KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– dionica KODT je dosta rizična dok ne vidimo hoće ili neće tu biti stečaja.
– trenutno je tu podnošljiv rizik imati 2-5 dionice KODT, ja osobno imam malo više od toga, ali nemojte gledati kako ja investiram jer sam sklona velikim rizicima odnosno kockanju na burzi.

Slazem se.

Normalno da je rizicna jer ima samo jedan proizvod. Dovoljan je samo jedan ozbiljniji poremecaj u odnosu ponude i potraznje i firma je u ogromnim problemima. Kao recimo prozvodjaci solarnih panela i slicno. Ili kao brodari. Zbog toga se i trejda na niskim multiplama.

Naravno moze se uvijek desiti da dodje i do "pozitivnog" poremecaja odnosno da potraznja bude rasla znacajno brze nego ponuda za transformatorima. Npr. zapali se ili popliva konkurentska tvronica…

Treba pratiti globalne trendove u energetici, citati izvjestaje ABB-a, Siemensa, GE-a i prije drugih procijeniti kuda ide odnos ponude i potraznje za trensformatorima. I to je to.

Za razliku od Lopininih dionica, koje su cista kocka, ovdje se kvalitetnim istrazivanjem mogu dosta solidno predvidjeti trendovi odnosno moze se investirati. Problem je naravno jako losa likvidnost. Ako je procijena kriva ili ako se trend promjeni izlazak iz KODT-a moze biti jako skup.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


KONČAR-D&ST D.D./POVLAŠTENA KODT-P-A

1.KNEŽEVIĆ NIKOLA (76435501889) 5.688 9,26 Osnovni račun
2.BERKOPIĆ DRAŽEN (59062521854) 2.835 4,62 Osnovni račun
3.HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM (43449016606) 2.766 4,50 Skrb. račun
4.BRKIĆ MARIJAN (38480203678) 2.000 3,26 Osnovni račun
5.VULIĆ TOMISLAV (93460395456) 1.616 2,63 Osnovni račun
6.BAHOVEC SREČKO (04493597707) 1.594 2,59 Osnovni račun
7.RADIĆ ANTUN (35788934007) 1.449 2,36 Osnovni račun
8.KUCELIN IVANA (01226493917) 1.253 2,04 Osnovni račun
9.JUMIĆ BRANKO (19332120656) 900 1,47 Osnovni račun
10. VLAINIĆ PERO (85982866660) 890 1,45 Osnovni račun
Ukupno: 34,17

Berkopić se smanjio a Radić novi u TOP-10
P.S.
Berkopić se smanjio i na R-izdanju


Antun ponovo vjeruje povlaštenim dionicama, valjda je prostudirao Statut 🙂



– dionica KODT je dosta rizična dok ne vidimo hoće ili neće tu biti stečaja.
– trenutno je tu podnošljiv rizik imati 2-5 dionice KODT, ja osobno imam malo više od toga, ali nemojte gledati kako ja investiram jer sam sklona velikim rizicima odnosno kockanju na burzi.

Slazem se.

Normalno da je rizicna jer ima samo jedan proizvod… [/quote]

Ne slažem se, to ti kao da kažeš da Mercedes ima samo jedan proizvod …


Ne slažem se, to ti kao da kažeš da Mercedes ima samo jedan proizvod …

Isto je, ali nije isto .

Jako je teško napraviti "novi" mercedes , od ogromnog ulaganja preko jako komplicirane tehnologije, patenata, do brenda , ugleda , tradicije, servisne mreže… Nemožeš baš tako jednostavno reći "Hey idem radit aute, bit ću konkurencija mercedesu" .

Transformatore već možeš počet raditi uz relativno mala ulaganja, kvaliteta se lako osigura …

Gneralno nema razloga da potražnja za transformatorima počne padat, abb predviđa da će se proizvodnja struje do 2035 poduplat, predviđa rast tržišta transformatora…

Ali treba pratiti otvaranje novih pogona, cijene, odnos ponude i potražnje, što se događa u radijusu u kojem je kodt konkurentan… Tu jednostavno postoji vjerojatnost da se proizvodnja počme rasti više od potražnje, marže su relativno male i sitni poremećaji puno utječu na financijske rezultate .

Ovo je jednostavno dionica za aktivno praćenje, treba čitati izvještaje velikih proizvođača, kao što je Twixer rekao, ja pogotovo pratim ABB , daje izvrsnu sliku pogleda u budućnost i koliko ih pratim posljednjih godina, prognoze im se relativno dobro ostvaruju.

