Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema im tko prodavati ispod ovih razina – pa su opet valjda u lovu na marginaše i lombarde – jer gamad bankarska znaju ko ima što pod marginom i lombardom, prvo uvale skupe kredite, onda ruše tržište.

Upravo to.
Bankari znaju da je sredina 9og mjeseca mjeseca prošle godine bilo vrijeme dizanja lombardnih kredita za kupovinu HTa i koji su dizani na rok od 1 godine.
Sada se ti krediti nece produzivati ukolioko se ne prilogode novim zahtjevima bankara-mislim da se uglavnom traže dionice iz prve kotacije koje pokrivaju 50-65% iznosa lombarda koji je dignut.
Uglavnom, uvjeti lošiji nego prije a tržište na dnu.
Bio je objavljen podatak koliko je tih lombardnih dignuto u tom periodu, mislim da je riječ o nekoliko stotina milja kn, ako netko zna neka posta.

da ne pričam napamet evo popisa dionica i uvjeta kod podravske b.

http://www.poba.hr/pdfi/Lombardni_kredit_temeljem_zaloga_vlasnickih_vrijednosnih_papira.pdf


slazem se.
samo treba moci i znati provariti da si godinu dana u dugorocnom kreditu vracao samo kamate.
to neke "zaboli"…
"sticky wages" sindrom…
hebiga – som kuna je som kuna sa ili bez inflacije…
[wink]

Onaj tko ne može samostalno proračunati sve troškove i potencijalne/realne dobitke iz takvog izleta sigurno ne bi ni smio ući u takvu igru. Slikovito bih rekao, ako je ulaganje u dionice rizik, onda je ulaganje tuđeg kapitala rizik na kvadrat. Ali rad sa tuđim kapitalom je ipak veliki izazov. Ali samo za one koji su i spremni na veliki rizik. Financijska poluga podjednako amplificira i dobitke i gubitke. Pa tko ima želudac za to…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



moliti ču da mi se odgovori na jedno pitanje..
što se dogodi osobi koja je zadala nalog na kupnji koji je daleko ispod dozvoljene cijene..kod zadavanja tog naloga dobila sam upozorenje ali svejedno sam ga zadala..snosim li kakve konsekvence ako dionica ode u blokadu zbog toga?
hvala na odgovoru

Pretpostavljam da je cijena bila izvan limita. Burza svakodnevno postavlja gornji i donji limit za likvidnije dionice. Nalog se može zadati i izvan limita samo bi u tom slučaju broker trebao upozoriti klijenta da mu je cijena izvan limita. Ako se nalog izvrši po toj cijeni doći će do blokade dionice. U tom slučaju burza pita firmu čije su dionice da se očituje.
Praktički nitko ne snosi nikakve posljedice osim ako se ne dokaže da je netko svjesno manipulirao tržištem. Nisam čuo da je HANFA do sada ganjala nekog malog dioničara.
[/quote]

Tako je,cijena je bila izvan limita i nije bila niti jedna ponuda na kupnji.
Ovdije se spominje svjesno manipuliranje tržištem..recimo da je 1. prodajna cijena 7xx,a ja ponudim 3xx i netko mi proda po toj cijeni..jeli to svjesno manipuliranje tržištem?
I dali se u tom slućaju nakon neg.blokade poništava transakcija?

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Tako je,cijena je bila izvan limita i nije bila niti jedna ponuda na kupnji.
Ovdije se spominje svjesno manipuliranje tržištem..recimo da je 1. prodajna cijena 7xx,a ja ponudim 3xx i netko mi proda po toj cijeni..jeli to svjesno manipuliranje tržištem?
I dali se u tom slućaju nakon neg.blokade poništava transakcija?

Niukom slučaju! Tvoje je izrazito pravo da bilo što kupiš po bilo kojoj cijeni koju smatraš korektnom. Na prodavaču je da se porazmisli o istom i također adekvatno postupi. Čista razmjena robe/dobara po dogovorenoj cijeni koja odgovora objema stranama. To što će dionica ići u blokadu je skroz nebitno. Tvoja transakcija će biti odrađena i prije toga! Limiti su i tako umjetne prirode i nisu se pokazali posebno korisnima. To je izmišljotina ZSE. A to što te trgovinski sustav upozori da ti je cijena izvan dnevnih limita, to je naprosto feature. Dobar feature koji će te jednog dana i spasiti od grubih pogrešaka zamjene cijene i količine, što se eto, svako malo događa i "renomiranim" brokerskim kućama.

