Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vjerovatno jednokratna revalorizacija nekretnina,pa samim time nebi bilo korektno prikazivati
kroz P/E.
Slično se događa i pri prodaji brodova kod brodara,ali ipak se to događa češće, pa se može donekle
ovaj pokazatelj i prihvatiti .Ipak bi kod brodara trebalo uzimati dobit što više godina unazad i na taj
način utvrditi prosječnu dobit gdje bi ti kratkoročni nelogični udari trebali biti uprosiječeni.
Međutim ipak se radi o povečanju BV što podiže vrijednost dionice.

Ne vjerujem u to za nekretnine, pogledaj izvješće. Imaju 100 milja materijalne imovine manje od prošle godine i skoro 300 milja financijske imovine više nego prošle godine.
Imaju duplo veću prodaju nego prošle godine. I čak 1/3 je u inozemstvu što me ugodno iznenadilo.
Ali da je neka muljaža, vjerojatno jest, pa ne znam na temelju čega mogu imati toliku dobit?


Kod TNPL kvartalna dobit od preko 170 kn po dionici je samo iz poslovanja,a cjelokupna dobit od preko 500 kn godišnje je isto iz poslovanja.Pročle godine TNPL nije prodala ni jedan brod.Dapaće,flota je povečana za dva tankera po 114.000 DWT.
Kvartalna diobit od 170 kn po dionici opravdava sadašnju cijenu od 1.400.
Sve ostalo je bonus.

Ako nisu prodavali brodove onda je to stvarno vrhunski rezultat. Svaka čast!
[thumbsup]

Što se dobiti INDG tiče, dvije stvari su u pitanju, jedna je skidanje rezervacija koje su prošlih godina bile malo i prenapuhane da bi dokap bio što jeftinji. A druga puno veća stavka je unošenje dvije nekretnine u društvo kćer Industogradnja nekretnine d.o.o. . Pri tom unošenju se morala raditi procjena tih nekretnina. Trenutno temeljni kapital tog d.o.o.-a je 200 milja kuna i to je vrijednost tih nekretnina. One su se dosad vodile po puno manjoj cijeni. To nije klasična revalorizacija ali efekat je isti. A što je najbolje takvih nekretnina ima još puno. Kad se sve velike nekretnine uvedu u taj d.o.o., moja pretpostavka je da će kapital industrogradnje biti preko milijarde kuna, odnosno book će biti 2000 kuna.

Roky 5
Ma smanjenje materijalne imovine,a povečanje financijske upravo pokazuje da je nešto prodano
po većoj cijeni od knjigovodstvene i da je to stvarno dobit,koja se sada vidi kao povečanje
financijske imovine.Međutim,Gale u ovom trenutku koristi likvidna sredstva za kupnju jeftinih
dionica i pokušaja jeftinog preuzimanja ,a što smanjuje trenutnu likvidnost.Svaka neisplačena kuna
je potencijalna zarada.
Za strpljive vrlo interesantna dionica.Postavlja se samo pitanje koliko Gale želi profit dijeliti sa
malim dioničarima ili ide za tim da večini uzme po malo,a njemu se skupi puno.

Zašto LEDO i TISK rastu, a izvješća u banani? Ovo samo ima kod nas.

TISK-R-A: 4 kv. 2008 nekonsolidirano
kvartalno – Prihodi:+4% Dobit:-15%
kumulativno – Prihodi:+2% Dobit:-74%
LEDO-R-A: 4 kv. 2008 nekonsolidirano
kvartalno – Prihodi:+1% Gubitak:-32%
kumulativno – Prihodi:+17% Dobit:+29%


Roky 5
Ma smanjenje materijalne imovine,a povečanje financijske upravo pokazuje da je nešto prodano
po većoj cijeni od knjigovodstvene i da je to stvarno dobit,koja se sada vidi kao povečanje
financijske imovine.Međutim,Gale u ovom trenutku koristi likvidna sredstva za kupnju jeftinih
dionica i pokušaja jeftinog preuzimanja ,a što smanjuje trenutnu likvidnost.Svaka neisplačena kuna
je potencijalna zarada.
Za strpljive vrlo interesantna dionica.Postavlja se samo pitanje koliko Gale želi profit dijeliti sa
malim dioničarima ili ide za tim da večini uzme po malo,a njemu se skupi puno.

