KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


eto izvjestaja – u odnosu na proslu godinu imamo rast prihoda, rast dobiti, rast ugovorenih poslova… sve po planu

čisto da ovaj forum ne postane totalni trash… i usput apel moredatorima da filtriraju ovakve grube neistine.

dakle, prema objavljenom polugodišnjem izvještaju imamo pad dobiti, pad prihoda, rast ugovorenih poslova!

ništa kritično, sve prema planu, odlična vijest je rast ugovorenih poslova.
i ne manje važno:
"Na 30.06.2012. godine ne postoji neizvjesnost vezana uz naplatu potraživanja za isporučena dobra i usluge koja bi značajnije mogla utjecati na financijski položaj Društva"

izvadak iz izvještaja:

DOBIT:
"Bruto dobit za prvo polugodište je iznosila 18,2 mil. kn (u 1.polugodište 2011.g. je iznosila
21,7 mil. kn)"
Neto dobit:
1-6 mj 2011 = 17.363.860
1-6 mj 2012 = 14.595.929

PRIHOD (kumulativno):
1-6 mj 2011 = 358.780.980
1-6 mj 2012 = 302.338.249

UGOVORENI POSLOVI:
Na dan 30.06.2012. godine vrijednost ugovorenih poslova iznosi 550 mil. kn što je rast od
28,2% u odnosu na isti dan prethodne godine kada je iznosila 429 mil. kn.
Trend rasta ugovorenosti predstavlja dobru osnovu za buduće poslovanje.

Kolega deudata,vjerujem,misli na 2Q koji je bolji od prošlogodišnjeg,kao što je uprava najavila,svaki sljedeći bi trebao biti sve bolji zbog onog knjiženja narudžbi.
Novih poslova također ima nešto više nego u prethodnom Q.
Dakle,izgleda da ipak nećemo završiti kao DLKV i INGR. [tongue]

"Only dead fish swim with the stream"

filipe, cemu furioza, malo vise benevolencije u komunikaciji… svakomu tko pogleda izvjestaj je jasno o cemu je rijec. isto tako uprava ocito nije muljala i zacrtani planovi ce biti ispunjeni.

Povećanje prihoda 2. kvartala 2012.g. za 29% u odnosu na isti kvartal prošle godine
posljedica je postepenog ispravljanja efekta neravnomjerne ugovorenosti za isporuke po
kvartalima, što je najavljeno u izvještaju za 1. kvartal.

Na dan 30.06.2012. godine vrijednost ugovorenih poslova iznosi 550 mil. kn što je rast od
28,2% u odnosu na isti dan prethodne godine kada je iznosila 429 mil. kn.

“Na dan 31.03.2012. godine vrijednost ugovorenih poslova iznosio je 538 mil. kn

Prihodi knjiženi u 1-6mj 2012 iznose 308M.
Znači za sad imamo 308+550=858M za 2012 g ako svi poslovi budu realizirani u ovoj godini naravno+onaj novi posao u Cipru koji će tek biti objavljen:) nasuprot 2011 kad su prihodi bili 675,13 M
Na jesen starta i novi pogon,i tu će valjda biti još koji poslić+:)

"Only dead fish swim with the stream"

Končar D&ST nam je firma koja se stvarno švicarskom preciznošću drži svojih "obećanja" (planova)! Bravo! [thumbsup]

E kako bi nam država bila lijepa da nam je bar pola firmi bar do koljena Končaru D&ST.

Dobit narasla za toliko koliko su smanjili amortizaciju [yawn]

Sjela dividenda

Hehe, vidim i ja sad, mislio sam da će to biti sutra. Za ovu godinu imam još ADPL i to je to od dividendi. Sad imamo i te poreze itd., ali što ćeš, firme koje dobro zarađuju ne mogu sve reinvestirati uz atraktivan povrat pa se dividende moraju isplaćivati 🙂


filipe, cemu furioza, malo vise benevolencije u komunikaciji… svakomu tko pogleda izvjestaj je jasno o cemu je rijec. isto tako uprava ocito nije muljala i zacrtani planovi ce biti ispunjeni.

nema furioze, samo ne može se samo tako reći – rast prihoda, rast dobiti kad je upravo suprotno.

u svakom slučaju, i sam sam diooničar, i da ne bi bilo zabune, moje mišljenje je strong hold ili buy.

izvješće je dobro, sve ide prema planu, rast ugovorenih poslova je odlična vijest, isto kao i to da nema problema s naplatom.
Uprava radi odlično, planovi se ispunjavaju. usporedba po kvartalima je meni nevažna.

Možda bi se i ovdje moglo nešto prodati:

http://www.poslovni.hr/vijesti/pozdravite-direktora-hrvatske-tvrtke-koja-je-u-kongu-upravo-dobila-posao-od-25-mil–211278.aspx

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


Izvještaj je po mome mišljenju KATASTROFALAN.

– čitam polugodišnje izvješće ove firme te mi ništa nije jasno, možda zbog ovih vrućina.
– je li se slažete s mišljenjem ovog neukog investitora o KATASTROFALNOM izvješću.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne slažemo.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Ta stavka ide pod rashode, pa su ovim"potezom" gotovo "sakrili" minus u izvješću od 58 milijuna kn. Time su "smanjili rashode" Da su sve knjižili kao do sada bio bi minus od cca 50 milijuna kn

Izvještaj je po mome mišljenju KATASTROFALAN.

– kad iz izvješća izbacimo svo muljanje uprave koliki je tu onaj stvarni minus ???

– I love this game.
Pozdrav !


čisto da ovaj forum ne postane totalni trash… i usput apel moredatorima da filtriraju ovakve grube neistine.

dakle, prema objavljenom polugodišnjem izvještaju imamo pad dobiti, pad prihoda, rast ugovorenih poslova!

ništa kritično, sve prema planu, odlična vijest je rast ugovorenih poslova.
i ne manje važno:
"Na 30.06.2012. godine ne postoji neizvjesnost vezana uz naplatu potraživanja za isporučena dobra i usluge koja bi značajnije mogla utjecati na financijski položaj Društva"

izvadak iz izvještaja:

DOBIT:
"Bruto dobit za prvo polugodište je iznosila 18,2 mil. kn (u 1.polugodište 2011.g. je iznosila
21,7 mil. kn)"
Neto dobit:
1-6 mj 2011 = 17.363.860
1-6 mj 2012 = 14.595.929

PRIHOD (kumulativno):
1-6 mj 2011 = 358.780.980
1-6 mj 2012 = 302.338.249

UGOVORENI POSLOVI:
Na dan 30.06.2012. godine vrijednost ugovorenih poslova iznosi 550 mil. kn što je rast od
28,2% u odnosu na isti dan prethodne godine kada je iznosila 429 mil. kn.
Trend rasta ugovorenosti predstavlja dobru osnovu za buduće poslovanje.

kolega ovo je izvještaj za Q2 i treba ga promatrati izdvojeno, usporedba polugodišta je nebitna.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Neznam kako će im pomoći ovih 550 mil kn ugovorenih poslova, kada ni Dalekovodu nije pomoglo.
Znate da Ingra ima ugovoreno 800 mil kn novih poslova a konkurira na tenderima većim od 1 mlrd eura

– je li točno ovo što piše ovaj neuki investitor ???
– hoće li ovom gubitašu pomoći ti novougovoreni poslovi ???

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close