KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ispod 2500 je prošlo ne više od 100 komada, i ti nisu čekali da ih se pokupi na asku, već su samo lupali po bidu. To ćemo tek vidjeti gdje je ozbiljna kupnja i ima li više ozbiljne prodaje.

@ bookmaker
U ovoj godini se dogodio značajni rast prihoda i dobiti ,a cijena dionice je svedena na skoro 1/3. Da, očekujem rast prihoda u 2009.,

Meni je ovo buy, tebi je sell, svatko ima pravo na mišljenje
Findamentalno ulaganje je na rok od 3-5 godina, i ignorira kratkoročne oscilacije cijene.

Prilažem svoju varijaciju vipyjeve analize na wunderovoj tablici.
Bazno razdoblje mi je 2007Q1 – 2007Q4.
Opaske uz vrijednosti nekih parametara:
– operativnoj dobiti baznog razdoblja dodao sam promjenu iznosa dugoročnih rezervacija (30 + 30 = 60 mln)
– petogodišnja stopa rasta prihoda 15%
Ne bih se zaletavao sa prognozom srednjeročnog rasta prihoda većom od 15%, tim više što se u analizi koristi 3-fazni, a ne 2-fazni model.
– dugoročna stopa rasta prihoda 4%
– konstantna EBIT marža 12%
– working capital = kratkoročna imovina – kratkoročne obveze – cash equivalents
U kontekstu analize upotrebljava se promjena dijela obrtnog kapitala koja umanjuje novčani tok, dakle potrebno je od klasično definiranog obrtnog kapitala oduzeti novac i ekvivalente.
– perpetuity se računa na alternativan način
– ostali parametri uglavnom kao kod vipyja

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

@kerempuh

iako se ne slazem s nekim tvojim postavkama, no zato sam i (o)stavio u excelu da se moze modelirati, evo ti 100% [thumbsup]
javim se kasnije s komentarima i objasnjenjima zasto sam ja koristio pretpostvake iz moje tablice…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


@lavgar

koje hebene privatne poruke, o cemu ti pricas?!

Moja greška,zamjenio sam stare postove za privatne poruke.Izvinjavam se kolegi vipyju zbog toga.Brzopletost na djelu.
[smiley]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

ako cijena repromaterijala u tolikoj mjeri diktira uspješnost KODT onda znači da je dodatna vrijednost (dakle, onaj "nematerijalni" dio tj. znanje koji se ugrađuje u proizvode) relativno mala, što jedno s drugim pomalo dovodi u sumnju perspektivu.

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

kaj veliš ne daju mi baš po bidu!? [lol]

zašto nitko ne napravi projekciju cijene sa padom godišnjih prihoda od 15% ? [shocked]

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

@ Pjerino

mene bi bilo sram ovakve zakljucke donositi,
ponavljam,
a sve u svrhu druka

pa nije ti ovo farmaceutika – proprietary business gdje je COGS 20% a R&D 40%
[bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


kaj veliš ne daju mi baš po bidu!? [lol]

Molim kolegu wunderkinda da makne svoj nalog KODT na bidu na trenutak i onda ga opet vrati tako da svi znamo koji je njegov.Ili da prestane blefirati i zagađivati temu dječjim dosjetkama. [pray]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

@ pjerino , lavgar

Dakle bez obzira kamo išle vaše dionice, da KODT padne život bi vam bio ljepši ?


By the way 1.9. počinje raditi nova hala.


@zmrklic

Nisam toliko u điru, no svejedno hvala na info.
Inače, dosta subjektivno ocjenjivanje na ovoj temi. Ne znam samo čime je zmrklic u gornjoj poruci zaslužio jedinicu…

New Report

Close