Apsolutno se nemoj brinuti oko svega toga. Uvijek na kupnju stavi po cijeni koja je tebi prihvatljiva, bez obzira na limite, i jednako tako za prodaju.

A kada ovo što sam napisao više ne bude vrijedilo, e, onda više nećemo biti u kapitalizmu. Ali mislim da imamo još "koju godinu" fore do opet neke takve sveobuhvatne promjene društva i uređenja… [tongue]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

@rooster
Hvala na opširnom objašnjenju [smiley]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Niukom slučaju! Tvoje je izrazito pravo da bilo što kupiš po bilo kojoj cijeni koju smatraš korektnom. Na prodavaču je da se porazmisli o istom i također adekvatno postupi. Čista razmjena robe/dobara po dogovorenoj cijeni koja odgovora objema stranama. To što će dionica ići u blokadu je skroz nebitno. Tvoja transakcija će biti odrađena i prije toga! Limiti su i tako umjetne prirode i nisu se pokazali posebno korisnima. To je izmišljotina ZSE. A to što te trgovinski sustav upozori da ti je cijena izvan dnevnih limita, to je naprosto feature. Dobar feature koji će te jednog dana i spasiti od grubih pogrešaka zamjene cijene i količine, što se eto, svako malo događa i "renomiranim" brokerskim kućama.

Apsolutno se nemoj brinuti oko svega toga. Uvijek na kupnju stavi po cijeni koja je tebi prihvatljiva, bez obzira na limite, i jednako tako za prodaju.

A kada ovo što sam napisao više ne bude vrijedilo, e, onda više nećemo biti u kapitalizmu. Ali mislim da imamo još "koju godinu" fore do opet neke takve sveobuhvatne promjene društva i uređenja… [tongue]

de reci čovjeku što se prošle godine događalo na IPKO

I love the Smell of Profits in the Morning



Niukom slučaju! Tvoje je izrazito pravo da bilo što kupiš po bilo kojoj cijeni koju smatraš korektnom. Na prodavaču je da se porazmisli o istom i također adekvatno postupi. Čista razmjena robe/dobara po dogovorenoj cijeni koja odgovora objema stranama. To što će dionica ići u blokadu je skroz nebitno. Tvoja transakcija će biti odrađena i prije toga! Limiti su i tako umjetne prirode i nisu se pokazali posebno korisnima. To je izmišljotina ZSE. A to što te trgovinski sustav upozori da ti je cijena izvan dnevnih limita, to je naprosto feature. Dobar feature koji će te jednog dana i spasiti od grubih pogrešaka zamjene cijene i količine, što se eto, svako malo događa i "renomiranim" brokerskim kućama.

Apsolutno se nemoj brinuti oko svega toga. Uvijek na kupnju stavi po cijeni koja je tebi prihvatljiva, bez obzira na limite, i jednako tako za prodaju.

A kada ovo što sam napisao više ne bude vrijedilo, e, onda više nećemo biti u kapitalizmu. Ali mislim da imamo još "koju godinu" fore do opet neke takve sveobuhvatne promjene društva i uređenja… [tongue]

de reci čovjeku što se prošle godine događalo na IPKO
[/quote]

ili na CRAL…

Heaven or Las Vegas




moliti ču da mi se odgovori na jedno pitanje..
što se dogodi osobi koja je zadala nalog na kupnji koji je daleko ispod dozvoljene cijene..kod zadavanja tog naloga dobila sam upozorenje ali svejedno sam ga zadala..snosim li kakve konsekvence ako dionica ode u blokadu zbog toga?
hvala na odgovoru

Pretpostavljam da je cijena bila izvan limita. Burza svakodnevno postavlja gornji i donji limit za likvidnije dionice. Nalog se može zadati i izvan limita samo bi u tom slučaju broker trebao upozoriti klijenta da mu je cijena izvan limita. Ako se nalog izvrši po toj cijeni doći će do blokade dionice. U tom slučaju burza pita firmu čije su dionice da se očituje.
Praktički nitko ne snosi nikakve posljedice osim ako se ne dokaže da je netko svjesno manipulirao tržištem. Nisam čuo da je HANFA do sada ganjala nekog malog dioničara.
[/quote]

