Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

goldy

Koliko treba dana da se preknjiže dionice kupljene u petak

tj. da li se iste mogu prodat u pon.

Hvala!

nakon kupnje možete odmah otvoriti nalog na prodaju

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


s 2 dionice stjerati DDJH u blokadu je kriminal… Ništa drugo

u petak je sa jednom dionicom INA-R-A stjerana u blokadu.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Problem je i opet, kao i uvijek u Hanfi. Kako je web aplikacijama za trade nemoguće uopće zadati nalog koji bi otjerao dionicu u minus, tako bi to trebalo biti nemoguće i brokerima. No izgleda da pravila ne vrijede za svakoga…

Hell is Empty and all the Devils are Here




Jučer ekipa kupovala ko sumanuta i danas prodaje s 10% gubitka… Što reći, ah ništa, bolje je šutjeti

Tko kaže da prodaje onaj koji je jučer kupovao, pa nisu svi na burzi daytraderi.

[/quote]

A tko drugi može prodavati? Oni koji su kupovali u čet/pet mogli su se jučer/prekjučer istresti, a ne danas… Znači mali poplašeni danas prodaju jer misle da će sutra biti argameddon..

Malo opservacija na medijsko-novinarsku scenu. Vidi naslova kojim se namjerno pokušava stvoriti panika:

Azijske burze potonule za Wall Streetom

15.10.2008 6:29:00 | Powered by http://www.business.hr
Nakon dva dana snažnog rasta, cijene dionica na azijskim burzama jutros su potonule, slijedeći tako jučerašnji pad na Wall Streetu, jer su recesijske prijetnje svjetskom gospodarstvu sve jače. Japanski Nikkei indeks trenutačno je u minusu oko 1 posto, nakon jučerašnjeg rekordnog dnevnog skoka od 14 posto. U Hong Kongu je, pak, Hang Seng indeks trenutačno na gubitku više od 2 posto, nakon što je u prethodna dva dana porastao više od 13 posto..

A Nikkei u plusu trenutno…

dakle, što je ovdje na djelu nego sprega kriminala i novinarstva
[/quote]
apsolutno, potonuce na malom minusu a nikei zavrsio u plusu prek 1%
kako to nazvati "sprega kriminala i novinarstva" upravo tako.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Grobex: 2.629,95 -4.8% 96.813.184,32 kn 23.415.535,72 kn

Ljudi smirite si žifce i ak imate love stanite na bid na lipu iznad blokade,
to je sve namješteno da se ošiša čim više,a da ne ode u blokadu.

Na burzi samo treba imati strpljenja i nešto casha u pričuvi, za dva dana biti će drugačija slika 🙂

Jel tako Tigre [thumbsup]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

@prinos

tako je.
samo sad, nazalost, se dogadja popunjavanje gapova…
to je uvijek tako.
poslije ce biti oporavak!
[thumbsup]


Danas je fondovima možda i zadnja prilika da se nakupuju jeftino dionica prije nego legne brdo keša od INE ….a onda će opet "bara" zazeljenet i UP_UP_UP …..samo tada glupani neće imati dionice (koje će danas jeftino prodat)….koja naivnost….moje predviđanje….do kraja dana iz ove "crvene rupe" možda čak i u PLUS….

Neki fondovi su vec danas dobili lovu od INA-e, na neki nacin. Oni koji dobivaju lovu u SDA mogu koristiti jednu povlasticu, mislim da je to T+3. (sto znaci da mogu kupovati tri dana prije nego sto moraju namiriti kupnju. Znaci u pon.trebaju platiti ono sta su kupili za vrijeme trajanja ta tri dana, a lova je sluzbeno u petak tu). Neka me netko ispravi ako zna bolje?

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Ode JDPL, a uskoro i TISK, LKRI

No bez brige tek kada ROKNU PBZ za 30 % i ZABA 25 %, onda je frka
[lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!





Jučer ekipa kupovala ko sumanuta i danas prodaje s 10% gubitka… Što reći, ah ništa, bolje je šutjeti

Tko kaže da prodaje onaj koji je jučer kupovao, pa nisu svi na burzi daytraderi.

[/quote]

@igrac

U ovakvom stanju tržišta ne bih se baš kladio u korist tvoje izjave…
[/quote]

Ja mislim da su uvakvi forumi stvorili sliku o našem tržištu kao o tržištu daytradera, što nije čudno jer se po cijele dane mogu pročitati tekstovi kao što su npr.

danas su svi koji su kupili u minus ( jer je zadnja cijena najniža), ili bačeno je u vjetar 24 milijuna kn jer je ATPL niži nego jučer.

To samo znači da većina misli da će odmah biti u plusu nakon što je kupio dionicu, ako nije brzo prodaj a to nije normalno razmišljanje. Siguran sam da jedva 10 % prometa odlazi na daytrading.

IMHO , tko se ne slaže neka kaže.

[/quote]
U pravilu bi trebalo biti kako ti kažeš, ali …
Ako tržište u dva dana padne više od 10% (da ne kažem više od 30% četvrtak i petak prošli tjedan) od cijena od kojih si kupovao normalno je da razmišljaš – što sada… može li niže… i sl.
Ovo je specifična situacija zbog svjetske krize i osobe koje nikad nisu razmišljale o day traidingu, vjerujem da im se to mota po glavi.
Npr. ja sam nedavno nakon što je ATPL dva dana za redom pala preko 8% ušao u istu na nivou 170x. I što mogu zaključiti – koji zajeb, eeej!
Shvaćam ja razmišljanje tipa – to ti je ionako OK obzirom na funadamente i sl. Ali treba uzeti u obzir i vremensku komponentu. A da ne govorim da onaj tko je kupovo na 10xx i prodavao na 15xx ima 50% zarade…
Znam da su ti rijetki, ali ja bih osobno i sa 30% bio zadovoljan, jer obzirom na sumu novaca koje sam uložio, zaradio bih lijepu svoticu…
Ovo su samo moja osobna razmišljanja, pa ti vidi…
Ja se inače ne bavim day traidingom (za sada).

cista kapitalizacija dobiti…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



ne kužim HT prodaja na 156!
kakva je to glupost!

netko se nameračio pošto poto prodati HT. To ne znači da je namjeravao prodati po toj cijeni već je htio biti prvi na otvaranju na ponderu. Situacija čista ko suza.
[/quote]

Ne bih rekao… Prije mi to liči na nekog mudraca koji je htio kapitalizirati sve dionice koje je kupovao ovih dana, pa se kod upisivanja cifre zahebao, jer je prije toga upisivao cifru za Ingru…
[lol]

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Crobex -5,15%

61,5 Fibo potpora probijena

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close