Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivek ,gledam i nevjerujem pa ti si čovječe 24 sata na forumu .Drukaš li ga drukaš ,pa jesi li ti normalan više .Koji je tebi k…….. više[angry]

Pazite ovo danas. Školski primjer. Otvaranje u minusu, završetak dana u plusu.
Uvijek pogađam.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Ivek ,gledam i nevjerujem pa ti si čovječe 24 sata na forumu .Drukaš li ga drukaš ,pa jesi li ti normalan više .Koji je tebi k…….. više[angry]

Probao sam i ja drukat ali kontra od Iveka pa sam bio brisan svaki put kako to objasnit osim čiste sprdnje to što pišu pojedinci to je za zatvor ali njima je dopušteno


Ivek ,gledam i nevjerujem pa ti si čovječe 24 sata na forumu .Drukaš li ga drukaš ,pa jesi li ti normalan više .Koji je tebi k…….. više[angry]

Ima nas vise na istom nicku pa se mijenjamo kroz vremenske zone.

skype - ivek1234


Ivek ,gledam i nevjerujem pa ti si čovječe 24 sata na forumu .Drukaš li ga drukaš ,pa jesi li ti normalan više .Koji je tebi k…….. više[angry]

Neznam samo zašto se pijnite na Iveka,,,pa manje piše nego drukači bikovi .
A i oni koji su ga poslušali (ja nisam!)sigurno im se isplatilo.

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


ANRICOM: ”
Ivek ,gledam i nevjerujem pa ti si čovječe 24 sata na forumu .Drukaš li
ga drukaš ,pa jesi li ti normalan više .Koji je tebi k……..
više[angry] ”
Neznam samo zašto se pijnite na Iveka,,,pa manje piše nego drukači
bikovi .
A i oni koji su ga poslušali (ja nisam!)sigurno im se isplatilo.

Bravo Mravak,ni ja nisam poslusao ..zato sad placem a mislim da cu i danas lit suze[undecid]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Već se stavljaju mine na prodaji HT-a 1000 ćice samo stižu![thumbsup]

Kolega Zgubi zasto ne ugasite komp ? [thumbsup]

...Imperare sibi maximum imperium est...

WTF…zašto se ne otvara ZSE??? 10.01

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

» Tvrtke & tržišta » Nikad dulji pad dionica na domaćem tržištu
Burzovna kretanja
Nikad dulji pad dionica na domaćem tržištu

Ovih je dana prošlo više od tri mjeseca od kako su cijene dionica na Zagrebačkoj burzi započele negativan trend. Analitičari su izračunali kako je ovogodišnji pad Crobexa već dosegao 30,5 posto, što je jedan od dosad najvećih burzovnih padova

Podsjetimo samo da je u novijoj povijesti Zagrebačke burze bilo najmanje četiri veća otklizavanja Crobexa. Najveći se dogodio prije gotovo deset godina, odnosno u periodu od 22. srpnja do 1. rujna 1998. godine, kada je (mnogi kažu da se to dijelom dogodilo i zbog tadašnje ‘ljetne ruske financijske krize’ ) Crobex u nepunih mjesec i pol dana oslabio za čak 49 posto. Po 30-ak posto na vrijednosti naši su burzovni indeksi, pak, gubili u čak dva navrata; od 1. listopada do 14. studenoga 1997. te od 21. srpnja do 30. rujna 1999. godine. Sljedeći veći pad po intenzitetu je onaj od 9. travnja do 2. lipnja 1998. godine kada je Crobex oslabio 22 posto.

Premda najnovije tromjesečno negativno razdoblje nije i najgore po intenzitetu pada, ono je zasigurno postalo i dosad najduže vremensko razdoblje kontinuiranog pada dionica u povijesti burze.Treba reći kako su najnovija sušna razdoblja, pa time i gubici za dioničare došli nakon pune tri i pol godine, mnogi će reći i vrtoglava rasta cijena gotovo svim dionicama na burzi. Pri svemu tome od početka 2006. pa do sredine 2007. – gotovo da svi ti cjenovni uzleti (nekima je, recimo, građevinskim dionicama u samo godinu dana cijena porasla i tri puta) nisu imali predaha.

Stoga je najnovije ispuhavanje tržišta, pa i cijena dionica – bilo i za očekivati , odnosno to je, kako neki kažu, više-manje i uobičajen životni ciklus jedne burze. Mnogi, pak, i sadašnji negativan burzovni trenutak u nas vežu i uz stagnaciju američkog gospodarstva i najavu moguće recesije. Oni ističu kako pesimizam koji vlada na Njujorškoj burzi, a koji utječe i na kretanje cijena na gotovo svim svjetskim tržištima kapitala ima veliki utjecaj i na domaće dioničare koji sve jeftinije rasprodaju dionice. Sada je, kažu, najvažnije pitanje do kada će kriza trajati, odnosno hoće li ona (pa i na našoj burzi) ubrzo prestati ili će za njen oporavak trebati duže razdoblje.

I dok jedni tvrde da se ukupnoj krizi ( pa i onoj u nas ) bliži kraj, većina drugih analitičara kaže kako je realnije očekivati oporavak tržišta tek u drugoj polovici godine. Većina njih, naime, ostaju kod procjene da će, prije svega zbog bržeg rasta Zagrebačke burze u drugoj polovici godine – na kraju ukupni ovogodišnji rast prinosa po dionici iznositi najmanje 15-ak posto. Drugim riječima, Crobex bi do kraja godine, prema njihovim, dosta optimističnim procjenama, mogao narasti sa sadašnjih 3.700 na čak 5.730 bodova. (Nikola Prskalo)
Ono o čemu sam pisao proteklih dana. Fondovi se nakrcali i sad će biti sve više ovakvih analiza. [thumbsup]


dobro jutro svima (a ne samo njima)! jel Vam se svidja ono sto je jucer receno na dnevniku? meni je svejedno. ni toplo ni hladno. kako cemo danas? [proud]

tončica je u dokupu…nisko na bidu
pa sad druka međedica stara [lol] [lol]

Malo razmislite kad je netko 24 sata na forumu i druka prema dole i koju ulogu ima taj koji to radi.Ili je bolestan i treba lječenje ili debelo debelo ima koristi o0d toga

New Report

Close