Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sampras:

Nisam u minusu već sam u velikom plusu a bio sam i u puno većem da se razumijemo.

Svaka cast! No, bumo vidjeli s vremenom. [cool]

http://www.cnbc.com/id/24014616


To ti je malo stara vijest i da se nešto trebalo strašno desiti što se tiče te vijesti to bi se već deselo.

Ja baš nisam nešto primjetio da je Američko gospodarstvo palo od početka godine.

To da je crobex bio prenapuhan pa to je znala i moja baba samo je trebalo procijeniti kada će doći do puknuća što nas dosta skupa sa mnom nije baš dobro predvidjelo ali ionako su prinosi u ovih par prethodnih godina bili nerealni pa me nimalo ne smeta ovaj pad.
Ali isto nikada ne drukam prema gore i ne pišem up up up kao što ti radiš prema dole.
Naše dionice su trenutno došle na razine na kojima postaju zanimljive investitorima i mislim da crobex više neće dole biće tu još padova ali će se on stabilizirati na ovim razinama i sa ovih razina će one firme koje vrijede i njihove dionice će rasti a one koje su svoj rast bazirale na špekulacijama mogle bi još dole i to je to u par rečenica.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

sampras:

Lupas gluposti. Aj lijepo pogledaj kada sam kupovao zlato. Ljetos! Pogledaj cijenu onda, potrazi postove kada sam govorio o zlatu pa pogledaj koliki je plus u odnosu na danas. Jako si povrsan pa ako tako i ulazes onda nije niti cudo niti steta sto si zaglavio. Germania ti je bolji izbor u tom slucaju.

Nisam u minusu već sam u velikom plusu a bio sam i u puno većem da se razumijemo.

62 dionice Luke Ploče radnički paket ulaz 400 kuna opa

72 dionice INE kupljene na IPO očito nije minus

8 paketa HT kupljeno na IPO očito nije minus

i imam još 50 dionica Luke Ploče koje sam dokupljivo po svakakvim cijenama ali i tu mi je ulaz 2200 očito ni to nije minus

Lijep pozdrav i vidiš da opet nisi u pravu a crobex kada dođe na 2500 ja ću tebi sve svoje dionice pokloniti, još jedna od tvojih gluposti i drukanja i nije mi jasno šta po cijeli dan radiš na forumu ako si u kešu, ugasi komp i opusti se a ne se ovdje nervirati.

nije minus, ali zato imate jako visok oportunitetni trošak kolega

pozdrav


To me niti najmanje ne smeta.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


“Nego mislim da smo zaustavili pad. E sad, na fondovima je da li ćemo gore, ili ne.”

Neto imovina dioničkih fondova od 12.2007. do 03.2008. smanjila se 42,35% odnosno s 14,180 milijardi na 8,175 milijardi kuna. Nisam baš siguran ni da fondovi igraju igru ni da se mogu razbacivati. A koliko je od ovog što je ostalo trenutno cementirano kod susjeda???
Mislim da za ovaj pad najveće zasluge imaju oni koji povlače(opravdano) svoje uloge + mirovinci pa potreba za gotovinom dovodi do rasprodaje dionica. To je najvidljivije kad se krene po bidu na svim dionicama gdje je kupnja jača.
Sjetite se koliko je vas(ili nas) prošle godine podizalo kredite svake vrste i ulagalo u fondove računajući kako će sa prinosima pokrivati obveze i dodatno zarađivati. Sada toga nema + povlačenje sredstava sa burze i iz fondova, novog kapitala nema(najbitnije od svega), tako da nažalost sve upućuje da ćemo nažalost još roniti!!![sad]

Moje razmisljanje je slicno.

Hmm niste rekli oce li sve dionice padati neselektivno, da li ce neke i rasti unatoc padu indexa, itd itd.
[huh]

harry:

Meni jedna stvar nije jasna.U danasnjem clanku vecernjeg lista http://www.vecernji.hr/home/manager/3052195/index.do pise sljedece :

>Analitičari Erste banke iz Beča objavili su svoje kvartalno izvješće za regiju koje sugerira da će u drugom >tromjesečju ove godine dionice austrijskih i poljskih kompanija nuditi najbolji povrat na uloženi kapital. P/E >multiplikator u Austriji pao je na 10, što je bitno niže od povijesnog prosjeka od 12,9 posto.

>Precijenjeni
>U usporedbi s Austrijom, poljski P/E od 15,4 u 2008. čini se visokim, međutim, velik dnevni promet na >poljskoj burzi ide u prilog tom tržištu.

Po tome ispada da smo mi jos uvijek precijenjeni.Na odredjenim dionicama p/e je puno visi.

Molim komentare onih koje se vise kuze u ovu tematiku.


Opće nerazumijevanje P/E multiplikatora!!
Koliki je očekivani G ( growth ) hrvatskih , a koliko austrijskih tvrtki??
Izračunaj PEG pa ćeš dobiti potpuno drugačiju sliku.
Manji P/E ne znaći da je dionica jeftinija od one sa većim P/E.

