Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fino se naftni balončić počeo ispuhivati….
Samo je pitanje trenutka kad će fondovi jače opaliti po kupnji….

[lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Nafta 127 dolara
Vaš link

samo neka pada

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ma što se ljutite na Barona.. on navija dole, dole, dole.. i to iz posta u post neumorno tražeći negativne vijesti, imale one ili ne (većinom ne) veze s nama.. (za one koji ne znaju, na naše tržište NE utječe ni nafta, ni EU, ni USA tržište i štogod se tamo događa ne reflektira se kod nas)
zatim ga nema pola dana (kaže nije bio doma)
pa se opet pojavi i ponovo navija prema dole…
a u međuvremenu je dok je navijao prvi put dole kupio neke dionice, zatim je prestao navijati da malo rastu, pa je opet kad je prodao (nakon što je nešto možda i zaradio) počeo navijati dole..
čovjek radi pametno.. vrlo pametno.. ja sam jedini glupan koji kaže: idem kupiti ovu dionicu.. i onda mi pobjegne jer je narasla cijena.. 🙁

Na HR burzi dionice treba kupovati po principu: kupi i zaboravi

odnos k/p na ADPL je već ne mjesecima nego godinama sličan!



Na ADPL nalozi na kupnji sve troznamenkasti, a na prodaji dvoznamenkasti.
Valjda će i to vratiti izgubljene pozicije, rusi očito nisu ( još uvijek ) nervozni, premda su ulazili po 240.

K/P
ATPL 1.923/29.964 kom
[/quote]

Opet se praviš blesav, kakve veze ima ukupno stanje kupnje i prodaje , kod svih dionica je prodaja gotovo uvijek jača, što je i logički, onaj tko kupi možda si odmah zada target i stavi na prodaju i to tako stoji dok ne proda. Dok za nalog na kupnji bez obzira na kojoj ciejni bio , moraš imati novčano pokriće, pa obrnuta situacija u tom slučaju nije moguća.
Prema tome, ne lupetaj.

Kad te već zanima ADPL evo ti prvih 10:

KUPNJA PRODAJA
10 151,00 155,00 50
100 146,10 156,00 69
200 146,02 158,00 70
140 144,02 158,98 32
100 144,01 158,99 150
100 144,00 159,00 46
217 142,51 159,98 111
195 141,50 160,00 80
100 140,00 163,85 48
100 137,37 165,00 60

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nafta ispod 127 točnije 126,62
vijest je sa reutersa
evo nje ispod 120 ovaj tjedan [thumbsup] što znači da treba pasti oko 5 % od sad
a onda će pojeftiniti gorivo U PROSJEKU ZA OKO 0,23% kod nas naravno


Fino se naftni balončić počeo ispuhivati….
Samo je pitanje trenutka kad će fondovi jače opaliti po kupnji….

[lol]

Ne nužno. Pustiti će da mali još kupuju koji dan, i onada ponovno iskrcavanje fondova.
Nakon toga čemo se opet čuditi kako idemo suprotno Europi i Americi.
12 milja prometa, govori da danas fond manageri miruju. Mali kupuju, ne prodaju.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7



Fino se naftni balončić počeo ispuhivati….
Samo je pitanje trenutka kad će fondovi jače opaliti po kupnji….

[lol]

Ne nužno. Pustiti će da mali još kupuju koji dan, i onada ponovno iskrcavanje fondova.
Nakon toga čemo se opet čuditi kako idemo suprotno Europi i Americi.
12 milja prometa, govori da danas fond manageri miruju. Mali kupuju, ne prodaju.
[/quote]
jesi se umorijo [cool]

Dobro je Šprajc napisao na blogu o cijeni nafte i derivata kod nas
Kao Ina kupuje naftu na svjetskom tržištu i te balade
Uopće nema opravdanja za ovakve cijene derivata kod nas, samo je problem što Šukeru i proračunu paše da su cijene što više
Mislim da ću maksimalno bojkotirati i Inu i Vladu

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

A kad znamo da Hrvatska jednu trećinu potreba za naftom podmiruje iz domaćih rezervi a cijena barela iz domaćih rezervi je 12-18 usd po barelu…..pravog razloga za poskupljenja naftnih derivata kod nas i nema !

[lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Analitičari: Ulagači u potrazi za smjernicama
Business.hr/Hina
28.05.2008 10:14
Volatilnost cijena i umjerena likvidnost na Zagrebačkoj burzi ukazuju kako tržišni sudionici još nisu sigurni kakav trend vlada, pa većina analitičara ocjenjuje da je tržište u fazi stagnacije.
Vaš link

Burze: Što u srijedu očekuju inozemni analitičari?
[/u]

U žarištu interesa investitora na globalnom tržištu kapitala u srijedu će biti cijena sirove nafte i izvještaj američke državne statistike o travanjskoj proizvodnji postojanih dobara.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Analitičari: Ulagači u potrazi za smjernicama
Business.hr/Hina
28.05.2008 10:14
Volatilnost cijena i umjerena likvidnost na Zagrebačkoj burzi ukazuju kako tržišni sudionici još nisu sigurni kakav trend vlada, pa većina analitičara ocjenjuje da je tržište u fazi stagnacije.
Vaš link

to bi mogla zaključiti i moja baba a sin od dvanaest godina bi išao sa procjenama još dalje! [angry]

dan je pametniji od noći


A kad znamo da Hrvatska jednu trećinu potreba za naftom podmiruje iz domaćih rezervi a cijena barela iz domaćih rezervi je 12-18 usd po barelu…..pravog razloga za poskupljenja naftnih derivata kod nas i nema !

[lol]

Točno,a mi šutimo i šutimo..još si dozvolimo da nam daju upute kako štedjeti gorivo,u stilu "ne otvarati prozore u vožnji,ne uključivati klimu i bla,bla,bla"..
baš smo stoka sitnog zuba,imao je "otac domovine" pravo.. [lol]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Dečkiću daj oladi malo.Idi u školu ili školarci rade u Business.hr?

IGH je fakat spekulativna dionica…
evo je vec na 11400…
trgujuci sa igh moze se u par dana uhvatiti i 10% tak posto…
dionica je fakat zakon… [thumbsup]

New Report

Close