Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Drugi stup treba sravniti sa zemljom a te fond menardžeriće poslati na burzu a razloga je više ali neda mi se pisati pa ću navesti samo neke, meni je jasno da će TK popušiti ali neka.

– Da su htjeli braniti TK to su mogli na nekim normalnim razinama od 2500 bodova ali nisu malo su se zaigraili mislili su da su bogovi pa im se o sada vraća kao bumerang koji će ih zbrisati sa lica zemlje.

– Oni su bili ti koji su cjelo tržište i urušili tako što su povlačili novac iz dioničkih fondova ali tako da su dnevno potraživali toliko da se tržište moralo urašavati a na mjerno nisu u to vrjeme stajali na kupnji

– Visoke provizije za vođenje.

– Posuđivanje našeg novca državi uz enormno bezobrazne kamate.

…replika….
….ne treba ništ sravnit sa zemljom…iz tog stupa ću ja dobijati svoju pemziju…ak će to biti u proračunu…kad tad će puknuti i država reći ko i prije 10 g. neeeemaaa…i onda će se ići u rasprodaju čega???? da se mene namiri i ostale mojeg godišta…ajde razmišljate malo unaprijed….

– hehe…mogli su i mali i fondovi "braniti" na 2500 pa nisu, nego su još rasprodavali skup samnom kad su vidli da je vrag odnio šalu…tak da…

– sumnjam da su takvu odluku donjeli preko noći bez konzultacije sa fondovima…a i da jesu…pa prvo spašavaj državu s kešom…a onda brini za raju…ili???

– provizije im propisuje hanfa, dakle država…dakle sami sebe krademo…u čemu je problem…

– enormno male ili velike kamate…ne shvaćam…


Jedini koji gura Crobex danas je HT.

Opet krivo prikazivanje trenutnog stanja.

Trenutno je Crobex +2,26% a HT +1,085% u odnosu na jučerašnju zadnju cijenu.
Molio bih te da mi objasniš po kojoj to matematici HT gura Crobex s obzirom na postotni udio HT u Crobexu jer meni nije jasno.

E moj Mudriniću, rasprodao i za kikiriki, državu, a hrvati su jedino ovce za šišanje, ništa drugo.

HT profitabilniji i od DT-a i regionalnih telekoma

Sve je hrvatske mobilne operatere začudio prijedlog predsjednika Hrvatske gospodarske komore Nadana Vidoševića da bi trebalo uvesti trošarine na mobitele, pa su, ne budi lijeni, u T-mobileu prema neslužbenim informacijama pokušali pronaći sličan slučaj u svijetu i ustanovili da trošarina na mobitele jednostavno – nema.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

debeli brko izdo naređenje da zazeleni – da puk zaboravi njegovigrokaz u otvorenom

Evo da ti pomognem – sad je HT skočio sa 220,07 na 222,50 a Crobex je skočio za cca 0,22%.

Ma vidim da se razvila možda nepotrebna diskusija o FM – ovima i državi. Ja se slažem više manje sa svima vama, pogotovo je kolega sailor imao upečatljiv nastup.
FM-ovi jesu seronje koji su se vjerojatno obogatili prodajući – kupujući od sebe- sebi, nisu na dobar način raspolagali sa našim parama i jednim su dijelom krivi za destabilizaciju tržišta. Dakle sva pljuvaona po MF-ovima je istinita i dobrodošla. Međutim na svakom TK u bilo kojoj zemlji sa razvijenim istim, mirovinski fondovi igraju veliku ulogu. To što je u nas regulativa takva kakva je, što je poslovni moral nikakav, to je druga stvar. Ali vlastodršcima su OMF-OVI bili OK kada su ovi, u dogovoru naravno, od njih kupovali na CROBEXU 5000+.
Ali je činjenica da ova nazovi reforma nema nikakve veze sa time kako MF -ovi raspolažu sa našim parama nego jedino sa polaganjema šapa gomile nestručnih, nesposobnih i pokvarenih vlastodržaca na kapital kojima bi mogli spasiti svoje guzice pred lokalne izbore, tj. nastaviti uništavati jedan narod i državu.
A se mene pita, svejedno bi svoje pare dao Dinkecu nego šukeru, pa njemu ne bi ostavio da mi čuva ni vreću posoljenog kamenja, jerbo dotični bi to marenda…


Evo da ti pomognem – sad je HT skočio sa 220,07 na 222,50 a Crobex je skočio za cca 0,22%.

Ne laprdaj bez veze.

