Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Anonimno, 07.06.2010. u 15:47
Pesimist je podbacaj. Optimist je prebacaj

Contango i backwardation, moliću lijepo, koristite Wall street izraze kada smo već na investicijskom portalu. [thumbsup]
[/quote]

Brate Febo a da postujemo kompromis o medjusobnom izbjegavanju na forumu? Zasto sada cackas, nisam brate za fajt. Sve sto smo si rekli, rekli smo si davno. Bye.

MY PRECIOUS!!!!


Nema likovanja. Unosenje emocija je pogubno – to mnogi jos nisu shvatili. Ego i ulaganje ne idu skupa. Vecina to nece nikada nauciti. Pesimist je podbacaj. Optimist je prebacaj. Realist je raritet i uglavnom protjeran sa foruma.

Drukeri i navlakaci sada se moraju varati medjusobno sto je uvije zanimljivo za pogledati.


tako je. samo realista može da vidi promjenu iz hiperinflacije u deflaciju u par mjeseci.
ivek ak misliš da su roboti cool, griješiš. žene vole strast.


žene vole strast.

http://www.youtube.com/watch?v=qXx4QolPgN0
[lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


griješiš. žene vole strast.

Ne grijesim. Primarno zlato, dijamanti i cash kod zena izazivaju itekakvu strast.Nema djabe ni u stare babe. Sorry. Ako tvrdis drugacije to je kao da tvrdis da ce sada ingra na 50000 kuna.

MY PRECIOUS!!!!



griješiš. žene vole strast.

Ne grijesim. Primarno zlato, dijamanti i cash kod zena izazivaju itekakvu strast.Nema djabe ni u stare babe. Sorry. Ako tvrdis drugacije to je kao da tvrdis da ce sada ingra na 50000 kuna.
[/quote]
to nisu žene nego potrošna roba. consumer discretionary.
al će ti bit fino u onoj podzemnoj vikendici s konzervama i takvim društvom.
a vidi di je ekipa i tulum. [bye]
http://www.youtube.com/watch?v=OmhbX_ZQko4&has_verified=1

@Fazan

– Sva ulaganja u infrastrukturu nisu napravila ništa da Hrvatska ekonomija bude konkurentnija. Pored dalmatine se nije otvorila niti jedna tvornica ili ih se otvorilo jako malo.

– Ja ne znam zbog čega bi poljoprivreda bila strateška grana ili zbog čega bi iti jedna grana ekonomije bila strateška. Ja baš gledam Potash, Agrium, Arch Daniels, Vitera, Monsanto, sve potonulo kao ko kamen na burzama. Ko je prošle godine uzeo poljoprivredu kao strateški dio portfelja napravio je ogromne gubitke. Šećer pao 34% u zadnjih pola godine, ostali poljoprovredni proizvodi također tonu.

– Ja sam protiv državnog mješanja u ekonomiju i određivanja strateških i nestrateških grana. Država nikada nemože bolje od tržišta odabrati perspektivne i neperspektivne grane ekonomije. Neka se smanje držćavne investicije, "poticaji", "subvenicije" i slično. a novac usmjeri u smanjenje poreza i nameta. Džaba građenje infrastrukture ako nemamo konkurentnu ekonomiju koja će koristiti tu infrastrukturu.

– Pitanje je što se uopće u ovom trenutku može napraviti. Šuker je sretan ako prikupi dovoljno novaca da isplati umirovljenike i državne zaposlenike, a državne investicije su mu SF.

Osnovni problem u ovom trenutku je ogromna količina nenaplaćenih potraživanja. Nitko ne zna koliko je ko dužan i ko je kome dužan. To je osnovni generator rizika i najveći uteg na hrvatskoj ekonomiji. To se hitno mora raščićavati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

– Ja ne znam zbog čega bi poljoprivreda bila strateška grana ili zbog čega bi iti jedna grana ekonomije bila strateška. Ja baš gledam Potash, Agrium, Arch Daniels, Vitera, Monsanto, sve potonulo kao ko kamen na burzama. Ko je prošle godine uzeo poljoprivredu kao strateški dio portfelja napravio je ogromne gubitke. Šećer pao 34% u zadnjih pola godine, ostali poljoprovredni proizvodi također tonu.


?????
http://siteresources.worldbank.org/INTDAILYPROSPECTS/Resources/Pnk_0610.pdf


– Ja ne znam zbog čega bi poljoprivreda bila strateška grana ili zbog čega bi iti jedna grana ekonomije bila strateška. Ja baš gledam Potash, Agrium, Arch Daniels, Vitera, Monsanto, sve potonulo kao ko kamen na burzama. Ko je prošle godine uzeo poljoprivredu kao strateški dio portfelja napravio je ogromne gubitke. Šećer pao 34% u zadnjih pola godine, ostali poljoprovredni proizvodi također tonu.


?????
http://siteresources.worldbank.org/INTDAILYPROSPECTS/Resources/Pnk_0610.pdf
[/quote]

Nat Gas skoro duplo skuplji u Europi nego u Americi

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– Ja ne znam zbog čega bi poljoprivreda bila strateška grana ili zbog čega bi iti jedna grana ekonomije bila strateška. Ja baš gledam Potash, Agrium, Arch Daniels, Vitera, Monsanto, sve potonulo kao ko kamen na burzama. Ko je prošle godine uzeo poljoprivredu kao strateški dio portfelja napravio je ogromne gubitke. Šećer pao 34% u zadnjih pola godine, ostali poljoprovredni proizvodi također tonu.


