Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kratak komentar: Kažu: Tko drugom jamu kopa, sam u nju pada. MF-ovi sustavno uništavali tržište, sad im se to vraća. Ukoliko se aktualni problemi oko II. stupa ispravno i pravedno riješe, mislim da to uopće neće biti ništa bitno loše za burzu, dapače. Za sada MF-ovi nisu donijeli ništa dobro na ZSE, pa je možda i bolje da i ne puštaju previše korijenja… Sve ovisi o tomu na koji način će se riješiti postojeći problemi. A budući da redovito nisu kod nas prolazila najpametnija i najbolja rješenja, onda me malo strah da neće baš ni ovaj put biti neka iznimka [bye] Ali neće ni svijet propasti baš tako lako [wink]

O tome kako ce se sve shebati je bilo dosta govora mjesecima ranije… Ali tko su to "MFovi"?? Mislis na doticne fond managere ? koji su izasli sa privatnim milijunskim profitima + "uslugama" obavljenim raznim politckim/bankarskim govnarima = nemaju vise briga.
Ili na nas koji smo MORALI tamo stavljati novce?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

… ma ljudi moji nema šanse da se ovdje išta predvidi. svi znamo da je kriza. svi znamo da je loše raspoloženje.dugoročni kupuju ali oprezno, jer žele kupiti što jeftinije. institucije ni ne pomišljaju na kupnju jer moraju novac uložiti gdje im gazda kaže, a oni koji nemaju gazdu nemaju ni novca. jedni crtkaju gore jedni dole… pa naravno nešto će biti…kao ono sa 14xx prema 18xx a tako i sada ovo…opet prema dole…pa opet gore…a što će biti sutra ovisi o onome što niko još i nezna…pa možda ni oni koji bi trebali znati…šta bude biće…uglavnom dugoročni ulagači(preko 2 godine) sada mogu kalkulirati da li još mirno kupiti ili čekati nižu cijenu, ak je bude…a i ak ne bude dobro je…no oni koji u svakom trenu žele biti u pozitivi, nešto zaraditi ili uštediti, takvi se žderu svaki dan ili su ushićeni na male pomake gore ili dole…takvima nije lako… prema tome…treba se svako odlučiti u kojoj grupi želi biti i prema tome ploviti ili se iskrcati… L:N: kolege…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Iz emisije Otvoreno, najvažnije je istaknuti slijedeće:

G. Motušić: Današnji pad na burzi nije posljedica najave ukidanja 2. stupa, već refleksije na tržišta kapitala u svijetu.

Kako čovjeka nije sram???
Ovime je jasno da se radi o HDZ-ovom poslušniku, koji je spreman na sve da obmane javnost.
Sramota.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Iz emisije Otvoreno, najvažnije je istaknuti slijedeće:

G. Motušić: Današnji pad na burzi nije posljedica najave ukidanja 2. stupa, već refleksije na tržišta kapitala u svijetu.

Kako čovjeka nije sram???
Ovime je jasno da se radi o HDZ-ovom poslušniku, koji je spreman na sve da obmane javnost.
Sramota.

Što misliš zašto prodaju burzu – Zato što su sposobni!!

Ajme majko!

LEAVE THE WORLD BEHINED




Osim toga imaju samo oko 2,5 milijardi u nasim dionicama (jedva nesto preko 11% ukupne svote) a ostalo je u drz. obveznicama ili u stranim dionicama. To je otplrilike jednogodisnja dividenda ATPL + HT-a.

Nije 11% nego prije 1,1% jer je ukupna kapitalizacija oko 250 mlrd kn svih tvrtki. Vjerujem da je bila slučajna pogreška ali ipak ….


čovjek je mislio da mirovinci imaju 11% SVOG KAPITALA u našim dionicama, a ne udio naših dionica kod sebe…

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


Kratak komentar: Kažu: Tko drugom jamu kopa, sam u nju pada. MF-ovi sustavno uništavali tržište, sad im se to vraća. Ukoliko se aktualni problemi oko II. stupa ispravno i pravedno riješe, mislim da to uopće neće biti ništa bitno loše za burzu, dapače. Za sada MF-ovi nisu donijeli ništa dobro na ZSE, pa je možda i bolje da i ne puštaju previše korijenja… Sve ovisi o tomu na koji način će se riješiti postojeći problemi. A budući da redovito nisu kod nas prolazila najpametnija i najbolja rješenja, onda me malo strah da neće baš ni ovaj put biti neka iznimka [bye] Ali neće ni svijet propasti baš tako lako [wink]

lopovi su ali bez njih ce kerumi i banke sve pokupavat za sicu eura a tvoja djeca ce radit za 2000 kn dozivotno
ti ces dobivat zagarantiranu veliku mirovinu kao i dvije milje drugih penzica od uplata 0,7 milja radnih ljudi.
ne nece svijet propasti

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Osim toga podržavam pravo da svi osiguranici imaju pravo izabrati između prvog i drugog mirovinskog stupa.
Moj glas HDZeu ako to napravi. [thumbsup]

Ja sam UVIJEK za slobodu izbora, stoga ok, neka mogu birati, a jedino čemu se mogu nadati da će naši građani biti dovoljno pametni da ne nasjednu i 90 % ostanu u 2. stupu, u 1. neka se prebaci onaj kojemu se stvarno ne isplati jer mu je jako kratko ostalo do umirovljenja, svi oni pred kojima su desetljeća rada… ako napuste 2. stup – nasamareni su, neviđeno.

