Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


citat…da je nevjerojatno za gledati. Stvarno nije dugoročna perspektiva na tržištu. To se zove forsiranje, na malim prometima, samo da raste, a ujedno i bolest. ” Slažem se. Već sad je sve preskupo. Ali ne treba uopće gledati fundamente, jer čovjek tako samo gubi priliku za zaradom. Krdo nacija

CROBEX se tek vratio na vrijednost od prije pocetka korekcije…….zar mislite da ce tu zauvjek ostati ili se nadate ponovnom padu.

pozdrav
[/quote]

Ja se nadam probijanju 10000 sljedeće godine

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ma kako je skupo, još se Crobex nije niti oporavio, pa nismo mi Zimbabwe.
Gle Ingra je tek na 55 000, kada dođe na 70 000, to će biti eventualno propuštanje 27 %.
Pa nisu papci ovi fondovi šta ulaze ovih dana na takvim prometima.

TOZ , kada bude donesen GUP, samo novo zemljište, revalorizirano će vrijediti ca. 800 kuna po dionici, povrh sadašnje cijene. Gdje su još investicije u stanogradnju i profit na tome.

Ima još bisera jeftinih , istina ima i skupih stvari.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Čak je i ATLN netko kupio po asku do 125!

Proljetos se kupovao i po 280, i što je sad tu čudno ?

[color=black][/color]

bila je dokapitalizacija ako se ne varam.. ne pratim bas..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Ma kako je skupo, još se Crobex nije niti oporavio, pa nismo mi Zimbabwe. Gle Ingra je tek na 55 000, kada dođe na 70 000, to će biti eventualno propuštanje 27 %. Pa nisu papci ovi fondovi šta ulaze ovih dana na takvim prometima. TOZ , kada bude donesen GUP, samo novo zemljište, revalorizirano će vrijediti ca. 800 kuna po dionici, povrh sadašnje cijene. Gdje su još investicije u stanogradnju i profit na tome. Ima još bisera jeftinih , istina ima i skupih stvari.[smiley2]….

ima jeftinih bisera .. recimo DKVS .. 84 M prihod po kvartalu a neto dobit 660 K .. i kod takve izrazito male profitabilnosti p/b ispod 1 .. a što će tek biti kad se profitabilnost poveća …

plavi jedno pitanje za tebe .. prodaja zemljišta se u Fi-ju vidi kao izvaredni prihod ? a onda se to vidi i u Tablici E. Izvještaj o promjenama kapitala dioničkog društva ?


plavi: ” Ma kako je skupo, još se Crobex nije niti oporavio, pa nismo mi Zimbabwe. Gle Ingra je tek na 55 000, kada dođe na 70 000, to će biti eventualno propuštanje 27 %. Pa nisu papci ovi fondovi šta ulaze ovih dana na takvim prometima. TOZ , kada bude donesen GUP, samo novo zemljište, revalorizirano će vrijediti ca. 800 kuna po dionici, povrh sadašnje cijene. Gdje su još investicije u stanogradnju i profit na tome. Ima još bisera jeftinih , istina ima i skupih stvari.[smiley2]….” ima jeftinih bisera .. recimo DKVS .. 84 M prihod po kvartalu a neto dobit 660 K .. i kod takve izrazito male profitabilnosti p/b ispod 1 .. a što će tek biti kad se profitabilnost poveća … plavi jedno pitanje za tebe .. prodaja zemljišta se u Fi-ju vidi kao izvaredni prihod ? a onda se to vidi i u Tablici E. Izvještaj o promjenama kapitala dioničkog društva ?

DA u izvanrednim, ali TOZ neće prodavati to zemljište, ako misliš na njih, sami idu u investicije, potvrđeno na skupštini. Međutim biti će revalorizacija imovine.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ah .. još jedno podpitanje … kada se radi revalorizacija imovine ? ima dosta drugih društava koji imaju neko zemljište ali je zavedeno po nekim starim cijenama .. ima li nekog prvila kad se radi reval. ili je to proizvoljna odluka ?


ah .. još jedno podpitanje … kada se radi revalorizacija imovine ? ima dosta drugih društava koji imaju neko zemljište ali je zavedeno po nekim starim cijenama .. ima li nekog prvila kad se radi reval. ili je to proizvoljna odluka ?

Proizvoljna odluka.
Na skupštini TOZ-a je najavljeno krajem ove godine, ili iduće.
2006. je također rađena revalorizacija, dakle intencija je pravedno vrednovanje imovine društva.
KAko i ne bi, kada to dovodi do porasta cijene dionice, a najviše imaju Uprava i NO.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Toliko se dižu vrijednosti nekih dionica da je nevjerojatno za gledati. Stvarno nije dugoročna perspektiva na tržištu.
To se zove forsiranje, na malim prometima, samo da raste, a ujedno i bolest.

Prijatelju, žao mi te ako si u kešu. Što ćeš, ne možeš svaki puta pogoditi. Zato se najbolje isplati čuvati dionicu 2,3 godine. A iskreno, naše dionice su debelo podcijenjene. Svatko ko kaže drukčije, u kešu je i želi jeftino kupiti. Pozdrav!


_Mrzljak_: ” ah .. još jedno podpitanje … kada se radi revalorizacija imovine ? ima dosta drugih društava koji imaju neko zemljište ali je zavedeno po nekim starim cijenama .. ima li nekog prvila kad se radi reval. ili je to proizvoljna odluka ?” Proizvoljna odluka. Na skupštini TOZ-a je najavljeno krajem ove godine, ili iduće. 2006. je također rađena revalorizacija, dakle intencija je pravedno vrednovanje imovine društva. KAko i ne bi, kada to dovodi do porasta cijene dionice, a najviše imaju Uprava i NO.

jedno vrijeme se razgovaralo da će se revalorizacija imovine morati raditi po sili zakona, a ne da firme namjerno podcjenjuju svoju imovinu. Ne znam jel to stalo ili će biti nešto od toga.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Prema računovodstvenim standardima društvo mora realno prikazati svoju imovinu. Revalorizacija imovine nema efekta na RDI ali ima na Bilancu. Povećava se vrijednost imovine i kapitala. Podcijenjena imovina je skrivena rezerva tvrtke. Dioničari će imati od toga koristi kada se ta imovina unovči po realnoj cijeni. Tada će razlika između knjigovodstvene vrijednosti i realizirane vrijednosti završiti u RDI kao prihod. Ako TOZ ne namjerava prodati to zemljište, nego na toj zemlji graditi (nešto), sigurno će takova gradnja imati drugačiju kalkulaciju troškova pa će na tome TOZ imati ekstra profit od čega će onda i dioničari imati koristi. Samo to je proces koji traje. Jednostavnije bi bilo da prodaju zemljište i odmah obraduju nestrpljive. [smiley11]

hvala na odgovorima.. sad je sve jasno … [smiley2]

Evo jedno moje misljenje sto se tice trgovanja narednih dana:
Jos i prije 05.10. ce doci do ogromnih prometa na burzi, jer ce paketi HT-a ipak biti znatno srezani, te ce mnogi investitori automatski taj novac preseliti na ZSE.
Moje skromno misljenje je da treba kupovati dionice velikih i jakih firmi i to pod hitno, mozebitna velika zarada u jako kratkom periodu.[smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

kad se očekuje povrat novca?

Heaven or Las Vegas

kad se očekuje povrat novca?

Najkasnije 7 dana od izlistavanja na burzi.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close