Tako je,cijena je bila izvan limita i nije bila niti jedna ponuda na kupnji.
Ovdije se spominje svjesno manipuliranje tržištem..recimo da je 1. prodajna cijena 7xx,a ja ponudim 3xx i netko mi proda po toj cijeni..jeli to svjesno manipuliranje tržištem?
I dali se u tom slućaju nakon neg.blokade poništava transakcija?
[/quote]

Ti možeš ponuditi npr. 3xxx na kupnji ali ako je iznad tebe postavljen npr. 4xxx a prodaja je 3xxx roba ide višem ponjuđaču po njegovoj cjeni (4xxx). Čak te i sustav malo štiti od eventualne vlastite greške.

who dares, wins



Nema im tko prodavati ispod ovih razina – pa su opet valjda u lovu na marginaše i lombarde – jer gamad bankarska znaju ko ima što pod marginom i lombardom, prvo uvale skupe kredite, onda ruše tržište.

Upravo to.
Bankari znaju da je sredina 9og mjeseca mjeseca prošle godine bilo vrijeme dizanja lombardnih kredita za kupovinu HTa i koji su dizani na rok od 1 godine.
Sada se ti krediti nece produzivati ukolioko se ne prilogode novim zahtjevima bankara-mislim da se uglavnom traže dionice iz prve kotacije koje pokrivaju 50-65% iznosa lombarda koji je dignut.
Uglavnom, uvjeti lošiji nego prije a tržište na dnu.
Bio je objavljen podatak koliko je tih lombardnih dignuto u tom periodu, mislim da je riječ o nekoliko stotina milja kn, ako netko zna neka posta.

da ne pričam napamet evo popisa dionica i uvjeta kod podravske b.

http://www.poba.hr/pdfi/Lombardni_kredit_temeljem_zaloga_vlasnickih_vrijednosnih_papira.pdf

[/quote]
Uvjeti kredita super povoljni za objesiti se odmah!

who dares, wins



Nema im tko prodavati ispod ovih razina – pa su opet valjda u lovu na marginaše i lombarde – jer gamad bankarska znaju ko ima što pod marginom i lombardom, prvo uvale skupe kredite, onda ruše tržište.

Upravo to.
Bankari znaju da je sredina 9og mjeseca mjeseca prošle godine bilo vrijeme dizanja lombardnih kredita za kupovinu HTa i koji su dizani na rok od 1 godine.
Sada se ti krediti nece produzivati ukolioko se ne prilogode novim zahtjevima bankara-mislim da se uglavnom traže dionice iz prve kotacije koje pokrivaju 50-65% iznosa lombarda koji je dignut.
Uglavnom, uvjeti lošiji nego prije a tržište na dnu.
Bio je objavljen podatak koliko je tih lombardnih dignuto u tom periodu, mislim da je riječ o nekoliko stotina milja kn, ako netko zna neka posta.

da ne pričam napamet evo popisa dionica i uvjeta kod podravske b.

http://www.poba.hr/pdfi/Lombardni_kredit_temeljem_zaloga_vlasnickih_vrijednosnih_papira.pdf

[/quote]
mislim da podatak o plasiranju kredita poslovna tajna banke a sada sigurno ne mozete provjeriti te podatke,
sta da napisu dali smo 500 milja kuna lombardnih kredita pa zbog pada TK morali smo prisvojiti 90% vlasnickih portfelja jel nisu mogli vratiti dug.
netko je prosli tjedan spomenuo da nam na red dolaze marginasi i lombardasi, sad je sam pitanje na kojim cenama ce ih slomit?
mislim ako INA i HT ostanu relativno visoko oststak trzista ce zasigurno padat jos dublje neg sredinom travnja…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Je li moguće da je nešto procurilo oko Ine pa su druge dionice to platile?

moguce je da ponuda bude ispod ocekivanja tek minimalac obavezne a onda slede odluke prodati ili ne e to ce nas tek pokopati.
jer ce biti pritisak na braniteljski fond da neda ispod 4 a sad ponuda 2650, aha sta cemo sad?
tek tada se nastavlja ozbiljan pad jer se ne vidi svjetlo na kraju tunela…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

ak debeli amerikanci na uredenom trzistu mogu tolko curit a mi nebi moli, kajgod mozemo mi i vise od njih,
nego ak se primjerice INA i HT nece znacajnije mjenjati, kak ce nam zgledat ostatak trzista s padom 2-3% to ce magma svaki dan u blokadu?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close