Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko spominje ulaganje kao rad!??
Kao što su neki već pisali, ova situacija u HR nadilazi TK, radi se o preživljavanju našeg gospodarstva i našeg standarda života, što je ipak bitnije nego samo TK.

A računaj, da spraše jedno 20.000 radnika viška i da skinu jedno 5-10.000 lažnih umirovljenika, to bi sigurno bilo par milijardi kn uštede godišnje.

Što se umirovljenika tiče, godine 1989 je bilo 173.000 invalidskih umirovljenika a sad ih ima 241.000. To sad čini preko 5% stanovništva. Ratnih invalida ima oko 45.000 a za invalidsku mirovimu ih se prijavilo oko 60.000. Branitelja ima evidentirano malo manje od 500.000. Dakle ispada da su 12% branitelja invalidi!??? To je pogovo sramota prema onima koji su stvarno invalidi i koji su vidjeli rat a ne da su bili 100-200km daleko od fronte. Invalidska braniteljska mirovina je oko 4800-4900kn.
U ’01 je bilo ukupno 994.000 umirovljenika. Sada ih ima 1.064.000. Dakle 70.000 više.

Treba tu drastičnu čistku napraviti.






Zvono za uzbunu: Kuna iznad 7,45 prvi put od ožujka 2005.

Ne drami bezveze. Bila je i više 2002.
[/quote]

Istina, al da nije sjajno nije.
Ja bih cak postepeno pustio kunu, jer treba upocati lovu u državni aparat da se postigne zadovoljavajuća likvidnost unutar države.
nemremo i jare i pare imat

[/quote]

Meni se upravo i čini da je taj scenarij s polaganim spuštanjem kune na djelu. Proći će uz negodovanje što je bitno bolje neg da se napravi šok sistem s deprecijacijom odmah na ciljanu razinu.
[/quote]

može li koja procjena o mogućoj ciljanoj razini??
[/quote]

7,4 – 7,6 i to je to!



može li koja procjena o mogućoj ciljanoj razini??

Pa ne bi me cudilo da mic po mic skrkaju kunu prvo na 8 kn/eur a s vremenom i do 9
[/quote]

A zašto misliš da će Rohatinski to dozvoliti? I kome bi to u HR koristilo? Izvoznicima? Pa mi ne izvozimo gotovo ništa, a posljedice bi bile katastrofalne po prezaduženo HR stanovništvo koje ima kredite s deviznom klauzulom, a mnogi ostaju i bez posla zbog krize, a oni koji rade neće dobiti veće plaće zbog devalvacije itd. Što je "najbolje", u roku od mjesec dana svi bi pad kune odmah ukalkulirali u novi rast cijena i onda novi krug pakla! Čvrst tečaj je jedini spas za nas i osobno smatram da će ga držati do 7,5 kn, a kad dođe sezona past će opet na nekih 7,2-7,3 kn

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Da, a kao vi nešto radite kupujući dionice i oćekivati 500% prinosa- vi RADITE??? Dobro, sve zlo u ovoj državi su uposlenici u javnoj i državnoj upravi- mi smo uzrokovaki SVIJETSKU RECESIJU I PAD TK U HRVATSKOJ OD 80% !!!!!!!!!!!!!!!!

[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Kako bilo da bilo, obavezno prodajte dionice prije 2070 godine jer nas tada čekaju problemi [cool]

Vaš link

Ako ode euro na 8 ili 9 kn ljudi neće moći vračati kredite, ista stvar će se dogoditi ako i kamate porastu. Posljedica će biti da NAROD NEĆE MOĆI VRAČATI KREDITE. Ako narod ne vraća kredite banke će biti pune, umjesto novaca, auti, kuća, stanova. Da bi banke došle do novaca te iste aute, kuće, stanove će prodavati jeftino, što će ubiti građevinare itd.
Banke su prošle godine ostvarile ekstra profite na kamatama ali očito kretenoidima to nije dosta. Jebga pohlepa je gadna stvar samo što ti isti ne razmišljaju o tome. Da su u osnovnoj školi učili elementarnu matematiku nebi tražili deprecijaciju tečaja i povečanje kamata.

Nije bolest sve što boli

@ roky5
Super. Možda napokon dođe more i u Slavoniju, kao u dobra stara panonska vremena. To bi čuda učinilo za turizam u Slavoniji. Da ulažemo u zemljište na brežuljcima? [lol]

Inače, i ja, neuki investitor, sam sklon nadanju da će Roha braniti kunu kako je spomenuto do sezone. Kao što i drugi kažu, previše je ljudi u deviznim kreditima i kad bi oni zaronili, tko bi brinuo o njima? Jedino država.. koja ni sama nema novaca. Naravno da bih bio najsretniji kad bi banke srezale svoje kamate na kredite na normalne vrijednosti, ali koliko pratim (skoro pa ništa) od većih banaka samo je HPB 100% domaći. A svim stranim gazdama nikad dosta novaca……. kao i našem drivi…… morat će drivo da smisli nešto kako da ih preduhitri pa da prije njih uzme ono što oni uzimaju……
Pa nešto pišu ovih dana o krizama banaka u istočnoj europi zbog pada vrijednosti nacionalnih valuta (rast rata kredita, ovrhe i ostalo i sve ono protiv čega se naš ROHA bori)….
Ja bih njega najradije najesen za mr. President, a prvom prilikom nakon toga za Premijera. Pa neka okupi stručnjake, a ne rođake i prijatelje kao drivo, i napravi nešto sa ovom ‘lijepom našom’ (ali ako drivo ovako nastavi i taj epitet će se morati mijenjati u ‘lijepom njihovom u kojoj živimo i plaćamo sve strancima). Jer ako toga ne bude, zanima me, šta može spasiti naše gospodarstvo (opet ja ‘naše’, treba pisati ‘njihovo gospodarstvo kod nas u RH’) a samim time i TK i sve ostalo..

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Neto mirovinski doprinosi proslijeđeni OMF-ovima od početka njihovog djelovanja iznose 22.587.959.080,14 kuna. Agregirana neto imovina OMF-ova na kraju mjeseca siječnja iznosi 22.884.688.684,96 kuna. Iz ovih podataka slijedi da su OMF-ovi svojim članovima od osnutka kapitalizirali samo 296.729.604,82 kune ili 1,31 posto proslijeđenih im neto mirovinskih doprinosa, što je značajno manje od vrijednosti koju je za to vrijeme nagrizla inflacija.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/mirovinci-od-osnutka-kapitalizirali-samo-296.729.604%2c82-kune,37800.html


@ roky5
Super. Možda napokon dođe more i u Slavoniju, kao u dobra stara panonska vremena. To bi čuda učinilo za turizam u Slavoniji. Da ulažemo u zemljište na brežuljcima? [lol]



Problem ako dođe more u Slavoniju je što nemate dovoljno brda da drivo može mostove gradit. Nije nam more u Slavoniji od nacionalnog interesa. [lol]

Nije bolest sve što boli

Evo nam opet devizne intervencije HNB-a!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Odbijanacccccc, kupuj… [lol]

Ovo samo kod nas ima. Crobex u plusu, dionice u minusu.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Tko uživo prenosi konferenciju Rohatinskog?

evo odbijanca


evo odbijanca

Evo sad će kad Roha proglasi bankrot. [lol]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

jel nas roha prica u saboru il ce imati konferenciju?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close