KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@APOKSIOMEN

Kod mene to nema veze, bitan mi je odnos cijene i vrijednosti. Ako sam kupovao po (preračunato u današnje dionice) 1.100 kn kada sam mislio da vrijedi cca. 2 tisuće, pa nakon toga moja procjena vrijednsoti porasla na preko 2000 kn, a dionica pala na 550 kn, naravno da sam pri ovih 550 kn bio još zadivljeniji prilikom koja se nudi i dao sve od sebe da dokupim po cijeni koja je još bolja nego ikada.

Dakle bitno je koliko ja mislim da vrijedi i kolika je cijena u odnosu na to a ne kakva je cijena u odnosu na to kakva je bila prije (makar se radilo i mojoj kupnji po toj prije).
Problem bi bio da se moja procjena vrijednosti drastično smanjila, a ne cijena, kad se cijena drastično smanji a vrijednost ne to nije problem nego prilika!

P.S. Pa i danas sam u današenjm stanju portfelja, vjerovali ili ne, i nakon ovog silnog rasta, u nekim dionicama i dalje u minusu, i to čak debelom minusu i uz dividende sitne koje su isplatili, pa me to niti najmanje ne brine. Evo u vezi toga i prilog screenshota iz mojedionice.com.

@linx, zanimljiv portfelj. nego, slažem se da se ne treba brinuti ako cijena dionice malo rokne. upravo mi se to događa s atlantskom. danas sam je kupio na dosad najnižoj cijeni. i baš bi me radovalo da rokne još malo, da podeblja. to je on dugoročno, pa paše…

Gđice Ivana, imam Vam pravo reći da pišete gluposti i lažete kada kažete da sam rekao da će dionica doći do 10(5) tisuća kn do 1.1.2010. jer to sigurno lažete jer ja sigurno nisam nikada rekao da će do 1.1.2010. dionica doći do bilo koje konkretne cijene jer nikada nisam mogao znati kada će koja dionica doći do koliko pa to sasvim sigurno da nisam niti rekao.
Ja mogu reći da će ova dionica jednom doći do 5.000 kn, ako to implicira moja procjena vrijednosti (npr. mislim da vrijedi oko 3000 kn, a recimo to je dobiveno "diskonitranjme" po 10 %, i uz pretpostavku da takva stopa ostaje cijelo vrijeme i da će tržište iz čita mira postati malo efikasnije, čovjek bi rekao da to znači da bi cijena plus dividende moglo sve skupa biti oko 5000 kn za oko 5-6 godina, ali kako je tržište jako oscilatorno, nema smisla reći niti tako "biti će za 5-6 godina" ali bi se evenutalno moglo reći "a moglo bi biti za manje od 10 godina" tj. ja sigurno nikada nisam rekao da će biti neki određeni datum niti u nekom usko-specifiicranom rasponu, premda sam možda mogao reći da će biti jednom i to evenutalno izraziti u ovako širikom vremenskim interavlaima kao što su npr. izraz "za maksimalno 5-10 godina, uz pouzdanost 80 %", ali ne vjerujem niti da sam toliko precizirao ako sam uopće ikada ulaui u rasprave o cijenama, mogao sam samo reći da će biti jednom, da se strpite, i budete invesotitri a na špekulanti, i da će onda to doći, u vašem životnom vijeku ako ne umrete prebrzo :P, vjerojatno i brže nego se nadate ovako zbunjeno-špekulantski gdje mislite da to ide samo gore-dolje-gore-dolje, a da nema neke vrijednosti, njenog smijera, i koje se mora koliko-toliko jednom držati i sama cijena jer tržište ne može vječno biti neefikasno do daske kao danas naše).

Dakle, svojom rečenicom da sam ja rekao na koji datum će biti ONAKO viskoka cijena – sigurno lažete!!

P.S.

Evo ti Ivana, upravo sam ti prepisao ovo iz dubina foruma gdje si mi ovo tako besramno iščupala iz konteksta, ovo sam rekao na taj datum na nečiju glupost o cijeni 10.000 kn na 1.1.2010.: "možda neće do 1.1.2010. doći do 10.000 kn, ali bit će to puno brže nego se mnogi nadaju.."

