Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

3 milje kuna na otvaranju. Dugo neviđeno.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Možda ovaj tjedan HT stigne DLKV po cijeni 🙂


3 milje kuna na otvaranju. Dugo neviđeno.

Adris je povukao.
U opće ne vidim nikakav razlog zašto danas nebi bili malo crveni za promjenu.

who dares, wins




Nemilo se krcaju HT-om:

http://www.poslovni.hr/136712.aspx

Jedino je Dinkec ocito našao pametniji način kako zaraditi sigurnih 10% /god. svojim buducim penzićima. [shocked]

Jucer su kolega jadran35 i tigrus diskutirali o ukrcavanju/iskrcavanju "brutalnog" kapitala na ini. Kolega jadran mislim da ste ipak bili u krivu, "brutalni kapital" se ukrcava uz kontroliranje cijene. Pogleajte malo graf HT krajem studenog kada je Erste utukao 47mil. Cijena je porasla cijele 4kn.
[/quote]

kolega,

kapital mirovnica nije "brutalni kapital"
mirovinci su mirovinci…
stabilizatori trzista.

"brutalni kapital" je kapital koji ne prasta.

[wink]
[/quote]

Ovo je naj smješnije što sam pročitao ovdje na forumu

Mirovinci STABILIZATOR TRŽIŠTA

kolega taj isti stabilizator je upropastio TK u ljepoj našoj uz pomoć HANF-e o tome mogu pisat knige to da je u normalnom svijetu vidjeli bi šta bi se desilo za samo pokušaj od onog što je kod nas učinjeno

obzirom da te je ocjena uzrujala ja sam ti dao 100tku. ne valja se iznervirat odmah ujutro [thumbsup]


obzirom da te je ocjena uzrujala ja sam ti dao 100tku. ne valja se iznervirat odmah ujutro [thumbsup]

Ma, meni su ove ocjene smiješne. Znam da nije tema za komentare trgovanja, ali od uvođenja ocjenjivanja postova na forumu, nikako da uvidim vrijednost ovog sustava, osim što služi pojedincima da materijaliziraju svoje frustracije.

Bah.

Moj komentar je jednostavno bio da je dobro da se vide naznake vraćanja likvidnosti na ZSE, što je u svakom slučaju dobro za tržište, bez obzira htjeli mi da to ide dolje ili gore.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/slobodan-vucicevic-droga-kolinska-zeli-se-spojiti-s-franckom,65637.html

bandić je bio u pravu evo nam se i burza crveni
ili je ipak on pobijedio..hahahahha



SPAJANJA I PREUZIMANJA
Société Générale zainteresirana za Hrvatsku poštansku banku

http://seebiz.eu/hr/banke/soci%C3%A9t%C3%A9-g%C3%A9n%C3%A9rale-zainteresirana-za-hrvatsku-postansku-banku,65606.html

KATASTROFAAAA !!!! [/b]
Ode nam i zadnja državna banka strancima, i to zbog Protege i sličnih.
Pa banke u stranom vlasništvu su nas i dovele tu di jesmo.
Gospodarstvo će zatuć do nule. Sve gore od goreg.
Komentari???

LP
[/quote]
Jedina banka sa velikim gubicima u 2009.je HPB.
Zašto?Jer je vlasnik država.
Stranci ionako kontroliraju preko 80% kapitala u Hrvatskoj.Ako prodamo i HPB kontrolirati će malo
više,a mi ćemo imati jednog gubitaša manje.
Dolazi vrijeme jeftinih preuzimanja iako potencijalnim kupcima i ne odgovara ovakav razvoj,tj.politička stabilizacija.Njihovo geslo je:Što gore,to bolje.
HPB i nije toliko interesantna zbog preuzimanja zbog malog broja slobodnih dionica.
Ali uskoro bi mogli oćekivati da bi moglo doći do pokušaja preuzimanja /dokapitalizacija/i promjene
vlasničkih struktura ,naročito u dionicama firmi koje imaju znaćajan tržišni udio/niski P/s /,veliki
kapital,a imaju krizu likvidnosti ili ostvaruju gubitke zbog enormno visokih bankarskih kamata.
Velike probleme može stvarati HANFA,a naročito,sa mogućnošću da se dokapitalkizacija mora
vršiti minimalno u visini nominale što bi moglo zaustaviti ovaj proces.
Strani lešinari dolaze i oderati će kožu dosadašnjim većinskim vlasnicima,ne nužno i nesposobnim,
i poduzimaju sve da se doćepaju svega što je trenutno višestruko podcijenjeno.
Mi mali investitori bi trebali razmišljati koje su te potencijalne udavaće.

Ne bi bila fora da HT ne dojde na 300kn, kakvi bi to analitičari onda bili!?

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


Ne bi bila fora da HT ne dojde na 300kn, kakvi bi to analitičari onda bili!?

HT I ADRS sa mirovince su izvrsne kupnje jer u dugom razdoblju možemo očekivati visoku dobit i u
slijedećem razdoblju.Za mene HT nije interesantan jer tu ne mogu skinuti 100 % u godinu dana.
Lova od ZAPI dolazi.To će biti velika inekcija likvidnosti u slijedećih desetak dana,pa bi uskoro
i purani mogli početi letjeti.I zato u šoping sa zadnjom kunom..Ne prodavati.Neka kupuju Tigrus i Jaznam i ostali kešoljupci,ali što skuplje.
Nije vrijeme za prodaju,naročito,za fundamentalno podcijenjene dionice.

http://seebiz.eu/hr/burze/ruzic-najava-deblokade-pregovora-dobra-vijest-za-crobex,65647.html

Pitanje dana je da li će i sutra biti crveno?

who dares, wins

U HGspotu dokup uz smanjenje prosiječne cijene ulaza.Dokle?
U Opte akumulacija na 34 i smanjenje cijene ulaza.
VLDS slijedi ova dva iako se kod Validusa radi o akumulaciji i on nebi trebao niže.


http://seebiz.eu/hr/burze/ruzic-najava-deblokade-pregovora-dobra-vijest-za-crobex,65647.html

mogli bi postaviti par majmuna za fin. analitičare i mislim da bi manje puta fulali u predviđanjima…

New Report

Close