Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..sve sto treba znati o krizi u Hrvatskoj nalazi se na http://www.zse.hr pod kolonom financijska izvjesca, sve dok imamo maltene exponencijalni rast prihoda i dobiti krize nema.

Gledajuci i izvjesca 1Q rekao bih da smo pali iskljucivo zbog psihologije, ili manipulacija, a ne zbog fundamenat.pogledajte 4 i 1Q firmi vani.

svka cast Nizozemskoj i Irskoj, narocito Irska je napravila dobar posao, ali mi tek trebamo doci na taj nivo, a za to cemo grabiti brzim koracima.uostalom koja je stopa rasta u HR, akoja u EU?

sto se tice Venecuele, tamo ce Hugo ionako sve nacionalizirati, ljudi su se odlucili za socijalizam i ne vidim ko bi se tamo usudio uloziti da je p/e 1.

a ako spominjemo Brazil, Kinu, Indiju, Rusiju, Ukrajinu..e tu bi stavrno volio vidjeti multiple.
cini mi se da je za Kineze p/e cca 50!!

zato nemojmo se igrati samoposluzivanja, kad se usporedjujemo sa ostalim clanicama NATOa i EU, onda smo skupi i multiple su visoko, a kad se usporedjujemo sa emerging marketsima a la Kina, Rusija, e onda nemamo dovoljno veliki rast , imamo visok deficit itd.

iako se slazem sa Bluemanom da bez projekcije buducih prihoda, same multiple za sebe apsolutno nista ne znace.

a i o turizmu i deficitu bi se idto dalo pricati.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ako krene sljedeći pad ,ovaj dosadašnji bit će mila majka prema ovom…

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


ako krene sljedeći pad ,ovaj dosadašnji bit će mila majka prema ovom…

može neki komentar zašto???!!!
[huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b3c8a58f-b39d-45e1-8f8e-34309ad0a7d1&open=sec [thumbsup] [tongue]

nema predaje!!!!!!!


Inače slažem se da situacija i nije blistava da cijena nafte divlja i može itekako utjecati na naš deficit(direktno i indirektno).Jasno je da se HR nalazi pred velikim problemom i tu se sa medvjedima slažem. Međutim vidi se iz aviona da naše približavanje EU i ulasku u NATO daje već prve rezultate jer je očito da su stranci pokrenuli zadnji rast na ZSE.Nismo možda trenutno ni svjesni koliko je naših tvrtki postala metom preuzimanja.Iz ove perspektive HR po meni još uvijek ima jake karte u rukama da izbjegne moguće kritične situacije. Trenutno po meni tu smo di jesmo i ona gornja mogućnost je uračunata u cijenu.A pomaci koji bi se mogli dogoditi pozitivnim utjecajem ulaska u EU još se ne vide jasno.

Situacija nije sjana to je točno i slažem se s tim.

Cjenim svaki realan komentar.

Bilo da dolazi od bika ili mede svejedno je.

Ali nemogu progutat postove pojedinaca koji stalno mjesecima iznose i veličaju samo crne vjesti.

Od takvih nijednom nisam pročitao nikakav post koji sadrži neku dobru vjest.

Ama baš ni jedan,niti jednu riječ pozitive.

Tu prednjače pojedinci koji su na 5500 galamili up,up.Zašto i postoje pisani dokazi.

Normalno je da pop….. na takve postove.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


ako krene sljedeći pad ,ovaj dosadašnji bit će mila majka prema ovom…

Vidim da je vecina forumasa od ovog tjedna u cash-u a Crobex nije padao tj. nije se ponasao kako su ocekivali i sada sa ovakvim i slicnim porukama iz kojih se vidi veliko njihovo znanje i iskustvo pokusavaju napraviti paniku.

Na temelju ovakvih poruka dolazim do zakljucka – da se uvukao nemir(citaj strah) u neke
forumase u cash-u.