Jednostavno ovdje nije dovoljno gledati samo fin rezultate kodt-a , stanje narudžbi, špekulirat o dividendama…

Kodt je možda najbolji pick na zse , ali za onog tko može aktivno pratit globalno tržište, onaj tko prati samo kodt igra na sreću . I to je jednostavno tako ovdje…


Problem je naravno jako losa likvidnost.

– trenutno je tu likvidnost i više nego dobra, pogledajte promete.
– kad gledate ukupni postotak protrgovanih dionica KODT je jedna od najlikvidnijih.

– možda je tome pridonijela atraktivna cijena.
– ja sam ju planirala još rušiti što bi još više povećalo likvidnost.
– sada to rušenje ide puno teže jer se niotkud pojavljuju kupci s pola ili milijun kuna.

– još se tu mora protrgovati 5.000 – 10.000 dionica, tek nakon toga cijena može ići gore.
– kuda će ići cijena ipak ovisi o izvješću poslovanja firme.
– ako vidimo u izvješću za 3Q da firma ne ide u stečaj cijena bi sigurno za nešto sitno mogla porasti.

– I love this game.
Pozdrav !

problem s kodt nije perspektiva firme, stanje narudzi…
problem je da je vecina onih koji su ovdje u nekom trenutku euforije upali postala prisilno dugorocni investitori.
u rasponu +/- 1 godine kada se drugdje moze fino zaraditi na periodicnim vijestima (poput jucerasnje), ovdje nitko pametan nece upasti jer za tjedan-dva nece moci izaci (ja bih prvi poklopio naloge na kupnji da su se jucer pojavili).
da ce sljedeca godina biti dobra za kodt ne sumnjam, ali da ce cijena rasti koliko ce rasti neke druge dionice sumnjam
kada bih bio siguran u propast eura i potpuni kolaps banaka ulozio bih u kodt (izgubio bih samo oko 30% u odnosu na potencijalnih 100% kesa), ali u to ne vjerujem.
dakle: ako se slozimo da je ovo vrijeme kada se mogu dobiti lijepe zarade s kratkorocnim investiranjem (oko 1 g) onda kodt ispada iz horizonta; a ako se slozimo da se dugorocno mogu dobiti jos vece zarade kodt opet ispada jer ce tesko zarada biti 100% koja je na nekim drugim dionicama vrlo izgledna (drugdje sam vec spominjao zvzd kao jednu potencijalno takvu).
sve ostalo je drukanje, a cinjenica da je kodt na forumu u top10 diskusije, a po trgovanju niti blizu top10 jasno govori da je sve ovo samo zalovanje


…..kodt opet ispada jer ce tesko zarada biti 100% koja je na nekim drugim dionicama vrlo izgledna (drugdje sam vec spominjao zvzd kao jednu potencijalno takvu).

Tema je KODT, ali zašto ne usporediti KODT i ZVZD.

– ulazom u EU se KODT još više otvara tržište EU, a ZVZD dobiva puno veću konkurenciju.
– kad budemo u EU, tada više nema CEFTE i zaštitnih carina, to KODT sigurno ne pogađa a ZVZD gubi bitno tržište.
– to zna i većinski vlasnik ZVZD te ima istu takvu firmu u susjedstvu (Dijamant Zrenjanin).
– usporedite ZVZD i Dijamant, iste tvornice s istim proizvodima, samo što je Dijamant punoooo povoljnija kupnja.
– zbog svega toga na ZVZD nemamo likvidnost niti neko povećanje cijene.

– ali stvarno nema smisla uspoređivati KODT i ZVZD.

– I love this game.
Pozdrav !

Neko kupio, a uskoro će da vidimo tko, 1500 kom sa book-om na 1.3 ???????????

Ovo bi mogla biti jako dugoročna investicija ?

Prave investicije obično i jesu dugoroćne, da vam dugi niz godina donose zaradu. Ili možete trgovati poput vas, onda ste vrlo kratkoroćni, u vrlo kratkom roku popušite svu lovu


Neko kupio, a uskoro će da vidimo tko, 1500 kom sa book-om na 1.3 ???????????

Ovo bi mogla biti jako dugoročna investicija ?

Bi li bili ljubazni pa meni neukom pojasnili kakva je to točno korelacija između booka i vremena trajanja investicije ?

