Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ak ti nije teško,može zadnja i crobex?

Koei zadnja 780kn al imaš na kupnji između ostalog 310 kom na 780 kn i 500 kom na 750 kn. Prva ozbiljna prodaja 100 kom na 813,50 kn. Crobex neznam.


TREND: ” Po kojoj cijeni udjela su prodali branitelji koji su prodali svoje udjele , molim iznos. ” – to spada pod državnu tajnu. – BF je dionice prodavao u blok transakcijama bankama. – a to može biti i više i niže od cijene na burzi. – preko burze nije išlo ništa. – ako ti odam cijenu ogovaram po zakonu o državnoj špijunaži. – a ja sam lojalna ovoj državi i poštujem njene zakone. – strpi se uskoro češ doznati. Pozdrav !

Ipak hvala, pa ko sam ja da mi ti otkrivaš državne tajne.

CROBEX : 3.917,37 -0,06 %

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Tenkista,hvala i ugodan vikend.Nadamo se boljem tjednu.

Bez brige, završio je u minusu, ali je zato kupnja puno jača na ovime razinama.

[color=red]Gdje je kupnja jača. Na INGRI ionako jadna kupnja je porasla sa 100 kom na 150 kom jer je stavljen mamac nalog od 53 kom.
Kakve se igrice igraju još ne znamo. Pitanje je da li će ti svi nalozi biti tu do ponedjeljka ili su samo stvorili tampon zonu. Mislim da će slijedeći tjedan trebati puno više od 53 kom da obrani cijenu.[/color]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Tenkista,hvala i ugodan vikend.Nadamo se boljem tjednu.

ne treba nam bolji
Datum Crobex
9.5.2008 3917,37
8.5.2008 3919,7
7.5.2008 3892,8
6.5.2008 3879,41
5.5.2008 3836,11

Heaven or Las Vegas

Nafta određuje domaća burzovna kretanja

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79186

Evo moj komentar što je odredilo današnji trgovinski dan pa se slobodno kritički osvrnite na iznesena tumačenja. [thumbsup]

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

sada ste poceli i svoju sliku stavljati, gospodine petrov[lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

inace, za tvoju info gglavni za goldman sachs svabiju je rekao jucer na bloombergu da ocekuju pad nafte na prosjecnu cijenu od 100 dolara u ovoj godini.. kome vjerovati?

vama koji pisete za kikiriki kako vam se kaze ili ovome i GS-a direktno?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Hanfina statistika razotkrila slabosti fondova

Obrada Hanfine statistike razotkrila je da je fondovska industrija tijekom travnja prodavala domaće dionice, a “bull run” koji traje od 14. travnja vodio je “netko drugi”. U svakom slučaju, dobili smo još jednu službenu potvrdu da su upravitelji fondovima u konopcima ringa tržišta kapitala te da tržišne trendove na Zagrebačkoj burzi više ne određuje fondovska industrija.

Ako je ovo tocno znaci da neki stranac lupa po Asku.A nasi fondovi spasavaju zivu glavu.Imali su ljepu sansu da vladaju trzistem a ovako i to su posrali.Ljepo sam pisao ako probijemo 4400 da otvaramo Pandorinu kutiju.Ali neka sada su izgubili primat jer su bili pohlepni.Drago mi je da nisu samo mali izgubili .

SAM PROTIV SVIH


Nafta određuje domaća burzovna kretanja http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79186 Evo moj komentar što je odredilo današnji trgovinski dan pa se slobodno kritički osvrnite na iznesena tumačenja. [thumbsup]

Ovo me zanima :

U svakom slučaju, dobili smo još jednu službenu potvrdu da su upravitelji fondovima u konopcima ringa tržišta kapitala te da tržišne trendove na Zagrebačkoj burzi više ne određuje fondovska industrija.

