Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a tvoj ujak je kakav faktor nekome u životu osim možebitni jedan od parsto miljona amera!? [rolleyes]

just asking… [kiss]

@pobjeda

Oke priznajem bez srama, glup sam kaj nisam ušao u INU, ali kaj mogu kada slušam svog člana obitelji (ujak) koji govori da se kod njih ( Amerika) očekuje KATASTROFA,

a jel ti znas onu, kad svi prodaju ti kupuj, kad svi kupuju ti prodaj?
just asking…. [tongue]

reče tigrus:
a jel ti znas onu, kad svi prodaju ti kupuj, kad svi kupuju ti prodaj?
just asking…. tongue

Dokaži to!!!
Prije bih rekao da na ovoj našoj žabokrećini vrijedi kad svi kupuju prodaj,a kad svi prodaju…..
Daleko smo mi od razvijenog tržišta…
btw. šta to bi s amerima?? Jel Buš dobio proljev od sušija??


Dečki i cure ako sutra i prekosutra ne idemo UP, UP, odosmo svi skupa a i ja sa vama u tri plava mora.
Uglavnom sve više mi se čini da ćemo sutra jače zacrveniti (ne računajuči INU).
Nadam se da nećemo jer sam 100% u dionicama, no nada je kurva.
Pripremite se za zaron na dubinu 3200 – 3000.
Sutra i prekosutra su odlučujui dani.


bijo sam u kesu sve ovo vrjeme i uso sam ima 2 dana a vidim da sam mozda rano uso ali staje tu je imam jos slobodna kesa i sad definitivno cekam ili dobar pad ili pravi oporavak da se osttak ubacim mislim da nam dolaze neizvjesni dani a najcrnji scenarij bi bijo kad bi vlada kojim slucajem sada odustala od prodaje INE to bi bila KATASTROFA a pravi rasplet ocekujem za desetak dana bijo sam siguran da cemo potonut do 3200 a i sad iako sam uso sa 50% kesa isto tako mislim AMERIKA ce odlucit sutra i prekosutra KUDA PLOVI SVJETSKI BROD

Izgleda do ovdje malo ljudi zna što znači kriza. Stalno isčekivanje da će se dogodit neko čudo je jadno. Pazi ti scenarij: Imate dionice, onda odjednom skok, i onda se još pojavi dobrotvor i otkupi te vaše dionice po tim većim cijenama. Taj film nećete gledati. Kriza, DJ ide ispod 11.000 i onda mrcvarenje do 1. kvartala 2009. A ovdje kod nas se pretače iz šupljeg u prazno, samo dokle ? Ovaj način umjetnog održavanja cijena pojedinih dionica (ne svih), dovest će do velikog pada u slijedećih 10 dana pa će biti škrgut zubi.

mišljenja sam da će ovih dana sve likvidnije dionice blago pasti jer će špekulanti prodavati svoje portfelje da bi uletjeli u INU i uhvatili vlak koji je danas krenuo….a pitanje je kad i gdje će stati…

da čujemo komentare i vaša razmišljanja,svako mišljenje je dobrodošlo…


Izgleda do ovdje malo ljudi zna što znači kriza. Stalno isčekivanje da će se dogodit neko čudo je jadno. Pazi ti scenarij: Imate dionice, onda odjednom skok, i onda se još pojavi dobrotvor i otkupi te vaše dionice po tim većim cijenama. Taj film nećete gledati. Kriza, DJ ide ispod 11.000 i onda mrcvarenje do 1. kvartala 2009. A ovdje kod nas se pretače iz šupljeg u prazno, samo dokle ? Ovaj način umjetnog održavanja cijena pojedinih dionica (ne svih), dovest će do velikog pada u slijedećih 10 dana pa će biti škrgut zubi.

nažalost, načelno se slažem s tobom. gledam kako cijeli svijet pokušava pogoditi gdje je dno, a i hrvatska je dio tog cijelog svijeta. i, čak da i zanemarimo što je nakon svakog od nekoliko porasta indeksa slijedilo aktiviranje nekog kriznog žarišta (nigerija, kurdi, iran…), ostaje gorka laička istina da auti idu na benzin, a gospodarstvo na novac. opet nažalost, novac zbog krize hipotekarnih kredita nestaje, i nestaje, i nestaje, a mnoga su tržišta podcjenjenija od hrvatskog i time privlačnija krupnom kapitalu…