Anonimno, 08.09.2012. u 02:35
@ivana7

dionica KODT je dosta rizična dok ne vidimo hoće ili neće tu biti stečaja.

još se tu mora protrgovati 5.000 – 10.000 dionica, tek nakon toga cijena može ići gore.
– kuda će ići cijena ipak ovisi o izvješću poslovanja firme.
– ako vidimo u izvješću za 3Q da firma ne ide u stečaj cijena bi sigurno za nešto sitno mogla porasti.

Ivana mislim da si preveliki optimist. Na tvoju žalost izvješće za treći kvartal pokazati će da firma ne ide u stečaj. Zbog toga će cijena puno pasti.

Kao što sam već napomenuo izvještaj o poslovanju firme nije jedini parametar koji određuje smjer kretanja dionice.

S druge strane da kojim slučajem nisam u pravu, te da KODT stvarno ide u stečaj, cijena dionice bi skočila oko 50 % u nekoliko dana.

Nažalost, nisam optimist.

PS: Na ovoj temi se osjećam kao ošišana ovca, a sigurno se ne bavim istraživačkim novinarstvom. Mogu me šišati i negdje drugdje.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

06/09/2012

Section I: Contracting entity

I.1)
Name, addresses and contact point(s)
TIWAG-Tiroler Wasserkraft AG vertreten durch TIWAG-Netz AG
Eduard-Wallnöfer-Platz 2
Contact point(s): Zentraler Einkauf
For the attention of: Frau Maria Riedl
6020 Innsbruck
AUSTRIA
Section V: Award of contract

V.1)
Award and contract value
Contract No: 1
V.1.3)
Name and address of economic operator in favour of whom the contract award decision has been taken
Koncar D&ST – vertreten durch IGI Handels GmbH
Eisgrubengasse 2
2334 Vösendorf
AUSTRIA
V.1.4)
Information on value of contract
V.1.6)
Price paid for bargain purchases
V.1)
Award and contract value
Contract No: 2
V.1.3)
Name and address of economic operator in favour of whom the contract award decision has been taken
Siemens Aktiengesellschaft Österreich Energy Sector
Werner von Siemens Str. 9
6020 Innsbruck
AUSTRIA
V.1.4)
Information on value of contract
V.1.6)
Price paid for bargain purchases
V.1)
Award and contract value
Contract No: 3
V.1.3)
Name and address of economic operator in favour of whom the contract award decision has been taken
Sächisch-Bayerische Starkstrom-Gerätebau GmbH
Ohmstraße 1
08496 Neumark
GERMANY

Ne mogu pronaći vrijednost posla ali lijepo je vidjeti još jednom naš KODT u društvu Njemačke konkurencije.

"Only dead fish swim with the stream"

evo samo da pokazem odnos izmedju cijene dionice KOEI i KODT. KOEI grabi gore,dok drugi najveci bottom line contributor tone. Ovaj gap ce se zatvoriti, pitanje samo s koje strane.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/842/kodtvskoei1y.jpg/][IMG]http://img842.imageshack.us/img842/5421/kodtvskoei1y.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/834/kodtvskoei5y.jpg/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/3716/kodtvskoei5y.jpg[/IMG][/URL]

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1.KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. (45050126417) 131.654 67,80 Osnovni račun
2.FLORIČIĆ KRISTIJAN (20412779890) 9.916 5,11 Osnovni račun
3.ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 8.049 4,14 Skrb. račun
4.KNEŽEVIĆ NIKOLA (76435501889) 2.670 1,37 Osnovni račun
5.HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM (43449016606) 2.287 1,18 Skrb. račun
6.BASLER OSIGURANJE ZAGREB D.D. (59706054982) (1/1) 2.160 1,11 Rač. ost. namjena
7.ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 2.000 1,03 Skrb. račun
8.HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/HPB DIONIČKI – OIF S JAVNOM PONUDOM (80921653541) 1.599 0,82 Skrb. račun
9.BERKOPIĆ DRAŽEN (59062521854) 1.237 0,64 Osnovni račun
10.TOMAS MIRO (95791447197) 1.114 0,57 Osnovni račun
Ukupno: 83,78

Skrbnički sa broja 3 prodao a Basler osiguranje kupio 550 kom R-izdanja

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Bakica na Dolcu ima veći dnevni promet nego ova dionica, ali polako polako ići će to …..

New Report

Close