Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pazite se Sprajc je 100% u dionicama,lijepi druk sa Nato-m,podrske naroda,kapital….i znamo sto je kupovao[lol] [lol]

Što kaže za kapital?


Joj, sad usput vidim U Bukureštu( znam da on nije srednja evropa [proud]) index – 0,01. Nadrljali smo u ponedjeljak.[lol] [lol] [lol] Nego srednja Evropa se isto lijepo zeleni a u članku u biznisu nas uspoređuju sa njima![shocked][shocked][shocked]

da te nema trebalo bi te izmislit, blagoslovljani smo[proud]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


wiking: ” pazite se Sprajc je 100% u dionicama,lijepi druk sa Nato-m,podrske naroda,kapital….i znamo sto je kupovao[lol] [lol] ” Što kaže za kapital?

kazao je da kad udjemo u NATO sa njim uci i strani kapital bez obzira na susjede jer nato je sigurnost.I jos je druknuo da Podravka ima kapacitete za opskrbu nato-a

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ovo govorim samo jedamput , samo vama , ako uđemo u NATO, onda nam Europa ni ne treba .Hold all till mart. Hold the msg. Stop.

Ako nam burza ovisi od cikusa i psihologije mase, onda u pon. idemo gore, jer puno ljudi priča jedno
, a s druge strane drži prst na okidaču u slučaju da počnu fondovi dizati gore.
Tako da, IMHO uzalud vam priče o smaku svijeta.[thumbsup]
Svi žele zaraditi, pa makar i malo, rijetki će otići sa burze.
Mi smo ko tempirana bomba, nikad ne znaš kad će eksplodirati. ZNA SE gdje.[wink]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Prošli tjedan: značajniji iskrcaji na ADRS i PTKM Veliki iskrcavatelj: PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN – taj sve živo prodaje Ako je isti fond kupovao i prodavao, napisao sam shortao ADRS Prodavali ZABA, PBZ, Bank NY, kupovao AZ mirovinski ATGR Prodavao Reifeissen, Kupovao Reifeissen mirovinski ATPL HPB Shortao BLJE PBZ, Ilirika shortali, Hypo prodavao DDJH PBZ shortao DLKV ZABA, HYPO prodavali, PBZ kupovao INA Citybank prodavao, Erste Mirovinski kupovao IPKK HPB shortao ISTT Reifeissen mirovinski kupovao JDPl kupovali PBZ, Podravska banka KODT HPB global kupovao KOEI Bank NY, KD prodavali Korf Bank NY, Societe prodavali LKPC HPB prodavao PBZ Zaba prodavala PLAG Reifeissen kupovao PODR Zaba prodavala PTKM Bank NY, ZABA,HPB prodavali ZABA Raifeissen prodavao

A kaj ti to sve znaci kaj si napiso???
Jel ti to uopce i sam razumijes???

Pa netko mora prodavati da bi onaj ko hoce mogao kupiti.
A dobro je da i ne kupuju bas svi sad kad je jeftino, pa tko bi onda kupovao, kad budemo mi prodavali kojima ce onda odgovarati cijena, kad mi budemo prodavali….
I tak koliko se god ti naprezao spoznati kad ko prodaje i kupuje, po najiskrenijem misljenju samo gubis vrijeme i odvlacis si paznju od sustine i biti stanja na trzistu, a cak se moze dogoditi i da te prevari (i mene isto i to ikoliko puta).

Evo primjer: Skrbnicki (banka bilo koja) nekog jakog fonda “S” prodaje. Firma “E” (cije su dionice) kupuje. Ti pomislis gle ako firma kupuje tolike kolicine ona zna svoju vrijednost! =kupujem i ja!!! Kad tamo firma ne kupuje ni zato sto zeli zadrzati vlasnistvo, ni zato sto bi joj trebale dionice previse, vec zato da odrzava cijenu svoje dionice, kako bi fond “S” stekao sto veci profit!!! (postoji sprega izmedju fonda i firme koju nitko nemoze dokazati)
A ti i mi svi koji gledamo prvih 10 vlasnika samo gubimo vrijeme i ispadamo u najmanju ruku smijesni.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


pazite se Sprajc je 100% u dionicama,lijepi druk sa Nato-m,podrske naroda,kapital….i znamo sto je kupovao[lol] [lol]

Što je kupovao?

