KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajte konacno sam bio blizu
kupio koei….on pao isti cas kad sam kupio ali je zato dionica iznad njega ludjacki posrasla
nije lose
pofuk

Ajde konačno neka akcija. Već je i vrijeme bilo. [thumbsup]

Povodom čega je ovo ako se smije znati?

who dares, wins

Normalan čovjek bi pomislio zbog dobrih poslovnih rezultata ali kod nas se nikad ne zna…

još uvijek je jaako jeftina [thumbsup]

bumo vidli. za sad je dobro


Povodom čega je ovo ako se smije znati?

pa objasnio sam Vam u gore napisanome postu
uvijek kad kupim neku dionicu na burzi,ta dionica isti cas padne a dionica do te poraste
pofuk
p.s.isto mi se desava i na lotu
uvijek izadje broj do
isto mi se desilo i u beogradu……ja tamo na neki nacin sirio bratstvo i jedinstvo a u ulici gagarina 100 metara od mene spavom glavom i bradom(doslovce bradom) doktor daragn david dabic
jos kad smo se ujutro vracali pijani doma meni veli frend gle ovog raspizdenog druida kako mirno sa noge na nogu šeta a kad ono ja nakon pol godinae shvatio da je to šetalo 5 miliona dolara po cesti
i onda nek mi neko veli da se novac nemre naci na cesti
strasno

netko fino zagrizao. možda reinvestira dividendu.
ajmo naši [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Povodom čega je ovo ako se smije znati?

ap napiso sam Vam gore
daklem kad ja kupim neku dionicu ona osti cas padne a dionica do nje naraste
kad igram loto izadju brojevi do
kad sam bio u beogradu spavo sam 100 metara od ulice gagarina a tamo je mirno hrkao ni vise ne manjeglavom i bradom(doslovce bradom) doktor dragan david dabic
ujutro ja hodam i veli meni kolega gle ovog raspizdenog druida kak šece sa noge na nogu
nakon pol godinae sam shvatio da je to šetalo 5 miliona dolara
eto to Vam se desava
pofuk

eto neverovatno sam se opustio uz ovaj maestral da sam se poceo ponavljati
svasta
pofuk

A da nije nasa vrla gospodja objavila mercato onoga sta se da prodat a ovo je zaista biser i sigurno ima zainteresiranih. Naravno kao i u slucaju Peljeskog mosta prvi saznaju odabrani. Samo ovaj put bi mi strpljivi koji smo to kupovali znaaatno nize mogli bolje proci. [wink]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ne može naša vrla gospođa prodati KODT, može prodati samo KOEI.
A većinski vlasnik KODT je KOEI.
No to ne bi trebalo bitnije utjecati na samu cijenu KODT.
Ali zato postoje odlični poslovni rezultati već godinama. Pa cijena i dalje u banani, pogotovo s obzirom na određene građevinare koji dišu na škrge.

lol..60-etke se sam slažu 🙂

Ajde Techman , drukovi bez pokrića nisu potrebni, dionica nije trejderska.
Mozda je neki fond trazio kupca po 2000 i našao.

A možda su u šumi ….

Za jako podcijenjene dionice – besmisleno je tražiti "povode" za skokovite promjene cijene.

"Teoretski", te promjene su u neku ruku stohastičke na kratkoj vremenskoj skali, a koje sumarno na duljoj skali vode ka cijeni sličnoj ("tadašnjoj") "intrinzičnoj vrijednosti" kompanije po dionici (dakle ipak je kretanje usmjereno, i to prema gore), što možda na prvi pogled djeluje kontradiktorno (stohastički procesi a koji vode ka usmjerenom rezultatu, ali nije to kontradiktorno, a i zbog toga što i nije to gibanje isključivo slučajno nego ima i usmjerenu komponentu, a koju diktira sam disbalans "cijene" i "vrijednosti").

U praksi, a to je ovdje i najprihvatljiviji odgovor, ovakvi skokovi su inducirani jednostavnom činjenicom da se pojavi netko tko želi kupiti neku ne-minijaturnu količinu, u takvim slučajevima cijena, pa i bez obzira "na sentiment tržišta" ide naglo prema gore (vjerojatno u nekoj ovisnosti "o veličini broja dionica koji se želi kupiti"), obzirom da "informirani kupac" ne mari za takve oscilacije (ima u vidu puno veću stvarnu vrijednost) a prije svega svjestan da je njegovu količinu nemoguće nakupiti mrvicu po mrvicu a bez sličnog utjecaja na cijenu u konačnici.

Ubrzo nakon ovakvog rasta, naravno da su slijedom "stohastičkog ponašanja cijene" moguće razno razne i naravno nepredvidive oscilacije cijene, pa i u sličnim iznosima prema dolje!… do opet nekih novih možda i sličnih skokovitih pojava, a sve skupa, puno malih, određeni broj velikih promjena, sve skupa na dužoj skali nezaustavljivo vodi ka približavanju cijene i intrinzične vrijednosti kompanije izraženo po dionici – nama je bitno znati da je ta vrijednost daleko iznad ovih razina, i da će i dalje rasti, imajući to u vidu, ne sumnjamo gdje ćemo dugoročno završiti – a ovakve stvari vezano za kratkoročne promjene cijene – neke investitore usitnu ne zanimaju niti to gledaju/provjeravaju, neke od nas to zabavlja gledati (podjednako bilo to u zelenom ili crvenom smjeru :rotfl:)

Ovo danas je zabava – ono "sutra" je realna budućnost, naša budućnost – koja nas veseli.

New Report

Close