Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo sad se javio i drugi plavušan. Vi sve svoje izračune rasta možete objesiti mačku o rep jer ne možete predvidjeti samo jednu stvar: Hoće li firma uistinu rasti predviđenim stopama?
Ja vjerujem samo dosadašnjem poslovanju, a priča o uspješnosti i profitabilnosti budućih poslova je ipak na kraju-samo priča.
I zato vjerujem samo onome što vidim, a ne obećanjima.
I kad kupujem dionicu očekujem je kupiti jeftino. Za svaki slučaj.

Ajme.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kupio sam 2 paketa magme jer po prospektu koji je tada jedino vazio je cijena bila potcijenjena (IPO-a).
238 a po prospektu je tada realna bila oko 300-315.
Svoje sam prodao po 350 i nakon kvartalnih izvjesca uvidio da nema sanse da Magma ostvari prospekt.
Realna sa prospektom je onda bila oko 310, ajmo reci +10% sada zbog efekta diskonta ali zbog efekta loseg izvjesca puno puno nize (vjerovatno oko ove cijene).
Za Magmu sam upozoravao konstantno dulje vrijeme poslije IPO-a da nece ostavriti prospekt jer ce imati prevelike troskove sto otvaranja sto IPO-a.
Tako je i bilo.

Eh da, to OPr.
Punt ima P/E od 40 mislim, nisam siguran, mozda grijesim.
Ali ima i dobit od 16 tisuca kuna.
Neka dadu jednoj osobi u firmi otkaz i evo P/E ispod 5.

Oces kupit??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Kupio sam 2 paketa magme jer po prospektu koji je tada jedino vazio je cijena bila potcijenjena (IPO-a).
238 a po prospektu je tada realna bila oko 300-315.
Svoje sam prodao po 350 i nakon kvartalnih izvjesca uvidio da nema sanse da Magma ostvari prospekt.
Realna sa prospektom je onda bila oko 310, ajmo reci +10% sada zbog efekta diskonta ali zbog efekta loseg izvjesca puno puno nize (vjerovatno oko ove cijene).
Za Magmu sam upozoravao konstantno dulje vrijeme poslije IPO-a da nece ostavriti prospekt jer ce imati prevelike troskove sto otvaranja sto IPO-a.
Tako je i bilo.

Eh da, to OPr.
Punt ima P/E od 40 mislim, nisam siguran, mozda grijesim.
Ali ima i dobit od 16 tisuca kuna.
Neka dadu jednoj osobi u firmi otkaz i evo P/E ispod 5.

Oces kupit??

Što će se dogoditi ako dobit poraste na 44 000 kuna?[lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ja isto vjerujem samo onom što vidim [thumbsup][thumbsup]
ajde dovedite mi tu firmu koja posluje s nulom, a ima p/e 50 pa i više…da i to vidim [cool]

Dobro ajde 0.03 kune.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


ja isto vjerujem samo onom što vidim [thumbsup][thumbsup]
ajde dovedite mi tu firmu koja posluje s nulom, a ima p/e 50 pa i više…da i to vidim [cool]

A što ti misliš da je to OK za kupiti ,ili misliš da je skupo?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

pa ne bi znao kolega…pa za takvo čudo bi možda trebalo i zagristi rizik [thumbsup]
jer ako s 0 mogu imati p/e 50, zamislite koliki bi tek imali s 16 tisuća kn čiste dobiti [thumbsup][thumbsup]

ja mislio da je to mundos, ali bit će da sam se prešo [lol]

Ja vjerujem samo dosadašnjem poslovanju, a priča o uspješnosti i profitabilnosti budućih poslova je ipak na kraju-samo priča.

Bravo, legendo!.
Kog vraga je onda BARR kupio Plivu-gubitasa.
To je tadasnje poslovanje.
A platio 13.5X EBITDA?

Daj nazovi u ‘Meriku i reci ti njima;

“Jeste vi normalni, pa kupili ste gubitasa, P/E je negativan jerbo je EPS negativan, vama je Pliva trebala platiti da je preumete, evo imam par dionica pa vam ih ja dam besplatno i jos dajemm 50 KN na svaku jer je P/E negativan??

Thank you, ”

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


pa ne bi znao kolega…pa za takvo čudo bi možda trebalo i zagristi rizik [thumbsup]
jer ako s 0 mogu imati p/e 50, zamislite koliki bi tek imali s 16 tisuća kn čiste dobiti [thumbsup][thumbsup]

ja mislio da je to mundos, ali bit će da sam se prešo [lol]

Naveo sam te na tanki led, ali nekako si se održao.[thumbsup]
PReskočiti na čvrstu podlogu bilo bi u stilu , ovisi o sektoru, perspektivi , i drugim FA podacima, ali dobro i ovako se još uvijek držiš.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


pa ne bi znao kolega…pa za takvo čudo bi možda trebalo i zagristi rizik [thumbsup] jer ako s 0 mogu imati p/e 50, zamislite koliki bi tek imali s 16 tisuća kn čiste dobiti [thumbsup][thumbsup] ja mislio da je to mundos, ali bit će da sam se prešo [lol]

Je, Mundus, znam da je neko sm…ce, bas sam gledao izvjestaj.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


beholder: ” pa ne bi znao kolega…pa za takvo čudo bi možda trebalo i zagristi rizik [thumbsup] jer ako s 0 mogu imati p/e 50, zamislite koliki bi tek imali s 16 tisuća kn čiste dobiti [thumbsup][thumbsup] ja mislio da je to mundos, ali bit će da sam se prešo [lol] ” Je, Mundus, znam da je neko sm…ce, bas sam gledao izvjestaj.

ma da smeće ne vrijedi ni papira na kojem je gfi tiskan…ni elektrona s kojimaje došao na zse, ni piksela koje troši na mom monitoru kad ga gledam [cry][cry][cry]

ali kaže kolega na drugom forumu da je kapital ko tvrđava [lol] [lol] [lol]

a i danas je bilo šamaranja na mundusu i to po posebnom režimu [lol] [lol] [lol]


Ja vjerujem samo dosadašnjem poslovanju, a priča o uspješnosti i profitabilnosti budućih poslova je ipak na kraju-samo priča.

Bravo, legendo!.
Kog vraga je onda BARR kupio Plivu-gubitasa.
To je tadasnje poslovanje.
A platio 13.5X EBITDA?

Daj nazovi u ‘Meriku i reci ti njima;

“Jeste vi normalni, pa kupili ste gubitasa, P/E je negativan jerbo je EPS negativan, vama je Pliva trebala platiti da je preumete, evo imam par dionica pa vam ih ja dam besplatno i jos dajemm 50 KN na svaku jer je P/E negativan??

Thank you, ”

Da blue, ali opr vjeruje samo u sadašnje poslovanje, što znaći da vjeruje i u tadašnje prihode a i dobit.
Uostalom ” sadašnje se možda odnosi na podatke za cijelu godinu od godišnjeg izvješća ko zna kad, pa je onda možda bilo i dobiti.
Više se ne sjećam , davno je bilo.
Samo se sječam da smo jedini ja i Tima kupovali Plivu , a drugi nam se smijali još dok je cijena bila ispod 500 kuna. I lijepo je prodali , baš je bilo fino i krasno. Taman za uletit na vrijeme u PBZ i INGR ,ako me sjećanje ne vara.[kiss]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close