Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]

Ja bi da mi jamči gajbu pive tjedno, plaća kredit za stan
ljetovanje na moru, financira kasko i AO auto osiguranje
te stipednira školovanje djece. Ima država koje i to rade…
Zadovoljan?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]

Ja bi da mi jamči gajbu pive tjedno, plaća kredit za stan
ljetovanje na moru, financira kasko i AO auto osiguranje
te stipednira školovanje djece. Ima država koje i to rade…
Zadovoljan?
[/quote]

Ne. Ja bih jos i da mi garantira svake godine apgrejd tehnike sto imam, dopunsko zdravstveno i dodatno obrazovanje. I bar jednu policu zivotnog




Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]

Ja bi da mi jamči gajbu pive tjedno, plaća kredit za stan
ljetovanje na moru, financira kasko i AO auto osiguranje
te stipednira školovanje djece. Ima država koje i to rade…
Zadovoljan?
[/quote]

Ne. Ja bih jos i da mi garantira svake godine apgrejd tehnike sto imam, dopunsko zdravstveno i dodatno obrazovanje. I bar jednu policu zivotnog
[/quote]

Nisam znao da imaš Tehniku. To te onaj Indijanac nagovorio? [shocked]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Nisam znao da imaš Tehniku. To te onaj Indijanac nagovorio? [shocked]

Napisao sam "tehniku" a ne "Tehniku". Uoci razliku. Btw imam samo DLKV kad smo vec kod dionica



Nisam znao da imaš Tehniku. To te onaj Indijanac nagovorio? [shocked]

Napisao sam "tehniku" a ne "Tehniku". Uoci razliku. Btw imam samo DLKV kad smo vec kod dionica
[/quote]

Imam i ja pa se ne kurčim [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]


Čekaj da objave čije kredite… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Pod ulaznom varijablom pretpostavljam da misliš na Free Cash Flows, ima kompanija kod kojih je gotovo konstantan već dulje vrijeme (primjer kod nas ERNT,HT…), takodjer kod istih je relativno lako izračunati WACC.
Problem su ciklički sektori i "gazele" , no kod njih možeš kombinirati DCF sa nekim drugim izračunom
npr. BEX, Dupont i dr.
Na kraju, analitičar koji kalkulaciju bazira samo na jednom modelu bez provjere rezultata drugim modelom, nije dobar analitičar.

Kolega febo, problem je filozofske prirode, da se tako izrazim. Nemoguce je da postoji metoda, pogotovo javno dostupna u nekoj knjizi, koja bi vam omogucila da tocno predvidite kretanje cijene. Nije stvar u tome da takvu metodu jos nismo otkrili, nego takva metoda i trziste nemoze egzistirati zajedno. Jel da svi znamo koliko nesto vrijedi (ili bar velika vecina), zasto bi trgovali? Da bi doslo do trgovine, predmet trgovine mora vrijediti vise u ocima kupca nego u ocima prodavaca. To je bar ocito. Nije neki sex platiti 100 za nesto sto vrijedi 100, jel tako? U krajnjoj liniji, posto svi citaju manje-vise iste knjige, problem se svodi na procjenu buducnosti.

Sto se tice procjene buducnosti, interesantno je sljedece (nadjoh par istrazivanja na tu temu): analiticari imaju manju tocnost nego slucajna varijabla. Drugim rijecima, bolje ce te prognozirati cijenu tako da pitate vlastitu babu sto misli o cijeni, nego analiticara.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjoooooooooooooooooooooooooooooj deimos,,

nemam peh na tebe al’ stvarno nemoj pisati o onome sto ne znas…

to ti je isto kao da ja kazem da sam informaticar, zato sto znam excelllllllllllllllllllllll

sto se tice sexa

prouci razliku izmedju
investment value
fair market value
market price
[thumbsup]

sto se tice trgovine na burzi, odgovor na tvoje pitanje je, ako zbog niceg drugog
– uzmi osnove portfolio management-a

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ne baš filozofsko, prije epistemološko.
Ne znam da je ikad netko tvrdio da može nekom FA metodom predvidjeti kretanje cijene ( a da je izvan TA). Maksimum ti može odrediti neke grube gabarite.
Fundamentalna analiza i svi dostupni alati ne prognoziraju cijenu neke dionice Deimos. Oni određuju "realnu" materijalnu i nematerijalnu vrijednost neke tvrtke. Ništa više.

