KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dadan, s obzirom na uspješno okončanu investiciju oko VN laboratorija, bilo je realno očekivati veću dividendu.

Kako kome onome tko ne zna koliko treba transformatoru da se proizvede mozda je to realno, al ako se zna da treba i godina od narudzbe do isporuke onda to nije realno.

Ignore : renči

statusquo, ma sve je to ok… samo sam objašnjavao rezoniranje prosječnog investitora u KODT (odnosno pokušao ga pogoditi).
naime, ako KOTR daje 50% u dividendu, a KOSN recimo 100%, a KODT 40% jer ima vrlo važan investicijski projekt… možda je sad kad je taj projekt isfinanciran i gotov bilo pravo vrijeme za promjenu dividendne politike.
ionako se hvale da su jako poboljšali naplatu.


statusquo, ma sve je to ok… samo sam objašnjavao rezoniranje prosječnog investitora u KODT (odnosno pokušao ga pogoditi).
naime, ako KOTR daje 50% u dividendu, a KOSN recimo 100%, a KODT 40% jer ima vrlo važan investicijski projekt… možda je sad kad je taj projekt isfinanciran i gotov bilo pravo vrijeme za promjenu dividendne politike.
ionako se hvale da su jako poboljšali naplatu.

Mozda je isfinanciran al uvjek postoji sljedeci projekt i treba gledat naprid nikad se zadovoljit da je to sad gotovo, draze mi je da ne ide sve u dividendu nego dio i u razvoj.Koliko su tek sad u prednosti na ostale jer mogu konstantno ulagat bez obzira na krizu sta znaci u konacnici bit bolji od drugih jer su razmisljali na vrijeme

Ignore : renči

Mladi kolege, tješili smo se slično desetljeće i više što ADRIS isplaćuje samo 7 kn dividende pa vidite gdje je sada cijena. Niža je danas nego što je bila 2004. a BVPS tri puta veći. Dobra tvrtka ne znači ujedno i dobra dionica. Iako što se upravljanja novcem tiče Adris uopće nije dobra tvrtka, za Antu bi najbolje bilo da se umirovi jer je njegovo djelovanje štetno, pogotovo za dioničare.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ne znam po kojim osnovama se uopce moze usporedjivat s adrisom

Ignore : renči

Onda imate problem.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Onda ukazite po cemu se moze usporedjivat

Ignore : renči

Prema povijesnom kretanju ROA i ROE

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Prema povijesnom kretanju ROA i ROE

Znači “ide u lošem smjeru” ako sam dobro shvatio.
Molim za preporuku druge dionice koja “ide u boljem smjeru”.
Hvala.

U divnoj tišini koja sliči priči što skviči... jer ugasilo se svjetlo na fići!

Za primjer u zadnje tri godine Adrisu je ROE prosjek 6 % dok je kod KODT 16 % i vama je to za usporedbu ?

Koliko dionica imas s boljim povratom ?

Ignore : renči

Da, a koliki je bio prije 10 godina? Naglasak je na trendu. Da li spomenuti pokazatelji rastu ili padaju. Taj trend je odlučujući za kretanje cijene dionice.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Da, a koliki je bio prije 10 godina? Naglasak je na trendu. Da li spomenuti pokazatelji rastu ili padaju. Taj trend je odlučujući za kretanje cijene dionice.

kolega, a koliki je ROE bio na kraju 2004.g.?

New Report

Close