Također sam u skladu sa svojim uvijek liberalnim/slobodarskim pogledima, da se mirovincima ukinu zakonska ograničenja ulaganja, da svatko sebi kreira politiku/ograničenja na svojim stručnim/spoznajnim osnovama, pa dao Bog da više ni jedan mirovinac ne kupio niti jednu obveznice RH, pa neka si onda razmišljaju tko će financirati ovu skupu i ne učinkovitu državu.

Neka pređe tko god hoće u iz 2. u 1. stup, to je njegovo pravo (tj. neka postane), ali ISTO TAKO NEKA POSTANE PRAVO i društvima za upravaljanje OMF-ima sami si određivati politku ulaganja, a ne da im neko birokratski određuje da moraju kupovati državne obveznice, i to točno određene države, možda baš neke susjedne države bi bilo pametnije kupovati umjesto obveznice RH, svaki fond bi trebao sam to odlučivati.

Svakome dati njegova prava, uvijek sam za to! Građanima pravo izbora, Društvima pravo izbora, Državi prava koja ne ugrožavaju prava onih radi kojih postoji (građana, Društava).

Oni bi od obveznice države pred bankrotom silom zakona uvalili svojim građanima kao osnovu njihove financijske sigurnosti u starosti – zar to nije pokvareno, ne neodgovorno, nego pokvareno, slobodno ću to primijeti.


ovaj šuker nije normalan, sad je izjavio da oni nikoga ne sile da se prebaci u 1. stup, ali tko ostane u 2. stupu imat će 30-40% manju mirovinu. pa tko će normalan nakon ovoga ostaviti lovu u 2. stupu i OMF-ovima [bye]

sutra će se EU oporaviti, a mi nastavljamo s potopom i bijegom iz dionica i sa ZSE. katastrofa što nam rade, povjerenje u tržište kapitala nepovratno je uništeno, ovo je zadnji čaval u lijes [cry]

meni je svega dosta, sutra rasprodajem sve i čekam da se ovi maknu s vlasti jer neće ostati kamen na kamenu! [bye]

Ova odluka sa mirovincima će otjerati još dodatnih 30% sa burze. [bye]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!



ovaj šuker nije normalan, sad je izjavio da oni nikoga ne sile da se prebaci u 1. stup, ali tko ostane u 2. stupu imat će 30-40% manju mirovinu. pa tko će normalan nakon ovoga ostaviti lovu u 2. stupu i OMF-ovima [bye]

sutra će se EU oporaviti, a mi nastavljamo s potopom i bijegom iz dionica i sa ZSE. katastrofa što nam rade, povjerenje u tržište kapitala nepovratno je uništeno, ovo je zadnji čaval u lijes [cry]

meni je svega dosta, sutra rasprodajem sve i čekam da se ovi maknu s vlasti jer neće ostati kamen na kamenu! [bye]

Ova odluka sa mirovincima će otjerati još dodatnih 30% sa burze. [bye]
[/quote]

Da se razumijemo OMF-ovi su dosta stvari radili po instrukcijama vlade i puno odvratnoća su napravili, ali biram manje zlo i definitivno ostajem u drugom stupu, ako treba čak ću se i AZ prebaciti, a gospodin koji kaže da će mi mirovina biti manja za 30 ili 40% to može pričati još samo neko vrijeme jer će mu domet biti maksimalno saborski zastupnik, [lol]

Surround all arround when it hits the ground


Iz emisije Otvoreno, najvažnije je istaknuti slijedeće:

G. Motušić: Današnji pad na burzi nije posljedica najave ukidanja 2. stupa, već refleksije na tržišta kapitala u svijetu.

Kako čovjeka nije sram???
Ovime je jasno da se radi o HDZ-ovom poslušniku, koji je spreman na sve da obmane javnost.
Sramota.


Gospodin Motusic je vec duze vremena glavni redikul na financisjkoj sceni.Toliku razinu neznanja na toj poziciji ja dugo nisam vidio…

Koliko cujem vlasnici berze su jako nezadovoljni sadasnjom upravom, zato ce je i maknuti

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

svi oni imaju putra na glavi…Šukera naravno boli k… za buduće umirovljenike i samo gleda kako da izvuće kriznu godinu i spasi guzicu a mirovinci su priča za sebe…zaslužili su da im malo guza radi jer su s novcem koji su dobili na upravljanje loše gospodarili..kupovalo se tu od baba i stričeva isto kao i od raznih Lukovića i ostalih po astronomskim cijenama da bi se kasnije to sve proglasilo još 50% preskupim…da ne govorimo o njihovim naknadama i plaćama…što može koštati 800 miliona kuna koliko je cijena upravljanja fondova?
nažalost cijenu svega toga osjećamo najviše mi mali ulagaći koji smo se naivno uključili u ovaj svijet financijskih malverzacija i time na kraju postali taoci financijskih institucija u svakom segmentu života…

Neka ukinu drugi stup za koji kažu da i tako ništa ne valja, ali neka se lova isplati na tekuće račune građana, vjerojatno će svi domoljubi odmah tu lovu dati državi za bolju mirovinu [lol]

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close