Samo mi nije jasno ako je vecina forumasa u cash-u zasto Crobex nije padao ovaj tjedan i tko je kupovao dionice od njih,pa nije valjda da ti koji su kupovali od njih neznaju ovo sto “svi” na forumu znaju!

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!

***obrisano***

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=44216

Nekad jedva čekaju citirati članke sa prve strane, a kad im ne paše onda to i blate…

opala!

http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=b3c8a58f-b39d-45e1-8f8e-34309ad0a7d1

opala!


bio na web stranicama Drž.zavoda za statistiku i samo potvrdio da sam u pravu odnosno u te turiste ulaze i gastarbajteri na odmoru…osim toga način na koji prikupljaju te podatke (tjeraju posl.subjekte da ih prikupljaju za njih) rezultira njihovom visokom standardnom devijacijom
[kiss]
osim toga drugi put bolje čitaj što sam napisao prije nego počneš mudrovat

Evo čitam ja ovakve postove sve češće i češće. Pišem li ga pišem samo da nešto napišem.
Dajte vi meni kolega objasnite kako to da takvi podatci imaju visoku standardnu devijaciju, a kad mi to objasnite onda bi molio da mi kažete kako bi standardna devijacija nužno značila lošu stvar?
Pa nije li ona + / – ???
Ili vi baš sigurno znate da je ona svaki puta minus??

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


ajte vi meni kolega objasnite kako to da takvi podatci imaju visoku standardnu devijaciju, a kad mi to objasnite onda bi molio da mi kažete kako bi standardna devijacija nužno značila lošu stvar? Pa nije li ona + / – ??? Ili vi baš sigurno znate da je ona svaki puta minus??

pa recimo da način na koji DZS dolazi do statističkih podataka a to je nametanjem ispunjavanja raznih statističkih formulara gospodarskim subjektima, dolazim do zaključka da ti podaci imaju poprilično odstupanje od realnog stanja pa ih uzimam sa rezervom. što se tiče mog pisanja samo da nešto napišem, šta mogu kad me to veseli..probao sam se odviknut al ne ide..veseli me činjenica što isti problem vidim i gotovo kod svih ostalih..lijepo je znati da nisam jedini i da nas ljubav prema piskaranju povezuje..
[kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ČARUGA: ” Cjenim svaki realan komentar. Bilo da dolazi od bika ili mede svejedno je. Ali nemogu progutat postove pojedinaca koji stalno mjesecima iznose i veličaju samo crne vjesti. Od takvih nijednom nisam pročitao nikakav post koji sadrži neku dobru vjest. Ama baš ni jedan,niti jednu riječ pozitive. Tu prednjače pojedinci koji su na 5500 galamili up,up.Zašto i postoje pisani dokazi. Normalno je da pop….. na takve postove ”

MIG29 je u cashu i buraz ČARUGA je isto također. Najveći zagovarači UP UP su u cashu. A oni u dionicama se ne javljaju. HM. [color=brown]Svi koji su oštro napadali medeke su u cashu. Pitanje je zašto?[/color][wink]

opusti se, ja cu uci prije 19.05.
ja ne znam hoce li padati, samo znam da nema razloga za pad.
a sve dionice koje sam prodao, prodao sam na vecoj razini nego su sada, ako ce malo dignu, popusit cu proviziju, ako padnu zbog tebe i Grobara, kud ces bolje
[lol] [lol]

ali kako ce to tebi pomoci koji si prodavao na 319x, umjesto da si se zaduzivao za kupnju?[pray]

PS-usput, sto je vise ljudi u cashu, manja je mogucnost pada, to si dosad trebao nauciti[wink]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@ febo
Pa da ali možda je otklon devijacije u pozitivnu stranu pa je situacija još i bolja zar ne?
Mislim da se razumijemo ja ne tvrdim da je ali kažem da je i to mogućnost.

A zbog ovog drugog dijela posta vas čak počinjem cijeniti! Kod mene stvarno vrijedi ona tko prizna pola mu se prašta pa zato [thumbsup]

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

New Report

Close