Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Bas isao gledat kako raste dobit zadnje 4 godine… Interesantno… Ako sam dobro izracunao:
ZABA – 11% godisnje
DLKV – 3% godisnje
IGH – 14% godisnje
RIBA – 27% godisnje
ERNT – 2% godisnje
LEDO – 27% godisnje
KOEI, ATPL – 88% godisnje
PODR – 16,5% godisnje
HDEL – 78% godisnje
DDJH – 86% godisnje
ISTT – -7% godisnje
LRH – -20% godisnje
VDKT – -11% godisnje

Najveci tigrovi su HDEL, DDJH. [lol]

iz ovog tvog izracuna sto si postao, cini mi se da su najveci tigrovi, zmajevi KOEI i ATPL sa 88%[yawn]
fale LKPC, JDPL, PTKM..i jos poneke koji su zaista tigrovi, čudno.. [yawn]

valjda se ne sloze sa "tvojim nominalnim rastom od 7,5%" [lol]
[/quote]

Ti slobodno dopisi… 31.12.2003 – 31.12.2007.

Mislim da ce rekorder od veci biti ATPL kad dodje 4q 2008., nemre im tolko okvarit dobit. KOEI je super, treba primjetit da je ostao u sjeni nekih drugih koji su se trzili na P/E > 50 a rasli po stopi od par posto godisnje. [lol]

Samo kod PTKM i ATPL sljedi nevolja sljedece godine. Na kraju kad zbrojis rast dobiti od 2003. do 2010., vidjet ces da ce biti blize 10% nego 30% kod velike vecine. [thumbsup]
[/quote]

hehe..ma sjajan si..uzimas ono sto ti se svidja, a sto ne, ostavis..ko u samoposluzivanju [kiss]
nevolja ce biti kazes?

2003 je PTKM bila duboki gubitas, danas ima koliko, 100milja dobiti?
Milsilm da je i ATPL u to vrijeme radila s gubitkom.

ATPL je najavila 30milja minusa za 2009. ako vozarine ostanu ovakve(osobno mislim da ce se malo odljepit), a ove godine je zaradila, koliko 700milja?vise, manje?ne znam..
tebi idu brojke [tongue]

sto se PTKM tice, ako bude inflacije kako neki najavljuju, otici ce djubre opet nebu pod oblake, paš vidjet kakva će im biti godina!

da uzmem i 2009. pa da racunam, dobije se 10%? zanimljivo..
a jel mogu ja to produzit do 2015, pa da onda extrapoliramo, zasto samo do 2009?

i tak..

mozemo mi lamentirati do sutra, zbrajati i oduzimati, ove cijene su smijesno niske, kao sto su na 5400 mozda neke bilo smijesno visoke..VDKT npr..4800 [huh]

sve ovo na burzi nije odraz makroekonomije, nego boom-bust ciklusa.
da nije bilo toga, inflacije investicijskih fondova,mirovinske reforme, potcijenjenosti 2000-2005, ne bi bilo ni precijenjenosti 2007, ni ponovne potcijenjenosti 2008.
i tako..u krug nadam se [thumbsup]

zivio

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



GEN MOTORS(NYSE: GM)
NEW Real-time: 3.79 0.19 (5.28%) 3:59pm EThelp
Last Trade: 3.79
Trade Time: 3:50PM ET
Change: 0.19 (5.28%)
Prev Close: 3.60
Open: 3.92
Bid: N/A
Ask: N/A
1y Target Est: 2.09
Day’s Range: 3.72 – 4.00
52wk Range: 1.70 – 29.28
Volume: 23,138,523
Avg Vol (3m): 38,942,100
Market Cap: 2.31B
P/E (ttm): N/A
EPS (ttm):
Div & Yield: 1.00 (27.30%)

kad pogledam ovo zadnje nekako mi se HT-ov div.yield više i ne ćini tako atraktivan

Ma prodaj ti ht i kupi gm. Nevjerojatno, mislim da ti fali jedan [lol] na kraju posta.
[/quote]

pa…..HT sam rješio.
o GM razmišljam…ali ne radi dividende nego
zbog mogućnosti da se cijena ponovo odbije sa 2$ na 4$
u kratkom roku što se nedavno dogodilo kad je za cca 10-ak
dana cijena sa 1,70 $ došla na 4$…
a to vam je ravno 135,29% zarade u roku od nekoliko dana.
Jako teško da bi se na HT-u mogao odigrati sličan scenarij.

U svakom slučaju gađam GM ispod 3$ a mogao bi tamo biti već u siječnju.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

@INewton

Sir Isaac Newton bio je veliki pušioničar na burzi. Možda ste trebali razmisliti o nekom drugom nicku. [lol] [lol] [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

evo jedan komentar

nadam se da ce te moci procitati

pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

idem po novi broj Banke, da vidim što guverner kaže o slijedećoj godini.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


idem po novi broj Banke, da vidim što guverner kaže o slijedećoj godini.

2009. ce biti i gora i bolja… Bit ce gora od 2008., ali bolja od 2010.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Tripolar Currency System – Connecting the dots – Part II

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

…i još su francuzi pokrenuli BRIC.

If something is too good to be true...it probably is.

Moze li pojasnjenje ove odluke… nije valjda da se i dalje potice kunska nelikvidnost…

HNB: Izmijenjena Odluka o obveznoj pričuvi

Procjenjuje se da će povećanje deviznog dijela obvezne pričuve, koji se izvršava u kunama, rezultirati povećanjem kunske obvezne pričuve, odnosno smanjenjem devizne u iznosu od oko 5,8 milijardi kuna

U cilju očuvanja stabilnosti tečaja, odnosno ograničavanja deprecijacijskih pritisaka na kunu u odnosu na euro Savjet Hrvatske narodne banke donio je odluku kojom se obračunati devizni dio obvezne pričuve koji se izvršava u kunama povećava s 50 na 75 posto.

Odluka je donijeta na današnjoj telefonskoj sjednici, a njezina primjena uslijedit će kod sljedećeg obračuna obvezne pričuve koji će biti 14. siječnja 2009. godine, priopćeno je iz Hrvatske narodne banke. Procjenjuje se da će povećanje deviznog dijela obvezne pričuve, koji se izvršava u kunama, rezultirati povećanjem kunske obvezne pričuve, odnosno smanjenjem devizne, u iznosu od oko 5,8 milijardi kuna.

Ova izmjena u skladu je i s dugoročnom politikom Hrvatske narodne banke usmjerenom na postupnu unifikaciju valute izdvajanja i održavanja obvezne pričuve, zaključuje se u priopćenju iz HNB-a.

EUR/HRK 7,37000

nastavak na gornji post (Miro)

izvor: HAAB

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


EUR/HRK 7,37000

nastavak na gornji post (Miro)

izvor: HAAB

Prodajni PBZ HRK/EUR 7,425

onda je valjda razumljiva odluka HNB-a

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close