Bravo, plavi! Pa nije PE jedina stvar u FA. To je samo jedan faktor, a treba uzeti u obzir i mnogo drugih faktora. Bezveze se ljudi uhvate PE kao da je to sve. Pa mora se barem izanalizirati struktura toga E. Redovno poslovanje? Kolika stopa rasta? Izvanredni prihodi? Ulaganja (pa smanjen)? i mnogo drugih varijanti, a ne tako ugrubo, nekritički i netočno.

Najbolje mi je kako su ovdje svi zakljucili da je problem BF rijesen onim pamfletima od clanaka kako Samodol rijesio problem odgodom od 60 dana i blok transakcijama!!!! [lol] [lol] [lol] [lol]

Samo je pitanje da li su blok transakcije besplatne ili ipak te dionice treba platiti? Po kojoj cijeni ako nije trzisna jer u tome slucaju ce netko biti ostecen? Itd. Ima tu pitanja X. Obzirom tko je slagao strategiju ne sumnjam da ce biti traljavo. Sjetite se odobrenja mirovincima za JDD! [bye][bye][bye]

skype - ivek1234


To ti je malo stara vijest i da se nešto trebalo strašno desiti što se tiče te vijesti to bi se već deselo.

Ja vidim danasnji datum. Hajde, imas jos malo fore dok te ne bace u minus ali do kraja svibnja si i ti u minusu. [wink]

skype - ivek1234


Hmm niste rekli oce li sve dionice padati neselektivno, da li ce neke i rasti unatoc padu indexa, itd itd. [huh]

sve će padati osim PUNT-a, kupuj dok još ima…
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Najbolje mi je kako su ovdje svi zakljucili da je problem BF rijesen onim pamfletima od clanaka kako Samodol rijesio problem odgodom od 60 dana i blok transakcijama!!!! [lol] [lol] [lol] [lol] Samo je pitanje da li su blok transakcije besplatne ili ipak te dionice treba platiti? Po kojoj cijeni ako nije trzisna jer u tome slucaju ce netko biti ostecen? Itd. Ima tu pitanja X. Obzirom tko je slagao strategiju ne sumnjam da ce biti traljavo. Sjetite se odobrenja mirovincima za JDD! [bye][bye][bye]

Jebeš fond iz kojeg svi izlaze prvom prilikom, ne bi volio biti udjeličar u takvom fondu…..

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Jebeš fond iz kojeg svi izlaze prvom prilikom, ne bi volio biti udjeličar u takvom fondu…..

“Sto je djabe i Bogu je drago” – kaze stara poslovica…..

skype - ivek1234

freedado:

“Nego mislim da smo zaustavili pad. E sad, na fondovima je da li ćemo gore, ili ne.”

Neto imovina dioničkih fondova od 12.2007. do 03.2008. smanjila se 42,35% odnosno s 14,180 milijardi na 8,175 milijardi kuna. Nisam baš siguran ni da fondovi igraju igru ni da se mogu razbacivati. A koliko je od ovog što je ostalo trenutno cementirano kod susjeda???
Mislim da za ovaj pad najveće zasluge imaju oni koji povlače(opravdano) svoje uloge + mirovinci pa potreba za gotovinom dovodi do rasprodaje dionica. To je najvidljivije kad se krene po bidu na svim dionicama gdje je kupnja jača.
Sjetite se koliko je vas(ili nas) prošle godine podizalo kredite svake vrste i ulagalo u fondove računajući kako će sa prinosima pokrivati obveze i dodatno zarađivati. Sada toga nema + povlačenje sredstava sa burze i iz fondova, novog kapitala nema(najbitnije od svega), tako da nažalost sve upućuje da ćemo nažalost još roniti!!![sad]

Moje razmisljanje je slicno.

nije bas tako,vjerujem da oni koji su povukli lovu iz OIF-a da cekaju zapeti ko puske da ponovo ulete.Dovoljno je da OMF-ovi pokrenu lavinu u par dana tada dolazi svjezi kes i u OIF-e i doci ce do brzog oporavka a tada ko je usao usao je a Ivek ce cuvat zlato pa ce skupa sa MMF-om ga prodavat[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


ivek123: ” Najbolje mi je kako su ovdje svi zakljucili da je problem BF rijesen onim pamfletima od clanaka kako Samodol rijesio problem odgodom od 60 dana i blok transakcijama!!!! [lol] [lol] [lol] [lol] Samo je pitanje da li su blok transakcije besplatne ili ipak te dionice treba platiti? Po kojoj cijeni ako nije trzisna jer u tome slucaju ce netko biti ostecen? Itd. Ima tu pitanja X. Obzirom tko je slagao strategiju ne sumnjam da ce biti traljavo. Sjetite se odobrenja mirovincima za JDD!

” Jebeš fond iz kojeg svi izlaze prvom prilikom, ne bi volio biti udjeličar u takvom fondu…..

Kakvi udjelničari takavi i fond ..

očito su svi u nekim dugovima , ili nemaju za preživjeti .. ili igraju puno na kladionici pa im treba za to ..[proud]

New Report

Close