Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ova situacija na ZSE, za sada djeluje vrlo dobro i vrlo stabilno!

Več smo zaboravili kako funkcionira normalno TK, šaroliko bez prevelikih oscilacija, a ne samo crveno ili zeleno!

Fondovi su puni keša od Ine a i osnovan je interventni fond tako da ne moraju prodavati dionice radi isplata udijela i samim time rušiti TK, margin krediti su ispucani ili reprogramirani, večina investitora je olakšala pozicije a dio je i sasvim u kešu, pa stoga, u narednom periodu ne očekujem neke veče korekcije nego smirivanje , stabilizaciju i rast TK.

Pošto smo i mi dio svj. TK , podložni smo eventualnim globalnim potresima, koje smo , nadam se, uglavnom ostavili iza sebe a potvrdu toga bi mogli imati slijedećih mj. dana kada novi US predsjednik pohvata konce u svoje ruke te interventne mjere poduzete od strane US i mnogih Svj. vlada počnu pokazivati konkretne rezultate.

Zbog svih ovih prije navedenih razloga, vjerujem da targeti na crobexu 1800 više nisu dostižni, makar, kako se kaže… nikad ne reci nikad!


Kolega vama je ovo mirno i stabilno sa prometom od 12 milja
Smiješno
[/quote]

Kolega, smješno vam je… to je sve što znate napisati?!

Ja sam u svom postu iznio moje viđenje današnje situacije na ZSE te to isto potkrepio argumentima za koje mislim da bi mogli biti čimbenici možebitne stabilizacije TK!
Vi ste kao neki kontra-argument naveli mali promet, što po meni nikako ne može biti u sukobu sa mojom konstatacijom da "situacija na ZSE, za sada djeluje vrlo dobro i vrlo stabilno"

Molio bi, da meni, a pretpostavljam i dijelu kolega sa ovoga foruma, pojasnite što je to tu smješno!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovo je cool !

I neka ostane zabilježeno da ljudi mogu pročitati kada Crobi bude na 10000 … :)

U 4 sata trgovanja u vrijeme kada su fondovi prepuni casha od prodaje INE tržilo se sa:

* ZABA …….. 1 dionica po 229,05 Kn
* KODT-R-A … 2 dionice po 1.343,00 Kn
* RIBA ……… 3 dionice po 445,00 Kn
* ADPL ……. 10 dionica po 59 Kn

Ovo je većinom skinuto s aska, nek se zelenimo :))
Dionice su na ovim razinama crobeksa od 2190 preskupe !!

Pitam se da svi naši Fond Manageri odu kod rubelja na čevape i cugu da li bi potrošili manje
i koliko bi im ti čevapi dugo VRIJEDILI u njima :)))

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Hm, zato je ćevape dobro raditi od pande, zagorske pande. Za dugovjećnost ćevapa…

(molim moderatora Vjekija da ne briše ovo…smeha nikad dosta, ne?!)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Ovo je cool !

I neka ostane zabilježeno da ljudi mogu pročitati kada Crobi bude na 10000 … :)

U 4 sata trgovanja u vrijeme kada su fondovi prepuni casha od prodaje INE tržilo se sa:

* ZABA …….. 1 dionica po 229,05 Kn
* KODT-R-A … 2 dionice po 1.343,00 Kn
* RIBA ……… 3 dionice po 445,00 Kn
* ADPL ……. 10 dionica po 59 Kn

Ovo je većinom skinuto s aska, nek se zelenimo :))
Dionice su na ovim razinama crobeksa od 2190 preskupe !!

Pitam se da svi naši Fond Manageri odu kod rubelja na čevape i cugu da li bi potrošili manje
i koliko bi im ti čevapi dugo VRIJEDILI u njima :)))

meni se čini da su oni novac nekome posudili ?

@simone. Hvala.
Panker, Nihilist… Naravno da sam se zeznuo htio sam reci upravo ono o cemu govori simone a to je da su neke pale 80% i da im treba 400%(bas me zanima koliko ce vremena za to trebati iako ako je nesto kostalo 100 Kn a sad kosta 25 pa naraste 100% dodje na 50Kn pa jos 100% dodje na 100Kn, dakle rast od dva puta po 100% je dovoljan-bolje zvuci nego 400% od toga neke hvata jeza) da se vrate. Stoji naravno na da su shodno tome na istoj kolicini dionica prometi pali 3-4 X. Mislim da bi bilo bolje da energiju usmjeravate u pozitivu a ne na ismijavanje.

VIVA LA REVOLUCION !!!


Pogledajte današnje naslove

Jamnica povećala dobit na 92,1 milijuna kuna
Dobit Plodina 19 milijuna kuna
Grupa Petrokemija ostvarila gotovo sedam puta veću dobit
IGH ostaje bez projekta zračne luke Zagreb?
Dobit Nexe grupe 149 milijuna kuna
HPB ostvario dobit od 8,8 milijuna kuna
Dobit Francka 39 milijuna kuna
Kraš i Uljanik plovidba popunili trezore
Konzum udvostručio dobit

Da upotpunim popis:
DLKV-Rast bruto dobiti iznosi 96%, odnosno neto dobiti 74%.
LKPC-Rast bruto dobiti iznosi 50%, odnosno neto dobiti 40%

Vrijeme nam je i to krajnje da se okrenemo k sebi i da se ozbiljno prihvatimo FA naših firmi a Eu i US pustimo da se sami izvlače iz ovoga što su si zakuhali!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Pogledajte današnje naslove

