Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hm. Čini mi se da ću danas nazvati brokera, zatvoriti svoje margin kredite, povući novac i kupiti €.
Danas se možeš fino dogovoriti s osobnim bankarom za kamatu. 6% ili dio postotka manje, više godišnje u ovim vremenima i ne zvuči tako loše. [undecid]

Ako rikne 2.stup. Kako ide dalje…. Sve ode, bar je tako bilo u Argentini. Neka me netko od kolega koji su bliže ekonomiji i krizama ispravi.

Pessimism Is Your Friend

hm. Čini mi se da ću danas nazvati brokera, zatvoriti svoje margin kredite, povući novac i kupiti €.
Danas se možeš fino dogovoriti s osobnim bankarom za kamatu. 6% ili dio postotka manje, više godišnje u ovim vremenima i ne zvuči tako loše. [undecid]

Ako rikne 2.stup. Kako ide dalje…. Sve ode, bar je tako bilo u Argentini. Neka me netko od kolega koji su bliže ekonomiji i krizama ispravi.

Pessimism Is Your Friend

Dobro, dobro….čuli smo i prvi put… [lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Šta ovo znači………….savers will be sacrified???

Mervyn King suggests savers will be sacrificed as rates fall
Savers are going to bear the brunt of the Bank of England’s attempts to revive the economy, the Bank of England Governor Mervyn King has warned.

By Myra Butterworth and Edmund Conway
Last Updated: 4:35PM GMT 11 Feb 2009

Comments 27 | Comment on this article

Mr King expressed sympathy for savers, but indicated that they will be sacrificed as interest rates are cut further in a bid to revive the economy.

He said: "I have every sympathy with savers – they are certainly not responsible for the current difficulties – but suppose we were to put up interest rates?

"That might benefit savers in the short run, but is anyone seriously suggesting that would help the British economy get through the recession? No. We have to take action to increase the supply of money in the economy, to increase spending in the short run, in order to dampen the strength of the recession."

The Bank of England is widely expected to reduce rates to zero per cent at its next meetings in March or April.

Mr King explained: "Given that we are in such a deep recession in the short run, I think that if we were not to take measures to stimulate the economy, then savers would find they are actually much worse off – there would be even higher unemployment and even more of a downturn in the economy. That is the paradox of policy."

The Bank of England has cut the Bank Rate from 5 per cent to just 1 per cent in the past five months – and high street banks have responded by reducing the rates they offer savers.

Savings rates are now at their lowest ever level, according to the Bank of England’s own records, with notice accounts offering an average of just 0.29 per cent and cash individual savings accounts (Isas) paying an average rate of 1.38 per cent.

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!



Novac nije vrijednost, novac je sredstvo za razmjenu vrijednosti. [cool]

auuuu brale, uništa …

zašto se onda vrijednosti same ne zamijenjuju ?
[/quote]

eto, niti što je novac se ne možemo složiti.

zato drugovi,
mislim da je ovaj eksperiment sa demokracijom i kapitalizmom u zadnjih skoro 20g pokazao da to ne funkcionira. stoga predlažem da se okupimo s bivšim jaranima i nazad u jugu. država će nam zagarantirati plaće i mirovine, sve ostale usluge i to je to (o kvaliteti i kvantiteti možemo kasnije, bitno da je to načelno ok).
evo, sad mi to palo na pamet. sanader me inspirirao. u sljedeća dva tjedna ću to malo razraditi (za vrijeme radnog vremena, naravno … nema smisla raditi nešto konkretno kad se mogu spinati ovako dobre ideje).
[cool]

novac je sredstvo za razmjenu vrijednosti – to je teorija. novac je nešto što će ti šuker uzeti ako ga imaš, a nije sendvič niti riječ u otvorenom- ovo je praksa. [bye]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Najbolja stvar u Otvorenom jučer Šukerova izjava da se uvoz prepolovio. [smiley]

No respect

Ma novac je sredstvo za razmjenu vrijednosti. Nekad je novac bio i neka vrijednost, medjutim danas vise nije.

http://letmegooglethatforyou.com/?q=money+medium+exchange

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Najbolja stvar u Otvorenom jučer Šukerova izjava da se uvoz prepolovio. [smiley]

Samo se nitko nije sjetio pitati koliko je to zbog smanjenja potražnje a koliko zbog drastičnog pada cijena sirovina?
Možda se količinski skoro isto uvozi ali sada po cijenama npr nafta koji su 3,5x manje.


Ma novac je sredstvo za razmjenu vrijednosti. Nekad je novac bio i neka vrijednost, medjutim danas vise nije.

http://letmegooglethatforyou.com/?q=money+medium+exchange


Drago mi je čuti…možeš ga onda proslijediti do mene… 😉

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Kolega sava, covjek trosi svoju zaradu. Ili zaradu + novo zaduzenje. Kad je nafta skupa, velik dio te zarade ode na naftu, manji dio na ostale stvari. Kad nafta padne, manji dio ode na naftu, veci na ostale stvari. Uvoz nominalno ostane otprilike isti, samo se drukcije raspodjeljuje. Ili nam je pala zarada, ili se nismo zaduzivali kao prije.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Ma novac je sredstvo za razmjenu vrijednosti. Nekad je novac bio i neka vrijednost, medjutim danas vise nije.

http://letmegooglethatforyou.com/?q=money+medium+exchange


Drago mi je čuti…možeš ga onda proslijediti do mene… 😉

[/quote]

Prosljedit cu ga tebi, ako pri tome novac ispuni svoju funkciju, a to znaci da cu dobit neku vrijednost u zamjenu. Novac je zamisljen kao medij razmjene, a ne kradje.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kolega sava, covjek trosi svoju zaradu. Ili zaradu + novo zaduzenje. Kad je nafta skupa, velik dio te zarade ode na naftu, manji dio na ostale stvari. Kad nafta padne, manji dio ode na naftu, veci na ostale stvari. Uvoz nominalno ostane otprilike isti, samo se drukcije raspodjeljuje. Ili nam je pala zarada, ili se nismo zaduzivali kao prije.

Jesi li ti imao matematiku u školi?
Ako jesi ocjena ti je bila najvjerojatnije poklonjena jedinica.

S mojom matematikom je sve u redu. Sa vasog kelega sava nesto ocigledno nije. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


S mojom matematikom je sve u redu. Sa vasog kelega sava nesto ocigledno nije. [thumbsup]

kakav si sa kemijom i fizikom? [huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Novac nije vrijednost, novac je sredstvo za razmjenu vrijednosti. [cool]

auuuu brale, uništa …

zašto se onda vrijednosti same ne zamijenjuju ?
[/quote]

Jer bi po tebi i takvima jos mijenjali svinju za traktorsku gumu. Brrrr, predugo si u INDG…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close