE 5 PUTA.

[/quote]

bravo Gogi, upravo tako ali sada treba strpljenja vise nego ikada,sigurno ide dolje zbog katastrofalne situacije u zemlji e sada tko je nestrpljiv i ulazi,90% takvih ce biti osisano a ostali u nekakvom jadnom plusu,
samo mirno i cekati dugu polovicu kolovoza ,a valovi nisu za ogromnu vecinu nas.


Nešto se događa definitivno, na tržištu novca kamata na prekonoćne pozajmice je pala ispod 3%, a razlika između ponude i potražnje je sve manja.

Otkud sad novac u sustavu?

Mislim da je ta lova od bankrotiranog HR turizma, bankrotirane HR industrije, bankrotirane HR državne blagajne……Sve bankrotiralo pa i kamatne stope pale.

New Report

Close