Daj, dragi Tomice, budi malo određeniji ? Tko će ako ne fondovi “brijati cash drive” ? Ima li nade da se nešto od tih petro-trilijuna bar u mrvicama slije ovdje ?

[color=black][/color]


ludlum: ” Tenkista,hvala i ugodan vikend.Nadamo se boljem tjednu. ” ne treba nam bolji Datum Crobex 9.5.2008 3917,37 8.5.2008 3919,7 7.5.2008 3892,8 6.5.2008 3879,41 5.5.2008 3836,11

Ovim tempom porasta ATH Crobexa bi se vratio za oko 17 tjedana !? ( po 81 poen svaki tjedan).

[color=black][/color]

Vratit će se on brže nego što mislite

Od ponedjeljka počinje trgovina[thumbsup]

Ja mislim da nafta ne utječe na cijenu dionica u HR, ovo je prvi puta da netko tako direktno to spominje.
Bilo bi zgodno staviti graf cijene nafte i dionica , sumnjam da bi se dalo isčitati da jedno slijedi drugo.
U stvari ovdje bih stavio : ???

Što se tiče HT-a, mene njegov pad odnosno stagnacija uopće ne čudi.
Složio bih se da je fundamentalno podcijenjen, ali nakon sloma burze ove godine, ima i drugih dionica koje su još više podcjenjene od HT-a. A da bi rastao , na temelju čega? Ima li tvrtka nekakve rezerve u pogledu povečanja prihoda ili dobiti? Čisto sumnjam. MOgučnost eventualnog preuzimanja okrupnjavanja vlasništva ili sl.? Ne.Nadalje, dionica HT-a je među onim dionicama koja je ove godine najmanje pala. U isto vrijeme na nekim drugim tvrtkama objavljeni su financijski izvještaji i o kakvima HT može samo sanjati. A te iste dionice izgubile su na vrijednosti daleko više. Nema logike. U stvari ima. Političkom odlukom HT i Ina su zaštičeni zbog svekolikog građanstva koje je najviše involvirano u tim dionicama ( … ), naravno da je i razlog taj ( što su najmanje izgubile na vrijednosti ) što se radi o najlikvidnijim dionicama. Da ne govorimo da je svatko tko prodaje HT na ovoj cijeni na solidnom dobitku ( još ako sadašnjoj cijeni pribrojimo dividendni iznos ) , za razliku od mnogih drugih dionica gdje je malo takvih dionica gdje ulagači moguj izlaziti u plusu ako su kupovali recimo prošle godine. Tako je i sa velikim , institucionalnim investitorima, sa HT-om su kako god okrenuli u plusu, sa mnogim drugim dionicama je to upitno. Većinu onih prometa okopreko 360 kuna su kupovali mirovinski fondovi koji ioonako nemaju problema sa isplatama udjelničara, niti imaju pritisak da ” moraju ” prodavati.Za razliku od HT-a svi znamo koji je prosjek ulaska u jednu INGR , trenutno dionica na ovim cijenama gdje je očito da niti jedan institucionalni investitor ne može prodati , a da je prodao u plusu. O nesrazmjeru godišnjeg i kvartalnog izvješća Ingre i HT-a ( u odnosu na ista razdoblja lani )i njihovom (ne)logičkom utjecaju na cijenu neću niti pisati, mislim da je to potpuno jasno. Sve to nalaže da zaključimo da prodavati HT na ovim cijenama ima i te kako tko u budućem razdoblju.

Što se nafte tiče , i njene cijene, istina je da vodeći proizvođači najavljuju pad cijene, dok analitičari najavljuju obrnuto. Kome sad vjerovati? U svakom slučaju tržišta u svijetu su pod utjecajem analitičara, i za sada je porast cijena nafte ” očekivan “. Pitanje je što će se dogoditi ako nafta stvarno padne ispod 100 USD?

Autor teksta vlasnik je Ingrinih dionica. Tekst nije poziv na kupnju ili na prodaju dionica.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close