Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ljudi nešto se mijenja to je sigurno:
Banke ponovno agresivno reklamiraju kredite na TV i na radiju.
To je dobar znak, i jasan znak da je psihološka kriza prošla.
Realna ekonomija je na dnu ili kap iznad njega, posljedice se osjećaju ali nekako je pozitivno ozračje u RH.

To što banke reklamiraju kredite nije znak da se nešto mijenja na bolje.Upravo suprotno. Stanje je puno gore, pad potražnje za kreditima je toliki da oni moraju na svaki mogući način privući one koji su dovoljno siromašni ili dovoljno labilni da uzmu kredit.Ne znam gdje vi gledate ali ništa se ne mijenja.Sve je isto kao i prije pola godine osim što je u realnoj ekonomiji puno gore.

Oni koji nisu imali, sad isto nemaju, samo što sad više ne dobivaju ništa od onih koji su imali jer su oni koji imaju mislili da će oni koji nemaju ponovo imati ali kad su vidjeli da oni koji nemaju vjerovatno nikad ni neće imati onda su odlučili ostati oni koji imaju na način da više ne daju onima koji nikad ni neće imati.
Nadam se da sam bio jasan
[/quote]
to sto banke su voljne dati novac jest dobra vijest, …. nazalost od ozbiljnih banaka koje su spremne dati novac jesu samo Splitska i Hypo banka. No osim ovih potrosackih, zanimljivije je vidjeti koliko su spremne dati pare SME i privredi opcenito

Za splitsku znam da im je SG oslobodio relativno veliku kreditnu liniju, a za ove iz Hypa… nije mi jasno… No kad se uzme u obyir kako su Francuzi nedavno usli u Splitsku, a BLB u Hypo gdje je HR najvaznije podruznica, imamo poveznicu da banke koje su relativno nedavno promijenile vlasnistvo su spremne dati novac u HR…

Vlasnici najvecih HR banaka jos nisu voljne dati pare u HR, kad dobijes pare od vlade, neces te pare davati u drugu drzavu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

A možda bi to trebalo povezati sa vrlo malim udjelom koji drži SG i željom Hypo banke da postane bank nr 3. Ja to tako gledam. ZG i PB su već dosta izložene na našem tržištu. Pogledaj ovogodišnje rezervacije.

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...

@governor
daj molin te prestani više sa tim tvojim "argumentima",rasprodat ću sve [lol]



Ljudi nešto se mijenja to je sigurno:
Banke ponovno agresivno reklamiraju kredite na TV i na radiju.
To je dobar znak, i jasan znak da je psihološka kriza prošla.

Meni to nije dobro. Ja više volim da se nonstop vrte reklame za štednju, kao proteklih godinu dana…te agresivna štednja, stimulativa štednja, štednja sa mrkvom, štednja sa sirom i vrhnjem, štednja ovakva, štednja onakva.. To znači da banke prikupljaju pare od luzera i neznalica i onda za njihove pare kupuju jeftin asset. Zemljišta, kuće, dionice, ovo ono… Što više banke reklamiraju štednju i što im više jadnika da pare, ja sretniji jer se bidovi pojačavaju…

[/quote]

štedi štedi a onda kad dođe vrijeme isplate, opala evo kriza, nema ništa od tvoje štednje
zato bolje udri po onome što imaš sada nego za onime što nećeš imati tada
hehe

Postanite Eu-robovi



Ljudi nešto se mijenja to je sigurno:
Banke ponovno agresivno reklamiraju kredite na TV i na radiju.
To je dobar znak, i jasan znak da je psihološka kriza prošla.

Meni to nije dobro. Ja više volim da se nonstop vrte reklame za štednju, kao proteklih godinu dana…te agresivna štednja, stimulativa štednja, štednja sa mrkvom, štednja sa sirom i vrhnjem, štednja ovakva, štednja onakva.. To znači da banke prikupljaju pare od luzera i neznalica i onda za njihove pare kupuju jeftin asset. Zemljišta, kuće, dionice, ovo ono… Što više banke reklamiraju štednju i što im više jadnika da pare, ja sretniji jer se bidovi pojačavaju…

[/quote]

štedi štedi a onda kad dođe vrijeme isplate, opala evo kriza, nema ništa od tvoje štednje
zato bolje udri po onome što imaš sada nego za onime što nećeš imati tada
hehe

Postanite Eu-robovi

Banana danas. Ne Split već ZSE. Ništa pametno se ni je dogovorilo u Splitu. Išli samo na šišanje kod Vlaja.

who dares, wins

Brate mili, što prodavači bježe sa Janafa, ko miševi.
I ne samo sa Janafa, nego i mnogih drugih.
Smijurija

Jel zna netko da li a ako nije kad bi trebali startati market makeri and “new trading order”. Jel bio netko na zse konferenciji, jel se pričalo o tome?


Jel zna netko da li a ako nije kad bi trebali startati market makeri and "new trading order". Jel bio netko na zse konferenciji, jel se pričalo o tome?

Bio je interviju sa Motušićem par stranica nazad. Kaže da nitko neće da se javi za taj posao.

who dares, wins

nema tu trgovine ako kupci ne dignu ljestvicu gore!
imaćemo cijeli dan kokošarenj-liparenje
da bi bilo što kupili a da količinski nešto vrijedi mora se ljestvica dići dobrano
ili danas ili sutra…
ovo će ići gore.

dan je pametniji od noći

Istina, nama je sad 2.280 crobexa potpora i možemo samo UP


nema tu trgovine ako kupci ne dignu ljestvicu gore!
imaćemo cijeli dan kokošarenj-liparenje
da bi bilo što kupili a da količinski nešto vrijedi mora se ljestvica dići dobrano
ili danas ili sutra…
ovo će ići gore.

Izgleda da su fondovi za ovaj mjesec glavninu odradili.

Fondovi sakupljaju pare i kad sakupe tad se pojavi Šuki i iskasira ladno i opet ajmo ispočetka

…samo treba biti strpljiv…za 6 mjeseci će to biti sve puuuno skuplje…sada je vrijeme za prikupljanje…pa sjetimo se 3 mjesec nije bio tako daleko, a sada smo skoro duplo od tada…sada treba biti mudar i ne podlijegati serviranju loših vijesti, ionako na padu nema velikih prometa a na rastu ima, a to nam ipak nešto govori…nemojmo biti lakomi da u kratkom vremenu zaradimo puno, polako, strpljivo i sve će doći na svoje njesto…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



http://www.seebiz.eu/hr/analize/kosor-ustede-nisu-dovoljne%2c-moramo-srediti-nelikvidnost,58899.html

Kako nam je Jaca optimistična
svjetlo na kraju tunela u 2010


kad će bit natječaj za gradnju tog tunela, na čijem se kraju vidi svjetlo? [lol] [lol]
[/quote]

nije to svjetlo na kraju tunela, nego farovi vlaka iz suprotnog smjera u punom naletu ! ! !

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

New Report

Close