Price is in the eye of beholder. [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Sto se tice procjene buducnosti, interesantno je sljedece (nadjoh par istrazivanja na tu temu): analiticari imaju manju tocnost nego slucajna varijabla. Drugim rijecima, bolje ce te prognozirati cijenu tako da pitate vlastitu babu sto misli o cijeni, nego analiticara.


Vidiš, tu se razlikujemo, tebe zanima samo cijena. A da li to što kupuješ zaista vrijedi te novce, teško da će ti i 3 babe pomoći (osim ako ti baba nije Šima Krasić) a znam da nije… [yawn]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Dionice su ”puzzle” – što ih više posložiš, to imaš bolju sliku.
E sad – nije rješenje doktorirat slaganje neba, jer opet ne znaš što je na slici.
Pobjeđuje opće znanje.
Što više različitih elemenata iz cijele slike shvatiš, to si bliže pravom odgovoru.

Bitno je imat škole, recimo da je to nebo. FA i TA su jezero i trava.
Ali bolje složit po komad neba, jezera i trave, nego samo jedno od toga. Imat ćeš bolju sliku.
Ako još imaš iskustvo, kvalitetne prijatelje i talent, onda vidiš i ptice, drveće i cvijeće.
A opet – nikad ne vidiš sve i ne znaš što te čeka. Samo, što više složiš, manje je iznenađenja.

P.S.: Talent – ako ga imaju sportaši, glumci i glazbenici, smatram da ga imaju i špekulanti dionicama. Jednostavno, nije sreća nego talent. Intuicija za pravi potez u pravom trenutku.

ponoćna filozofija… [embarass]

No respect


Dionice su ”puzzle” – što ih više posložiš, to imaš bolju sliku.
E sad – nije rješenje doktorirat slaganje neba, jer opet ne znaš što je na slici.
Pobjeđuje opće znanje.
Što više različitih elemenata iz cijele slike shvatiš, to si bliže pravom odgovoru.

Bitno je imat škole, recimo da je to nebo. FA i TA su jezero i trava.
Ali bolje složit po komad neba, jezera i trave, nego samo jedno od toga. Imat ćeš bolju sliku.
Ako još imaš iskustvo, kvalitetne prijatelje i talent, onda vidiš i ptice, drveće i cvijeće.
A opet – nikad ne vidiš sve i ne znaš što te čeka. Samo, što više složiš, manje je iznenađenja.

P.S.: Talent – ako ga imaju sportaši, glumci i glazbenici, smatram da ga imaju i špekulanti dionicama. Jednostavno, nije sreća nego talent. Intuicija za pravi potez u pravom trenutku.

ponoćna filozofija… [embarass]

Is’sa ti Boga … jel’ otvaramo dušu ?

ja sam s 10 godina htio biti avijatičar 🙂

I love the Smell of Profits in the Morning


Is’sa ti Boga … jel’ otvaramo dušu ?

ja sam s 10 godina htio biti avijatičar 🙂


Pa fazani i tak lete. [huh]

No respect

Prodaja automobila u SAD-u u veljači pala 41%
Autor/izvor: SEEbiz
DETROIT – Prodaja automobila u SAD pala je za više od 41 posto u veljači, na najnižu razinu u gotovo tri desetljeća, uprkos velikim popustima vodećih proizvođača.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/prodaja-automobila-u-sad-u-u-veljaci-pala-41%25,39052.html



Is’sa ti Boga … jel’ otvaramo dušu ?

ja sam s 10 godina htio biti avijatičar 🙂


Pa fazani i tak lete. [huh]
[/quote]

Ocito ga hebe kaj mora mahat krilima… On bi da sjedi, a idje…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close