Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislite da je drugima nešto bolje nego nama? pazi komentar gore lijevo

pozdrav

Budd
je potpuno u pravu što se tiče rasta Usa tržišta i Hr,problem je što je njihova cijela
ekonomija vezana na Naftu ,a vezani su kao ekonomija na potrošnju, a njihova populacija
nema Štednju koju mi imamo i općenito Europljani,a njihova ekonomija se temelji na potršnji
i zato mogu jaš padati,kod nas je za usporedbu u prva dva mjeseca neke auto firme su već u drugom mjesecu prebacili targete u prodaji auta za prvi kvartal,a u Usa to sve skupa pada ,tako da je to velika razlika.
To dali će kod nas padati i do kada ..neznam ali glupo je pisati neke stvari na Forumu općenito.

ivek123:

budd:

Jesi ti poludio?

Pa normalno da smo rasli, jesmo li mi market u nastajanju ili ne? Ne možeš uspoređivati ameriku, japan i hrvatsku

Apsolutno se slazem. Ali ako je ne mogu usporedjivati u rastu onda je ne mogu usporedjivati niti u paduj! Nije li tako? [wink]

U padu svakako da. Ali u rastu nikako ne, jer oni nemaju više prostora za rast (što znači da imaju za pad). S druge strane, mi imamo ogroman prostor za rast.

To je kao upoređivati HT s Ingrom. HT više nema prostora za rast nikako. Ingra ima itekako. A Ingra je pala 50%. To je suludo u cijeloj priči

odakle ti ova informacija ?
trenutno neće, vjerojatno će padati , ali da neće rasti??? daj, budi malo ozbiljniji.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

budd:

Ingra ima itekako. A Ingra je pala 50%. To je suludo u cijeloj priči

Ne bih htio ulaziti u analizu navedene dionice da ne navucem bijes raznih plavusana. Odustajem od daljnje rasprave buduci smo na razlicitim kolosijecima. No, upravo te razlike u razmisljanjima i postupcima cine burzu zanimljvom i onome sto ona jeste. [thumbsup]

Zašto ne raspravljati, ja bih baš htio da se i plavi uključi[wink]

Hell is Empty and all the Devils are Here

Htio bi obavijestiti mamlaza n JDPL za 200 komada je 100k kuna, i ostale koji će počet stavljati naloge ispod to 10:00 [lol] [lol]

Još prije godinu dana pričalo se da ima previše novaca a premalo kvalitetnih dionica. I onda zbog jednog jedinog IPO-a HT-a ( one magmice i sl. su presitni i nebitni) ispalo da ima previše kvalitetnih dionica a premalo novaca. A upravo prošle godine su ljudi najviše ulagali u fondove i u dionice. Tako da ne vjerujem da ima premalo novaca. Ima jedino puno kvalitetnih dionica, s obzirom na njihovu sadašnju cijenu. Zato i nisam prodavao dionice jer nikako ne vjerujem da nema novaca. Situaciju sam usporedio sa knjigama u kojima je opisano zbog čega je u povijesti došlo do slomova a od 100 razloga mi zadovoljavamo samo 3. Premalo brate, premalo. Ispred nas je vrijeme velikog rasta a ovo dosad je bilo navlačenje fondova prema dolje koje stvarno više ne može potrajati jer će ući stranci i pobrati vrhnje. Vjerujem da bi već ušli ali ih naša mafija plaši ali tome je došao kraj. Vidim svjetlo na kraju tunela.[thumbsup]

BISER DANA (business.hr)

“Kad bi se ti podaci iznosili, bio bi jasan signal u kojem će smjeru ići tržište.”

Ante Samodol, predsjednik Uprave Hanfe, regulatorne agencije, koja brine o transparentnosti tržišta kapitala, odgovarajući zašto je zabranio objavu podataka o isplatama Braniteljskog fonda

No respect

Nije li malo sumnjivo što sad svi znaju da crobex ide na 3200(vjerojatno 90 % ulagača) pa onda do 2500(vjerojatno 10 % ulagača sa tendencijom rasta onih koji će to misliti) a nitko nije govorio o crobexu kad je rastao i na koliko bi trebao rasti?
Što sam htio reći-sve se zna, a da li je to tržišno opravdano, fer trggovanje na burzi bez inside informacija i dogovora velikih veliko je pitanje…
Evo jučer, npr. ujutro rast sa nekih 15-ak milja prometa sve po asku skidano , kasnije lagani istovar
Recite mi da to nije simultano-stavljaju se veliki nalozi na bid i lupa se po asku-to su sigurno mali napravili, mo’š mislit. Kad se podignu očekivanja, mali uletavaju i misle evo, kraj korekcije pa lupaju po asku, kadli, iznenada se miču nalozi na bidu i stavljaju se veliki na ask pa se lupi tu i tamo po bidu
Ajde medvjedi objasnite mi da je ovo bear market u recesiji i da se to tako radi svugdje


BISER DANA (business.hr)

“Kad bi se ti podaci iznosili, bio bi jasan signal u kojem će smjeru ići tržište.”

Ante Samodol, predsjednik Uprave Hanfe, regulatorne agencije, koja brine o transparentnosti tržišta kapitala, odgovarajući zašto je zabranio objavu podataka o isplatama Braniteljskog fonda

Meni nije jasno zašto oko toga prave toliku pompu, pa šta SDA neće prikazivati više stanje na računima za HT i INAu?!?!
Mogu shvatiti za to da je povjerljivo koliko branitelja povlači svoje udjele, ali ovo s tim koliko je prodano mi je apsurdno…

Ljudi dajte pustite iveka na miru, on je ovdje samo iz altruizma i samaritanstva pa nam daje inside info svako malo…Crobex ide na 2500 pa je on kupio viro na 1200(pitanje je jel to istina) i ne prodaje ga sad po 900 mada zna da će ići na 600!?
Ako je stvarno kupio ne gube li njegovi postovi kredibilitet ? i ako je kupio “SAMO” 300 komada vire jer je izašao iz dionica pa prešao u cash što se naslađujete njegovim zlom ?[rolleyes]


BISER DANA (business.hr) “Kad bi se ti podaci iznosili, bio bi jasan signal u kojem će smjeru ići tržište.” Ante Samodol, predsjednik Uprave Hanfe, regulatorne agencije, koja brine o transparentnosti tržišta kapitala, odgovarajući zašto je zabranio objavu podataka o isplatama Braniteljskog fonda

nije to nikakav biser dana nego samo jedna poprilično nezgodna situacija na našem tržištu kapitala

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


BISER DANA (business.hr) “Kad bi se ti podaci iznosili, bio bi jasan signal u kojem će smjeru ići tržište.” Ante Samodol, predsjednik Uprave Hanfe, regulatorne agencije, koja brine o transparentnosti tržišta kapitala, odgovarajući zašto je zabranio objavu podataka o isplatama Braniteljskog fonda

hahahahaha….kao na ovaj način se to nikako neće moći predvidjeti…a ako se želi doći do mjerodavnog podatka kolike su frekvencije rasprodaja udjela u BF-u, dovoljno je svratiti u bilo koju zagrebačku birtiju,naručiti piće i samo načuliti uši…
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close