Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ti ne drukaš

samo kažem da kada index u 5 minuta potone s 4,2 na 4,7…onda to nije drukanje nego činjenica…
i kakvo te onda skidanje s aska spopalo????
danas čak i vjeko likvidira svoj portfelj…a vi plačenici zbog kojih su ljudi popušili milijune, se sprdate sa svima i prodajete im bajke o fondovima-herojima koji će ih doći spasiti…
alo, fondovi rade za sebe i ne pada im na pamet spašavati tu nekakve neznalice…pokupiti će im dionice iz mrtvih ruku ako drugčije neće ići…

ima tu nekih kolega koji su već u takvom psihičkom rastrojstvu da me ne bi iznenadlio da si nešto i ne naprave…a što mislite da će udovice učiniti s tim papirima????
i zapamtite njihova krv biti će na vašim rukama…
možda bi ljudi i prodali prije 3 mjeseca i danas bili sretni i smireni, da NISU ČITALI VAS KOJI STE IM PRODAVALI FORE DA JE TO DNO, DA TO SUTRA IDE GORE, DA JE ODBIJANAC TU IZA UGLA I ULAZAK VELIKOG FONDA TAKOĐER!!!! ah da i one fore…danas samo kreteni prodaju…

sram vas bilo…ogolili ste ekipu i još se ovakvim postovima ismijavate njihovoj nevolji…ali svi ste popisani [angry] a bit ćete i otpisani!!!

Biti će to još jeftinije kada sutra poćnu pucati margin call-ovi.


tango: ” Već se neke stvari skidaju i s prodaje, istina stidljivo, ali ipak! [smiley] ” opet drukanje [angry] kolega sram vas bilo!!! koliko se toga skida govori samo činjenica da je crobex sada -4,67% [bye]
Kolega, IGH nemam i ne mislim ga sad imati, ali su skinuli par komada s aska!
Nije sve crno, ovo je umjetno izazvano silnim pričama i neće dugo potrajati. Nitko ne želi prodati ni PBZ po 900, OK? Valjda ima još malo razuma. Ako nema, odosmo svi u podzemlje.

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Al se balon ispuhao.

ovo nama je bila mala škola diničarstva

odličan lažnjak su nam prodali

da mi je znati gdje su nestali fundamenti firmi

šibicari u kravatama!

uostalom, danas sam u 10:00 udario sa ostatkom po bidu jer vjerujem da idemo i ispod 3000, čak i do 2500

Uostalom, DRUKAM NA DOLJE a tko vidi suprotno nek se javi !

Živio IVEK!

[color=blue][/color]

“Kako nitko nije mogao znati gdje je vrh, tako i sada nemože znati gdje je dno. Kada govorimo o vrhu, samo razmislite o tome da je Crobex na vrhu bio oko P/E 30-35 nevidim zašto nije mogo ići i više, kad je recimo Dow Jones 2000. godine dosegnuo P/E 50, a Nasdaq nevjerojatnih 250, da dobro ste pročitali P/E 250. Tako da su priče razno raznih “znalaca” o tome da je CROBEX morao dolje najobičnija preseravanja, mogo je oni ići i na P/E 60. Za razliku kod rasta gdje ljudska pohlepa i ludilo nemam kraja, kod pada na jako niske razine dolazi do nekih potpuno drugih interesa, a to je povećanje udjela većinskih vlasnika, razne akvizicije i preuzimanja. Tako da se pad i rast nemogu uvijek gledati kao simetriju.”

Komentar jednog kolege s drugog foruma

Hell is Empty and all the Devils are Here

Nigdje gužve, vrlo malo branitelja prodaje udjele.
Mirovinci sramite se.


beholder: ” tango: ” Već se neke stvari skidaju i s prodaje, istina stidljivo, ali ipak! [smiley] ” opet drukanje [angry] kolega sram vas bilo!!! koliko se toga skida govori samo činjenica da je crobex sada -4,67% [bye] ” Kolega, IGH nemam i ne mislim ga sad imati, ali su skinuli par komada s aska! Nije sve crno, ovo je umjetno izazvano silnim pričama i neće dugo potrajati. Nitko ne želi prodati ni PBZ po 900, OK? Valjda ima još malo razuma. Ako nema, odosmo svi u podzemlje.

da ovo je čista psihologija .. ljudi “spašavaju ostatak novaca” (??)

ali promet je 40 M kn u sat vremena..

@ beholder

Kolega, što vi onda nama u dionicama savjetujete? Stop loss, bez obzira na gubitak?