?????
http://siteresources.worldbank.org/INTDAILYPROSPECTS/Resources/Pnk_0610.pdf
[/quote]

Cuj ovo ti je zastarilo imas li neku noviju. Ovdje je crude Oil preko 78 dollara.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– Ja ne znam zbog čega bi poljoprivreda bila strateška grana ili zbog čega bi iti jedna grana ekonomije bila strateška. Ja baš gledam Potash, Agrium, Arch Daniels, Vitera, Monsanto, sve potonulo kao ko kamen na burzama. Ko je prošle godine uzeo poljoprivredu kao strateški dio portfelja napravio je ogromne gubitke. Šećer pao 34% u zadnjih pola godine, ostali poljoprovredni proizvodi također tonu.


?????
http://siteresources.worldbank.org/INTDAILYPROSPECTS/Resources/Pnk_0610.pdf
[/quote]

Nat Gas skoro duplo skuplji u Europi nego u Americi
[/quote]

U USA cijena šećera 1.-5. 2010. je bila 78 ¢/kg!!!!!
Rast od skoro 50% u odnosu na 2009.
Tko te fila lažnim podatcima?



@Fazan

– Ja ne znam zbog čega bi poljoprivreda bila strateška grana ili zbog čega bi iti jedna grana ekonomije bila strateška. Ja baš gledam Potash, Agrium, Arch Daniels, Vitera, Monsanto, sve potonulo kao ko kamen na burzama. Ko je prošle godine uzeo poljoprivredu kao strateški dio portfelja napravio je ogromne gubitke. Šećer pao 34% u zadnjih pola godine, ostali poljoprovredni proizvodi također tonu.
Osnovni problem u ovom trenutku je ogromna količina nenaplaćenih potraživanja. Nitko ne zna koliko je ko dužan i ko je kome dužan. To je osnovni generator rizika i najveći uteg na hrvatskoj ekonomiji. To se hitno mora raščićavati.


Kolega @Twixer,
pretpostavljam da govorite sarkazmom ili ste napravili lapsus.Već sam jednom rekao da cijenim vaše postove ali ponekad kao sad kritički se javljam.
Pratim taj sektor i od 3.mjeseca 2009. godine su značajno rasli, pogotovo iz kemijske industrije. Agrium je iznad razine 2009.godine, ovi drugi i jesu nešto izgubili ali pogledaj fundamente industrije i samih kompanija koje si naveo. Sve iznad P/B 2 ili najmanje toliko a da ne spominjem ostale fundamentalne pokazatelje i uspoređivam sa našim kompanijama.
Evo trenutno stanje:
http://biz.yahoo.com/ic/112.html
Mosaic Company (The) Common Sto [MOS] +1.95% $19.2 B
American Vanguard Corporation C [AVD] +1.79% $209.6 M
Monsanto Company Common Stock [MON] +1.57% $26.7 B
Potash Corporation of Saskatche [POT] +1.34% $28.1 B
Syngenta AG Common Stock [SYT] +1.09% $20.5 B
Agrium Inc. Common Stock [AGU] -1.01% $8.1 B

Industry Statistics
Market Capitalization: 114B
Price / Earnings: 20.3
Price / Book: 5.4
Net Profit Margin (mrq): 14.6%
Price To Free Cash Flow (mrq): -80.2
Return on Equity: 19.9%
Total Debt / Equity: 0.0
Dividend Yield: 1.3%

Štednja je mudrost trošenja.




– Ja ne znam zbog čega bi poljoprivreda bila strateška grana ili zbog čega bi iti jedna grana ekonomije bila strateška. Ja baš gledam Potash, Agrium, Arch Daniels, Vitera, Monsanto, sve potonulo kao ko kamen na burzama. Ko je prošle godine uzeo poljoprivredu kao strateški dio portfelja napravio je ogromne gubitke. Šećer pao 34% u zadnjih pola godine, ostali poljoprovredni proizvodi također tonu.


?????
http://siteresources.worldbank.org/INTDAILYPROSPECTS/Resources/Pnk_0610.pdf
[/quote]

Nat Gas skoro duplo skuplji u Europi nego u Americi
[/quote]

U USA cijena šećera 1.-5. 2010. je bila 78 ¢/kg!!!!!
Rast od skoro 50% u odnosu na 2009.
Tko te fila lažnim podatcima?
[/quote]

Sada je cijena šaćera 14.37, a prije pola godine je bila iznad 24

Vaš link

Ustvari to je nebitno. Ono što sam želio reći je da država ne bi trebala odabirati strateške grane i redistribuirati novac iz jedne u drugu granu ekonomije. Možda je poljoprovreda perspektivna, ali to treba odrediti tržište, a na Josip Friščić.

Država bi se trebala potruditi da imamo niske poreze, kvalitetne kadrove, funkcionalnu javnu upravu tako da bilo što postane profitabilno naša ekonomija se može brzo preustrojiti i biti konkurentna.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close