Jamnica povećala dobit na 92,1 milijuna kuna
Dobit Plodina 19 milijuna kuna
Grupa Petrokemija ostvarila gotovo sedam puta veću dobit
IGH ostaje bez projekta zračne luke Zagreb?
Dobit Nexe grupe 149 milijuna kuna
HPB ostvario dobit od 8,8 milijuna kuna
Dobit Francka 39 milijuna kuna
Kraš i Uljanik plovidba popunili trezore
Konzum udvostručio dobit

Da upotpunim popis:
DLKV-Rast bruto dobiti iznosi 96%, odnosno neto dobiti 74%.
LKPC-Rast bruto dobiti iznosi 50%, odnosno neto dobiti 40%

Vrijeme nam je i to krajnje da se okrenemo k sebi i da se ozbiljno prihvatimo FA naših firmi a Eu i US pustimo da se sami izvlače iz ovoga što su si zakuhali!
[/quote]

BigBoss & Barbosa, sad ste stvarno zahebali do kraja. Pa kaj ste zaboravili da se kod nas za takve izjave pada. Trebate staviti minuse, dva minusa (minus i minus daju plus), i tak to napisati.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

@StevoKramp.
Slazem se s tvojom ocijenom gospodina Birtica i njegove kolumne. Citao sam kolumnu a posebno komentare jer takva kolicina gluposti nije vidjena vec dugo ali mu ni komentatori nisu ostajali duzni pa su demokrate iz liderpressa odlucili ukinuti komentare. Naime taj Birtic je ili stvarno jako malo obrazovan da ne kazem nesto drugo…, ili je jednostavno radio za neki fond ili slicnu ustanovu i uspjesno navlacio ekipu a koliko vidim i sebe, sranje je kad fikcija prijede u stvarnost. Inace legendarne su mu kolumne u kojima savjetuje djevojku da kupuje HDEL po 1900, s IPKK je napravio potez zivota kad ga je kupio po 1300, pa onda srpski planum kojeg je kao morao tajiti pa popusio brdo, a najace mi je bilo kad je savjetovao, cini mi se, upravi HDEL da iz niskogradnje prijede u visokogradnju jer da je to logicno!!! Tako ja savjetujem recimo upravu ATPL da se umjesto prijevozom pocme baviti recimo ribarstvom s obrazlozenjem da ima brodove. No ipak najbolje od svega je kad izmislja intervjue tako je jednom prilikom objavio kolumnu u kojem je kao napravio intervju s stanovitim naftnim kuzerom. Problem je jedino sto je noc prije taj doticni gospodin gostovao u otvorenom i davao upravo identicne izjave kao u njegovom navodnom intervjuu.
Sad je vidim totalno prolupao i krenuo u obracun s financijskom mafijom… Koji lik… Koristi naravno i nickove ekipe s ovog foruma poput Ferengija i sl… i daje im nadnaravne sposobnosti nesto kao takvih genijalaca iskusnjara i strucnjaka nema nigdje ono sto oni kazu je zakon i kupujem po njihovom tipu i prije nego sto zavrsim razgovor…

VIVA LA REVOLUCION !!!

@minibar, da do sada je bilo tako. Duplo bolji rezultati a cijena dionice roni. To je zato jer trziste te poslove uracunava u cijenu dionica u trenutku objave posla a ne u trenutku naplate. Za sadasnju i buducu cijenu bitni su novi ugovori a njih, kaj se tice DLKV, cini mi se da nema bas puno… Imam jos nesto DLKV i bilo bi mi drago da me netko ispravi. Ali bolje biti realan i smanjiti gubitke ako je moguce.
Ipak, ostavljam i malu sansu da se dogodi upravo suprotno od onoga sto se do sada dogadjalo jer po onoj staroj trziste reagira upravo suprotno od onoga sto svi ocekujemo. Samo, malo mi je to labavo jer se postavlja pitanje a kako to? zar je trziste zivo bice ili njime upravlja Bog?! Prije ce biti da iza toga stoje stare prdonje prepune love koje izazivaju ovakve poremecaje i onda se na njima jos vise bogate. To naravno iskoristi i pokoji mali ulagac pa nakon 10 ciklusa postane srednji [cool]

VIVA LA REVOLUCION !!!

Bok ljudi,
moze li mi netko objasniti sto li VIRO toliko roni?

Ajmo iz pocetka!!!

Eto ovaj crobex je žešća banana.
20 milja prometa. Strava.

Opet cijeli svijet ide u plus i rastu a mi prema nuli ili minusu.

Još ako nas Joca nastavi tlačiti nećemo mi niti u EU pa će crobex tamo gdje vlad i Zli žele.

Što su izvješća bolja to je izvjesniji pad. Hehehehhh
Na kraju dana ostat će nas par na crobexu a ostali će biti pametni i otići ili na druge burze ili se sotaviti dionica, a onda će Dinko biti sretan.

Strašno.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

BigBoss & Barbosa, sad ste stvarno zahebali do kraja. Pa kaj ste zaboravili da se kod nas za takve izjave pada. Trebate staviti minuse, dva minusa (minus i minus daju plus), i tak to napisati.

Hehee, izgleda da su "svi" zabotavili na to

DLKV-R-A +2,97%
LKPC-R-A +2,49%
PTKM-R-A +3,84%
FRNK-R-A +6,89%
IGH-R-A -0,48%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close