KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, mi smo totalna druga firma, ali koja također pored distributivnih i specijalnih zna napraviti (a od neke od njih i pravi!) i energetske transformatore, obzirom da ovi njihovi eksplodiravaju… možda da im preuzmemo posao i s tim velikim energetskim!? 😀 Šalim se, mislim da za sada ne postoje tehničke uvjeti za to… premda nikad se ne zna što budućnost donosi.

P.S. Nije dobro da jedna firma iz holdinga konkurira drugoj… ali obzirom da su oni pola Siemens-ovi… pa ako je slučajno "ljubav pukla", možda bi čak i bilo u interesu Grupe kada bi KODT preuzeo posao od KET, ma kada bi to netko stvarno htio… vjerojatno da bi to bilo i izvedivo!

di ćeš bolju vijest nego da je susjedu krepala krava!? [lol]

Dakle ovoliko gluposti već dugo nisam čitao. Prvo: Distributivni transformatori se ne mogu mjeriti sa Energetskim ni po kvaliteti ni po proizvodnji, ni po realizaciji , ni po profitu. Za ovu poslovnu godinu (završava krajem ovog mjeseca) Energetski su ostvarili plan od milijarde kuna prometa.
Postoji statistika kvarova za sve proizvođače transformatora pa da ih znate (a ne znate) onda bi vidjeli da su Energetski u svjetskom vrhu po malom broju kvarova kako u fazi ispitivanja tako i u eksploataciji.U Siemens grupaciji su po većini pokazatelja najbolja tvornica unutar grupe. Osobno mi je žao što nemaju dionice na tržištu jer bih odmah kupio, ali tu "zlatnu koku" ne puštaju ni KOEI ni SIEMENS jer im nose ogroman profit.
A što se kvara tiče ..radi se o trafiću starom preko dvadesetak godina kojeg je proizvela firma "Rade Končar"- OUR Energetski Transformatori . Trafo je radio 20 god. i sad je eksplodirao..ha..ha..ha. Da znate kakva im je (srbima) zaštita u cijelom sustavu…
A cijela frka je nastala na političkoj razini zbog prava transporta specijalnih tereta na području pojedinih država. Ova posljednja dva transformatora su isporučena mjesec dana prije roka, ali su ih blokirali srpski prijevoznici tako su im stajali na željeznici u Srbiji mjesecima.
I na kraju…Distributivni su transformatori isto super firma sa perspektivom (kao i svi proizvođači transformatora obzirom na tržište u narednih 7-8 god.) i trenutno obzirom na cijenu dionice strašno podcijenjeni.

Pozdrav svim dioničarima


di ćeš bolju vijest nego da je susjedu krepala krava!? [lol]

Neznam baš,ovo se prije može nazvati smrtni slučaj u familiji. [sealed]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

jako mi je drago i puno hvala kolegi ksafaricu što se napokon obratio narodu!

btw kolega radi u energetskim transformatorima…

p.s. golube samo neka ga ne pokopaju u varteks odijelu! [wink]


Distributivni su transformatori isto super firma sa perspektivom (kao i svi proizvođači transformatora obzirom na tržište u narednih 7-8 god.) i trenutno obzirom na cijenu dionice strašno podcijenjeni.

mislim da je ovo najvažnije! Što bi nam koristilo da je su i energetski d.d. kojega možemo kupovati dionice (za čime sam nekada davno i sam žalio :P), ako recimo ne bili možda ovako podcijenjeni trenutno… Cijena je ipaak najvažnija (ja sam nedavno kupio firmu u kojoj se čak može očekivati i pad prihoda i dobiti u narednih nekoliko godina, ali opet mislim dobro zaraditi, ozbirom na DCF koji svjejedno očekujem i u najgorem slučaju, a u odnosu na debilno jeftinu cijenu dionice…).

Mali braco je jako podcijenjen, u svakom smislu 😀 Ja samo čekam da naraste i osnaži kao i veliki "superiorni" energetski brat. KODT tako brzo raste da nije nemoguće niti dostizanje energetskih po prihodima, uopće nije nemoguće. Pa energetski su i prošle godine imali oko milijardu prihoda zar ne, 900 milijuna godinu prije… KODT za sada puno brže raste, slobodno može usporiti nije problem, ali lijepo je vidjeti ovo što se događa zadnjih godina u napretku Distributivnih. Ove godine će biti već do 600 milijuna kn prihoda. Prije 3 godine su bili na svega 200injak milijuna kn. To je stvarno fantastičan napredak u tako malo vremena, najvažnije da se još brže povećava i produktivnsot!, a cijena dionice u zadnje vrijeme pada… i prek 50 % u manje od godinu dana, zar to nije smiješno 😀

evo neko nam je spustio 7 dionica r-a malo za atmosferu! [lol]

e da mi je vidjet tu njušku, sigurno lovi igh! [lol]

i to mene pogodio [lol] [lol] [lol]

moram nazvat brokera da mi da adresu od prodavatelja, da mu još pošaljem 500 kuna za kavu

Pessimism Is Your Friend


Eksplodirao transformator Končara

pravi poduzetnici bi ovo iskoristili za otvaranje tržišta na bliskom istoku.
no, dolje oružje – energija narodu!

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


i to mene pogodio [lol] [lol] [lol]

moram nazvat brokera da mi da adresu od prodavatelja, da mu još pošaljem 500 kuna za kavu

Meni prodo 2 dionice
[angry]

Meni 5. [wink] [lol]

Ti si mislio da se zezam. A gle kupnje na KODT, ja se dolje postavio i čekam dušmane… [cool]

Pessimism Is Your Friend

Ja mislim da ovi sto prodaju po ovim cijenama nisu svjesni kakvu dionicu imaju u rukama….baš žalosno…
Ovo već postaje pomalo tragikomično….ovi sto kupuju sada svaka čast…imat ćete dvoznamenkaste ako ne i troznamenskate prinose u idućih godinu, dvije….
Kako je rasla, tako i pada…ali tako će opet i rasti…munjevito…
Lijep pozz svim imaocima ove dionice

Pametan covjek uci na tudjim greskama, a glup na svojim

New Report

Close