Kolega Leti, ja sam samo dao pregled onog što se zbivalo, štoviše napomenuo da nije bilo većeg iskrcaja.
Ne znam zašto vas to mući. Mislim da ste malo naivni, fondovi su također bili u panici ovih dana,
i mnogi fond menadzeri nisu znali što bi.

zmrklic:

Prošli tjedan: značajniji iskrcaji na ADRS i PTKM Veliki iskrcavatelj: PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN – taj sve živo prodaje Ako je isti fond kupovao i prodavao, napisao sam shortao ADRS Prodavali ZABA, PBZ, Bank NY, kupovao AZ mirovinski ATGR Prodavao Reifeissen, Kupovao Reifeissen mirovinski ATPL HPB Shortao BLJE PBZ, Ilirika shortali, Hypo prodavao DDJH PBZ shortao DLKV ZABA, HYPO prodavali, PBZ kupovao INA Citybank prodavao, Erste Mirovinski kupovao IPKK HPB shortao ISTT Reifeissen mirovinski kupovao JDPl kupovali PBZ, Podravska banka KODT HPB global kupovao KOEI Bank NY, KD prodavali Korf Bank NY, Societe prodavali LKPC HPB prodavao PBZ Zaba prodavala PLAG Reifeissen kupovao PODR Zaba prodavala PTKM Bank NY, ZABA,HPB prodavali ZABA Raifeissen prodavao

A kaj ti to sve znaci kaj si napiso???
Jel ti to uopce i sam razumijes???

Pa netko mora prodavati da bi onaj ko hoce mogao kupiti.
A dobro je da i ne kupuju bas svi sad kad je jeftino, pa tko bi onda kupovao, kad budemo mi prodavali kojima ce onda odgovarati cijena, kad mi budemo prodavali….
I tak koliko se god ti naprezao spoznati kad ko prodaje i kupuje, po najiskrenijem misljenju samo gubis vrijeme i odvlacis si paznju od sustine i biti stanja na trzistu, a cak se moze dogoditi i da te prevari (i mene isto i to ikoliko puta).

Evo primjer: Skrbnicki (banka bilo koja) nekog jakog fonda “S” prodaje. Firma “E” (cije su dionice) kupuje. Ti pomislis gle ako firma kupuje tolike kolicine ona zna svoju vrijednost! =kupujem i ja!!! Kad tamo firma ne kupuje ni zato sto zeli zadrzati vlasnistvo, ni zato sto bi joj trebale dionice previse, vec zato da odrzava cijenu svoje dionice, kako bi fond “S” stekao sto veci profit!!! (postoji sprega izmedju fonda i firme koju nitko nemoze dokazati)
A ti i mi svi koji gledamo prvih 10 vlasnika samo gubimo vrijeme i ispadamo u najmanju ruku smijesni.


potpuno se slazem s kolegom letijem, ovakvi izvjestaji su cisto gubljenje vremena. Zasto? Zato sto treba dosta vremena da se sve pohvata, a koristi od toga NEMA. Ili, ako je ima, neka je kolega zmrklic i napise, jer ja iz toga nista ne mogu zakljuciti. Osim toga, kolega zmrklic, kako znate da su fond manageri zbunjeni, neko vam je to rekao, ili ste to nekako iz ovoga sto ste napisali sami zakljucili?

Kad fondovi odluče dići cijenu ,dići će je tako naglo da mali koji sad čekaju u strahu uopće neće stići više povoljno kupiti(već x puta viđen scenarij).Dakle lupe po asku pokupe sve dok si rekao keks,jer imaju love i lako sve pokupuju da bi digli cijenu.
A ovi koji sad misle da li uletit ili ne opet će skupo plaćati dionice i to najčešće onda kad će već fondovi opet početi prodavati ove koje su sad jeftino nakupovali.
I tako mali(većina,mislim90%) uvjek gube dok veliki zarađuju.
Moje mišljenje,nek se nitko ne ljuti ako ne misli tako.

Hmm, ništa isprike, ako smeta, više neću postat promjene, pa ih tražite sami, ja sam portošio nešto svog
vremena da ih nađem, i to ćiniti i dalje, pa kad sam već to napravio, podijelio sam s vama. Besplatna informacija je počela ljudima smetat [angry]

Važan je zaključak da nema masovne kapitalizacije dobiti.

Evo dat cu vam i jedan profi forecast, teško nabavljen, tek toliko da se ljutite:

Volatility will stay high in the immediate term, possibly with some downward
excursions. At current valuations, however, the risk of a bear market similar to the one seen in 2001-2002 is
limited. We believe the situation will more likely prove to be similar to 1990, when a marked and sudden drop
was followed by a stabilisation phase and a subsequent rapid recovery.

New Report

Close