Po kojem računu? Koliko HT ima udjela u Crobexu i kako se to odražava na promet?

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Ono juče je bio teški auto gol Vlade pa sam sklon pomisliti da im ga je netko smjestio, a oni su onako bahato (kao i obično) uletjeli na klizav teren. Mogu se oni poigravati sa umirovljenicima, braniteljima i inim skupinama ali sa Burzom se ne može apsolutno nitko poigravati jer su reakcije trenutne i ne mogu se nikakvim spinom prikriti. Nekako mi se je juče Šuki doimao manjim od makova zrna. Još ga je onaj lik izgalamio kao nekog šmrkljivca pa je morao tražiti od Mislava da ga malo zaštiti od javnog linča.
Ne go kad smo već kod toga ne može se ne primjetiti da se svi kunu u turizam kao neki spas dok su istovremeno turističke dionice u totalnoj komi. Mislim na one koje se u opće i prodaju. A i te su vrlo rijetke.

who dares, wins


Može nas izvući jedino brza smjena vlasti i dolazak kompetentnih ljudi na odgovarajuće pozicije.Ovi će nas sve prodati u roblje.Ma prodat će i svoje praunuke kako rade.

Ma prodat će i kompetentni, al će to bar biti s mjerom i dozom pameti. Vidi u Sloveniji (stalno to ističem kao loš primjer pokušaja odgode privatizacije) ništa nije bolje, a nisu rasprodali ‘obiteljsko srebro’ jer je sve pod državnim nadzorom kroz paradržavne fondove. Država je loš gospodar i gotovo. Treba što prije i što veći broj ljudi obučiti osnovama tržišta kapitala (još od srednje škole) i sve na burzu. Tako će se privući i inozemni kapital (uostalom čeka nas EU) i svi će početi brinuti o svojoj budućnosti.
Osim toga, tko u 30 godina rada ne zaradi (ili ušpara) stan od 30 čet. metara, bez obzira na to tko je ministar financija, može se slobodno zapitati: za što sam i za koga radio? Moja preporuka: svaki mjesec sa strane 100€! Gdje uložiti? To najbolje zna svaki od nas na ovom forumu, bolje od bilo kojeg ministra ili ppredsjednika Vlade!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Drugi stup treba sravniti sa zemljom a te fond menardžeriće poslati na burzu a razloga je više ali neda mi se pisati pa ću navesti samo neke, meni je jasno da će TK popušiti ali neka.

– Da su htjeli braniti TK to su mogli na nekim normalnim razinama od 2500 bodova ali nisu malo su se zaigraili mislili su da su bogovi pa im se o sada vraća kao bumerang koji će ih zbrisati sa lica zemlje.

– Oni su bili ti koji su cjelo tržište i urušili tako što su povlačili novac iz dioničkih fondova ali tako da su dnevno potraživali toliko da se tržište moralo urašavati a na mjerno nisu u to vrjeme stajali na kupnji

– Visoke provizije za vođenje.

– Posuđivanje našeg novca državi uz enormno bezobrazne kamate.

Dijelom se slažem.Naime glavni krivac za urušavanje burze je Vlada koja je promjenom zakona omogućila Mirovincima da kupuju sve dionice.Odustalo se od konzervativnog pristupa. Onda su ovi lančanom reakcijom ubili investicijske fondove i čekali u kešu.Kada je zavladala panika na burzi mirovinci nisu moderirali nego su gramzivo čekali.
Odgovornost je podijeljena u najmanju ruku.


Ne laprdaj bez veze.

Po kojem računu? Koliko HT ima udjela u Crobexu i kako se to odražava na promet?

Ja laprdam!?? [lol]
Napisao si ovo:
"Jedini koji gura Crobex danas je HT.
Opet krivo prikazivanje trenutnog stanja."

Ako 1% rasta HT-a gurne Crobex cca +0,2% onda kako je HT danas jedini koji gura Crobex? Molim te pojasni mi, valjda sam blesav pa ne mogu slijediti tvoj tok misli.


Može nas izvući jedino brza smjena vlasti i dolazak kompetentnih ljudi na odgovarajuće pozicije.Ovi će nas sve prodati u roblje.Ma prodat će i svoje praunuke kako rade.

Ma ne moraju doći oni koji ZNAJU. Biti će već napredak da dođu oni koji NE ZNAJU ali ZNAJU DA NE ZNAJU.
Ovi današnji su najopasniji NE ZNAJU DA NE ZNAJU. 🙂

New Report

Close