kako sad stvari stoje, dobri su izgledi da ću mirovati do otpisivanja zadnje love spaljene zbog hipotekarne krize, i smirivanja cijene nafte na bilo kojoj cijeni, neovisno je li to 100, 150 ili 200 dolara. mislim da će ispunjavanje ta dva uvjeta značiti nultu točku idućeg investicijskog ciklusa. bojim se da to neće biti prije ljeta iduće godine, ali vjerujem da će tržište konačne štete (naftu, inflaciju…) u cijene dionica ugraditi do proljeća…

nadam se, doista se nadam, da će budućnost darovati vijesti koje će, uvrštene u "formulu", dati bolji rezultat od ovoga što ga sugerira sadašnjost

www.knjigara.com

Ti barmen pričaš kao ivek, ili si jednostavno odlučio progovoriti javno [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Dečki i cure ako sutra i prekosutra ne idemo UP, UP, odosmo svi skupa a i ja sa vama u tri plava mora.
Uglavnom sve više mi se čini da ćemo sutra jače zacrveniti (ne računajuči INU).
Nadam se da nećemo jer sam 100% u dionicama, no nada je kurva.
Pripremite se za zaron na dubinu 3200 – 3000.
Sutra i prekosutra su odlučujui dani.


Nešto se razbacujete brojevima.Amerikanci su pali 2%,jer im je financijski sektor pao preko 5%.
Ako su loše ulagali moraju izgubiti na vrijednosti.
Zbog ćega bi sutra i prekosutra bio dan D.Mislim da se naše tržište dosta smirilo i da se dionice
nalaze u čvrstim rukama i da nitko rado ne prodaje.Izgleda da smo dobili imunitet na američke
štoseve.Pa oni su stalno u depresiji ili u prosperitetu.Prije se to događalo u višegodišnjim ciklusima,
a sada se te promjene događaju dnevno.

Ako su oni pali 2%,ne znaći da već sutra neće narasti 3%,jer informacija nije bila istinita,već je bila
dezinformacija.Dakle,sutra nas ćeka uzbudljiv dan.Odlična šansa za jeftinu kupnju.Međutim,INA
donosi svježu lovu,jer mali izlaze ,a veliki ulaze.A to je bitan faktor ,koji lijeći kroničnu nelikvidnost, koji bi mogao amortizirati američke štoseve.Možda nas očekuje samo stagnacija.
Bitno da je nafta pojeftinila i da ne raste .Kao da se stabilizirala,a to je najbitnija.
Imam dojam da su veliki igrači /svjetski/odlučili pokositi male.Banke,nafta,banke,recesija,inflacija,
depresija svaki dan nešto novo.A mali bježe i gube.Masa gubi a veliki usisavaju.I kada se najedu
ulazimo u prosperitet,samo su bogati bogatiji jer su ošišali masu pa se skupi puno vune.

Use i u svoje kljuse.

ameri s velikim prometom zavrsavaju dan na najnizoj dnevnoj 236.77 (-2.08%) 11,147.44
sutra bi moglo biti grde tarapane

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Evo mene iz noćnog provoda.
– ja noćas proslavljala lijepi uspijeh na burzi,
– ovo sa inom sam očekivala tek u rujnu,
– ali bolje je ovako, ina mi još uvijek čini značajni dio portfelja.
– i promet je bio o.k.
– vidim kako je Amerika pala,
– tu svi kukate i plačete.
– pa živte malo život svoj,
– evo ja sam se večeras odlično zabavila, i upoznala u disku neke forumaše koji puno pišu,
– već će se oni pohvaliti kada se vrate sa mora,

– a sutra će biti po meni jako zanimljivo na burzi,
– paničari će prodavati kao obično,
– ina je zbilja naglo krenula, možda su procurile koje inf.
– a možda krene i prodaja drugih dionica za hvatanje pozicija u ini.

– bez obzira što će biti u narednom periodu na burzi, po meni je glupo uspoređivati amere i nas,
– ali o njima ovisimo, i njih pratimo,
– ja sam trenutno u ini plus većinom dividendne dionice,
– a u americi ipak nema dionica takvoga tipa, ima ih ali sa simboličnim dividendama.

– kasno je, a malo sam i pila, pa mi nemojte zamjeriti svaku grešku pri pisanju ili nepovezanost teme pri samom pisanju.

– uglavnom stoji i dalje ono uobičajeno,
– I love this game.
Pozdrav !

INA

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-potvrdila-da-je-dobila-pismo-omva/394421.aspx

New Report

Close