Ako se odnosi na prošlu godinu normalno da imamo ogromno povećanje financijske imovine kad je bio dokap od preko 200 milja kuna.

A što se tiče dijeljenja sa malim dioničarima, on za razliku od svih ostalih firmi na sastanke poziva sve dioničare a ne samo velike i institucionalne.

Ali ovo što radi sa radnicima koji su višak stvarno nije fer jer kao da ne želi trošiti novac od dokapa na njihove plaće i/ili otpremnine što je za dioničare dobro ali pitanje je koliko je etično.


Što se dobiti INDG tiče, dvije stvari su u pitanju, jedna je skidanje rezervacija koje su prošlih godina bile malo i prenapuhane da bi dokap bio što jeftinji. A druga puno veća stavka je unošenje dvije nekretnine u društvo kćer Industogradnja nekretnine d.o.o. . Pri tom unošenju se morala raditi procjena tih nekretnina. Trenutno temeljni kapital tog d.o.o.-a je 200 milja kuna i to je vrijednost tih nekretnina. One su se dosad vodile po puno manjoj cijeni. To nije klasična revalorizacija ali efekat je isti. A što je najbolje takvih nekretnina ima još puno. Kad se sve velike nekretnine uvedu u taj d.o.o., moja pretpostavka je da će kapital industrogradnje biti preko milijarde kuna, odnosno book će biti 2000 kuna.

Hvala na informaciji.
Dakle,nije prodana ali se vodi kao financijska imovina po toj novoj večoj cijeni.



Roky 5
Ma smanjenje materijalne imovine,a povečanje financijske upravo pokazuje da je nešto prodano
po većoj cijeni od knjigovodstvene i da je to stvarno dobit,koja se sada vidi kao povečanje
financijske imovine.Međutim,Gale u ovom trenutku koristi likvidna sredstva za kupnju jeftinih
dionica i pokušaja jeftinog preuzimanja ,a što smanjuje trenutnu likvidnost.Svaka neisplačena kuna
je potencijalna zarada.
Za strpljive vrlo interesantna dionica.Postavlja se samo pitanje koliko Gale želi profit dijeliti sa
malim dioničarima ili ide za tim da večini uzme po malo,a njemu se skupi puno.

Ako se odnosi na prošlu godinu normalno da imamo ogromno povećanje financijske imovine kad je bio dokap od preko 200 milja kuna
[/quote]
Da ali dokapitalizacija nije dobit.Dobit je iz revalorizacije prenesenih nekretnina.

Ne znam za dobit ali nekako mi nedostaje konsolidirani izvještaj ( kao obično ) a to nije dobro.

I kako mali dioničari mogu odlučiti o dividendi kad nema ni za plaće ?

Mi ptice moramo se držati zajedno !

Hvala na informaciji.
Dakle,nije prodana ali se vodi kao financijska imovina po toj novoj večoj cijeni.


Konsolidirano izvješće koje bi trebali dobiti do kraja tjedna će pokazati stvari malo jasnije.

kolege moje mislim da ni galinec nezna koliko imovine ima indg,to je bila najjaca firma građ u cjeloj jugi,sjecam se 85 e mislim sam isao u ledenice negdje kod rijeke malo gore u brdo po plasticne prozore prve generacije dok nitko nije znao jos za to kod nas,svi su me pitali sto je to?a nekretnina imaju bog zna koliko.moze cjena i 10 puta veca po imovini.

Vidim da se INA hoce napumpat danas. Ne gine rast do 12xxkn ovaj tjedan

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Vidim da se INA hoce napumpat danas. Ne gine rast do 12xxkn ovaj tjedan

blokada moguce i danas dode do 1200 a HT preskace 220

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close