Lako je pričati kad ste u kešu, stavite se u našu poziciji

Hell is Empty and all the Devils are Here


Biti će to još jeftinije kada sutra poćnu pucati margin call-ovi.

ako se danas ne vratimo na nekih -1, -2% sutra bi moglo bit jeftinog dokupa… onako oko blokade, no opet ko kaze da u srijedu nece jos dole… ma ne ide to vise dole, ide to u pm! [angry]

Glory, glory, Man United!!

oh ho ho…
vidi vidi…

HT blizu 300…
dobro da nisam kupovao u petak. [thumbsup]

sto cemo sad?
kupiti ili cekati?

hm.. hm…

beholder, 14.04.2008. u 11:03
sava:
” Doveli ste investitore na rub propasti, prebacili odgovornost na njih, liepo se oprali i sada umjesto da ih uputite kako anulirati gubitke pozivate ih da se više nikada ne vrate na burzu. Kakva to osoba mora biti koja u situaciji kada se veliki broj dionica nalazi na vrlo niskim razinama i jako su podcjenjene, umjesto da pozove na kupnju, poziva na apstinenciju. Vrlo nisko porivi upravljaju tvojim pisanjem.

evo ja ću te uputiti u anuliranje gubitka, ali upozoravam te da je u pitanju vrlo rizična operacija!
pretpostavljam da si do grla u dionicama i ne znaš kamo dalje….ne prodaješ jel te boli upisati 40-60% gubitka i čekaš bolje dane…ako su u ponekim dionicama koje su pale više od 66% moraš znati da sada moraju odraditi 300% rasta…
Uglavnom da se vratimo na temu, idealno bi po meni bilo da ako si već u dionicama da si onda barem u onima koje nose neke prinose tipa HT, ERNT da ne kažem KOSN …ako nisi razmisli da transformiraš portfelj u njih, ali ako ideš transformirati, kad sve prvo rasprodaš razmisli…isplatili mi se sada taj rizik?

no dobro bio ili ne “u prihodovnim” dionicama, moraš napraviti sljedeće:
1. Pripremi se na čekanje do studenog ove godine….možda bude prije, a možda kasnije, ali moraš imati neki rok, a ja ti preporučam studeni!
2. Počni već danas skupljati lovu (e sada na dnu ću ti napisati što da radiš ako si osim u dinoicama i u raznim marginima/lombardnima)…predlažem kratkoročnu štednju do 6 mjeseci…..vidi malo gdje možeš dobiti bolje kamate…cilj ti je skupiti barem 1/3 love koju sada držiš u dionicama
3. OSLUŠKUJ TRŽIŠTE…i tu ne mislim na forum, nego sve kombiniraj…u jutro prije posla gledaj CNN i CNBC da stekneš malo osjećaj kako je globalno…na forumu gledaš točku u kojo će pesimizam biti najveći (kada tipovi poput ludluma i valentina skroz prolupaju…dobro je i kada većina zaziva postupanje države)…osim toga dobro bi bilo imati neka sidrišne točke…npr crobex 3200 pa pojačano pratim nekoliko dana ili možda kako sam ga ja targetirao na 2800…danas pravi špekulanti postavljaju target na 2500-2700..
4. čitaj izvješća, prati GS…jer tu ćeš naći favorite za brzi rast…one tvrtke s dobrom krvnom slikom će nabrže potegnuti kada jednom do rasta dođe…a ti biraj sada pulene i prati njihove 1Q 1H 3Q…one bez stabilnog trenda polako eliminiraj iz budućih planova…
5. oporavak će započeti velikim pretumbavanjima portfelja…to će medeki preko svojih fondova skidati blok transakcije u trenutku kada nikome neće biti jasno što se dešava…problem je što je to teško prepoznati jer će u prvi mah to nama smrtnicima izgledati kao jedan veliki sell-off…ali transakcije bi ti trebale pokazati suprotno
6. Ako uspiješ prepoznati taj moment, a koristiti ćeš neke od natuknica koje sam ti dao…onda uzmi margin na svoje dionice, upucaj friški kapital i opleti zajedno s medekima po svojim favoritima…

dalje znaš i sam

u slućaju da imaš margine sada…moj ti je savjet da ih sve pogasiš jer bi ti mogli stvarati nepotrebni teret minimalno pola godine…zatvaraj ih s dionicama koje su ti najviše pale jer će njima i najduže trebati da se oporave, ako ikad…
GL

+puno realnosti, strpljenja, analiza i jesam li reako realnosti?


@ beholder Kolega, što vi onda nama u dionicama savjetujete? Stop loss, bez obzira na gubitak? Lako je pričati kad ste u kešu, stavite se u našu poziciji

Kada je ovako stanje treba još gotovine i još gotovine, i onda na kraju postaneš većinski vlasnik[lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close