Kineski mamci za neoprezne Hrvate (objavljeno 15.01.2008.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Kineski mamci za neoprezne Hrvate (objavljeno 15.01.2008.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Imam ista iskustva, ali na sreću, nisam imao troškova jer sam samostalno krenuo u provjeru, iako su kineski “partneri” slali dokumentaciju o tvrtki. Kontaktirao sam i kinesko veleposlanstvo u Zagrebu i prijavio dva slučaja, ali neke konkretne odgovore i pomoć nisam dobio. Najčešće prijevare dolaze iz ShenZhena koji se nalazi na samoj granici s Hong Kongom. Bonitetna provjera preko HGK je dobra stvar a za nju nisam znao u vrijeme kada sam imao te probleme. Od Kineskog vijeća za promicanje međunarodne trgovine nikakva korist. Inače, u tim prijevarama Kinezi najčešće zovu na sastanak u Kinu, traže novce za službene prijevode dokumenata i slično. To nisu ogromne svote, ali oni obave posao stvarajući troškove u visini 1000-2000 USD, kako je u članku i rečeno. Slučajno sam, rješavajući takav problem, stupio u kontakt i sa jednom velikom tvornicom u Hrvatskoj i oni su za dlaku izbjegli nasjesti na prijevaru. Dobra suradnja i pravi kontakti puno znače.

New Report

Close