Dakle rekao sam sve ovo što i sada, samo puno konciznije (očito sam nekada ljepše pisao nego sada). Dakle biti će, jednom će biti, vjerojatno puno prije nego se mnogi nadaju (dakle ne za 50 godina nego za već razumnog vremena), ali dakako ne do 1.1.2010. na što im se očito smijem kakve gluposti izvaljuju.

Stvarno nije u redu da ovako iskrivljeno prenosiš stare postove. To je čista obmana cijenjene javnosti a ne samo direktni sukub sa mnom (ne znam s kojim ciljem, mene nećeš tek tako iživcirati ako ti je to cilj…).


Gđice Ivana, imam Vam pravo reći da pišete gluposti i lažete kada kažete……

Dakle, svojom rečenicom da sam ja rekao na koji datum će biti ONAKO viskoka cijena – sigurno lažete!!

Laže selo, lažu ljudi.

– laži, laži, laži me, ja vas lažem najbolje.
– može i ovako nije loše.

– gospon Lynx,
– ja nisam napisala da ste vi rekli, ja sam lijepo napisala kako ste vi to napisali na ovoj temi 24.03.09.

– nemojte da počnem sumnjati u vašu inteligenciju.

– I love this game.
Pozdrav !


@linx, zanimljiv portfelj. nego, slažem se da se ne treba brinuti ako cijena dionice malo rokne. upravo mi se to događa s atlantskom. danas sam je kupio na dosad najnižoj cijeni. i baš bi me radovalo da rokne još malo, da podeblja. to je on dugoročno, pa paše…

gospon Bwana.

– odmah ste me potsjetili na TNPL i gospon Lopinu i gospon Zmrkića.
– tako su se i oni isto radovali padu cijene od 5.000kn.
– dokupljivali i dokupljivali, drukali i drukali i na cca 1.500kn to rasprodali.

– na žalost ja sam živa enciklopedija, pamtim sve te gluposti.
– znam napamet sve cijene u diskontima, sve cijene dionica.
– koliko je to dobro isto mi ide na živce.

– I love this game.
Pozdrav !

Svojedobno su mi moderatori rekli da puštaju Ivanu da trkelja na best buy i da je neće pustit na druge teme pa se sada na to pozivam i pritom pitam da li je korisnik ivana7 toliko glup/a da nezna spojiti postove nego ih napiše 6-7 u pol sata, a moderatori to fino puštaju.

Dakle moderatori malo to sredite. Slobodno izbrišite ovaj post ukoliko izbrišete sve od ivane7 bar današnji dan. Inače ću biti prisiljen otvorit bar 5 nickova preko proxya i počet da ne kažem šta po forumu, a to mi se zbilja neda jer mi je već 5 godina ovaj jedan sasvim dovoljan.

Hvala!


– gospon Lynx,
– ja nisam napisala da ste vi rekli, ja sam lijepo napisala kako ste vi to napisali na ovoj temi 24.03.09.

– nemojte da počnem sumnjati u vašu inteligenciju.


Naravno da nisi napisla “kako sam ja napisao”. Izvukla si nekoliko riječi iz rečenice izvučene iz konteksta, skroz izokrenula tih nekoliko izvučenih riječi iz izvučene rečenice, dobila time sasvim suprotno značanje, i sad mi ideš još jedom reći da si napisala ono što/kako sam ja napisao??

Ja u tvoju inteligenciju nimalo ne sumnjam, ali u moral itekako, pogotovo nakon ovih zlobnih obmana.
Zaista ne znam koja je svrha zagađivanja ove teme i ovog tvog namjernog laganja?? A sad idem u grad, bye bye. I ne spamaj više temu omiljene mi dionice. Piši nešto istinito i pametno malo za promjenu – znam da i to možeš!



