Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


imam jedno pitanje za experte,[lol] od 5-14 travnja se odrzava sajam nautike u splitu, tada vadim sve i kupujen brod. prst u uvo i lovit ribu daleko od burze i brzog zivota. portfelj mi se sastoji od DDJH i TISKA, fifty fifty. sad mi je pushing na djuri 20 % a na tisku 12 %. na koliko mogu ocekivat navedene dionice za mjesec dana jer moran pocet citat review-e brodova [undecid]

prodaj ddjh i kupi ht.
imas 10% na dividendi.
i jos 10% ako poraste cijena na 360.
onda kupi brod. [proud]


AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice

Crobex 50 posto precijenjen?

ovo da nije tužno bilo bi smiješno
dabogda ih skršili mađari, poljaci i česi

ovako nešto za pročitati moguće je samo u Neovisnoj

Postanite Eu-robovi

vidi ovog 7 dionica na 330,99…
mirovinac ili skriveni nalog? [angry]
[tongue]


AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice Crobex 50 posto precijenjen? Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice – Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta- rekao je Novoselec. Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti. – Ulagat ćemo u srednje i istočnoeuropsko tržište, na primjer u Poljsku gdje je omjer rizika i povrata novca dobar kao i likvidnost, te u Češku i Mađarsku – rekao je Novoselec. Ipak, u AZ fondu istaknuli su kako pozdravljaju odluku vlade o zaduživanjima na stranim tržištima kapitala, što bi moglo dovesti do rasta cijena obveznica na domaćem tržištu do kraja godine. Takav razvoj za AZ bio bi pozitivan, s obzirom da 70 posto portfelja fonda čine upravo obveznice, dok individualne dionice čine 15 posto. (Tatjana Brebrić)

Može link kolega? Mislim da je nešto dodano.
Dajte pogledajte ostala tržišta koja su bila praćena od strane Crobexa u korak. Npr DAX…
Čista dezinformacija za dokup. Usporedba fundamenata Crobexa i ostalih tržišta???

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice Crobex 50 posto precijenjen? Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice – Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta- rekao je Novoselec. Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti. – Ulagat ćemo u srednje i istočnoeuropsko tržište, na primjer u Poljsku gdje je omjer rizika i povrata novca dobar kao i likvidnost, te u Češku i Mađarsku – rekao je Novoselec. Ipak, u AZ fondu istaknuli su kako pozdravljaju odluku vlade o zaduživanjima na stranim tržištima kapitala, što bi moglo dovesti do rasta cijena obveznica na domaćem tržištu do kraja godine. Takav razvoj za AZ bio bi pozitivan, s obzirom da 70 posto portfelja fonda čine upravo obveznice, dok individualne dionice čine 15 posto. (Tatjana Brebrić)

ovaj novoselac je fakat debilcina!
sigurno je on, od danas ga zovem “genijalac” mudro smislio kako ce srusiti crobex i onda jeftino kupovati!
kako samo uspiju takvi genijalci zasjesti u fotelje?
i sad kad bi trebalo vratiti trziste on prica o precjenjenosti i slicno…
ma jel HT precjenjen ili nije?
ko je ovdje lud? [angry] [angry]


Uz smješak na licu.
Predavanje je bilo Kriza ili Prilika na HT tržištu kapitala..
čitajući između redova izgleda da uvježbavaju market makere [huh]
Zaključak je bio PRILIKA.![yawn]

– i ja pratim tržište, imam nešto keša, ali sam neodlučna.
– puno toga čitam, pratim burzu i tražim PRILIKU.
– samo ne znam i koju ?
Pozdrav !


Može link kolega? Mislim da je nešto dodano.

Početna

[rolleyes][rolleyes]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Sto se to promijenilo u valuacijama od priej 3 mjeseca kada je uzimano INGRA na 55 i IPO ATGR na 935 u mutimilijunskim iznosima od strane AZ-a?
Ako ti jesto nevalja, nemoj kupiti..
Dvolicno , jako dvolicno ako su ovo izjavili..

– a po kojoj cijeni su kupovali Optimu,
– i zašto su to kupovali ?
Pozdrav !

Za ovakve izjave o našem tržištu i bahatost ovog lika iz AZ jedino je zaslužan Samodol. Trebao im je bez opomene odmah uzeti licencu za nedavna sranja što su radili i to na neko vrijeme, a ne da se sprda sa HR tržištem.[bye]

Ovo što je izjavio predsjednik uprave najvećeg mirovinskog fonda je najblaže rečeno skandalozno.
TRžištze je 30-50% precjenjeno u usporedbi sa istočnoeuropskim, pa po čemu on daje tu računicu da mi je samo znati?
Taj isti fond je kupovao Ingru po 60 000 kuna prije koji mjesec , a i masu drugih dionica po ciejnama osjetno višim od sadašnjih , da bi sada pedsjednik uprave izjavio da je tržište precijennjeno 50 %? PA neka onda prvi ponudi ostavku.
Uostalom sa ovakvom izjavom će morati reagirati i HANFA i Ante Samodol, jer dotični čovjek priziva slom tržišta.
Na koliko priziva Crobex sa ovakvom izjavom, skandalozno.
Uostalom i laže , jer kupuje AZ fond u zadnje vrijeme i te kako, pa kako onda to ne misli povečavati udjele, a kupuju konstantno?Nemam sada nažalost ovdje promjene u top 10 po dionicama, ali sam siguran da ukupno gledajući povečavaju udio u dionicama, prema tome govori neistinu. Ako netko ima top 10 svih dionica, neka stavi usporedbu za AZ fond.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Von Braun: ” Može link kolega? Mislim da je nešto dodano. ” http://www.liderpress.hr/ [rolleyes][rolleyes]

Pravi plaćeni drukarski članak od gospođe Tatjane koja nije stavila niti brojčanu usporedbu, niti grafičku usporedbu nego lupa. Ovakvim nestručnim člancima je jedino bitno stvoriti paniku među malima, i zatim jeftino nadokupiti.
Crobex je rasao u godini 5-8%. Zašto su sada nakon već 10mj stagnacije počeli govoriti o precjenjenosti???
Kako jadno.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close