@APOKSIOMEN

Kod mene to nema veze, bitan mi je odnos cijene i vrijednosti. Ako sam kupovao po (preračunato u današnje dionice) 1.100 kn kada sam mislio da vrijedi cca. 2 tisuće, pa nakon toga moja procjena vrijednsoti porasla na preko 2000 kn, a dionica pala na 550 kn, naravno da sam pri ovih 550 kn bio još zadivljeniji prilikom koja se nudi i dao sve od sebe da dokupim po cijeni koja je još bolja nego ikada.

Dakle bitno je koliko ja mislim da vrijedi i kolika je cijena u odnosu na to a ne kakva je cijena u odnosu na to kakva je bila prije (makar se radilo i mojoj kupnji po toj prije).
Problem bi bio da se moja procjena vrijednosti drastično smanjila, a ne cijena, kad se cijena drastično smanji a vrijednost ne to nije problem nego prilika!

P.S. Pa i danas sam u današenjm stanju portfelja, vjerovali ili ne, i nakon ovog silnog rasta, u nekim dionicama i dalje u minusu, i to čak debelom minusu i uz dividende sitne koje su isplatili, pa me to niti najmanje ne brine. Evo u vezi toga i prilog screenshota iz mojedionice.com.

ma lijepo to zvuči na papiru, malčice drukčije je u praxi [cry]
ja sam ovdje samo zbog para, ne zato da mi firma dobro radi, ili više vrijedi,
samo je prodajna cijena ultimativni cilj.

no dobro, svako ima svoj način,
živio [thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


Puj puj loša dionica past će na 800 kn. puj 🙂

a sad ozbiljno – ja izašao jer je previše ljudi ušlo. Nadam se lovit ispod 1100.



Kad ovaj KODT pukne bice placa i jauka [cry] [bye]

– evo ovo su super postovi na ovoj temi.
– bisere gospon Savaga nisam smatrala potrebnim postati i ukazivati na njegovo pisanje na ovoj temi.
– jer za samu dionicu je sasvim nevažno hoće ili neće gospon Savage prodati ili kupiti 10 dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

FI za 1Q

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.pdf

dobit Q/Q +4,6%

B R U T A L N O

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Predivno! Bolje nego li sam ja "špekulirao" 🙂

Jedino da je stanje ugovornosti nešto slabije nego li sam "špekulirao", ali to je ona kratkoročno najnepredvidija varijabla.

Eto nadam se da će ugovaranje ovaj kvartal malo uznapredovati!, a za ovaj fantastični kratkoročni rezultat svaka čast!

Divno je imati firmu u čije dugoročne rezultate možeš imati tako puno pouzdanja kao ovdje, a da istovremeno i kratkoročno sve ide vrhunski, i čak pozitivno iznenadi bar jednom godišnje. Stvarno biti dioničar Končar D&ST nosi koliko i ponosa toliko i onog običnog pravog veselja, a dugoročni rezultat takav da bi se čovjek lako mogao i umisliti da je ne znam kakav "stock-picker" 😛

P.S. Bas me zanima kakvi ce bit rez Grupe. Ovo je zbilja naj clanica!

Lijepo 🙂 idemo dalje 🙂


– evo bliži se izvješće za 1Q,

– 1Q 10 +6.42%
– 1Q 09 +0.68%
– 1Q 08 +57.76%
– 1Q 07 +105.83%
– 1Q 06 -1.93%

– ovo pišem jer će o tome izvješću ovisiti daljnja cijena dionice.

– evo neka moja optimistička špekulacija o rastu u 1Q 2011. od cca +10%.

KODT 1Q.

– evo, ovo sam pisala jučer, ipak su mi procjene bile malo veće.
– ali i ovo izvješće je i više nego o.k. jer je po svim savkama rast od 5-6%.

– sigurno bi rezultat bio i puno bolji da nije nestao novac iz blagajne.
– evo stavka, novac u banci i blagajni.
– prethodno razdoblje 112.428.967kn .
– tekuće razdoblje 51.811.559kn.
– da nije nestalo tih 61M kn rezultat bi sigurno bio puno bolji, ali i ovako je dobar.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close