Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da smo dobili nogometni Euro 2012, još bi građevinci bili na p/e 50-100.

Onda bi se opet igrali ima Arene – nema Arene – ima Arene.
A Ingra + 10% pa -5% pa +10%… [smiley]

da smo dobili taj euro, mogli bi se kolektivno objesit

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


netko mi je rekao da jedan od njih (mislim da je to bio Ford) za kupnju skupljeg automobila ove godine kupcima daruje još jedan. Vjerojatno se reklamiraju :" Ponuda traje do isteka zaliha, požurite u najbliži Ford salon" [lol] [lol] [lol]

GM je posrijedi


Da smo dobili nogometni Euro 2012, još bi građevinci bili na p/e 50-100.

Onda bi se opet igrali ima Arene – nema Arene – ima Arene.
A Ingra + 10% pa -5% pa +10%… [smiley]

Ma to je zbog bulla bio… U bearu je: ima arene +5%, nema arene -10%, ima +5%…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



netko mi je rekao da jedan od njih (mislim da je to bio Ford) za kupnju skupljeg automobila ove godine kupcima daruje još jedan. Vjerojatno se reklamiraju :" Ponuda traje do isteka zaliha, požurite u najbliži Ford salon" [lol] [lol] [lol]

GM je posrijedi
[/quote]

znači ti si bio taj

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




netko mi je rekao da jedan od njih (mislim da je to bio Ford) za kupnju skupljeg automobila ove godine kupcima daruje još jedan. Vjerojatno se reklamiraju :" Ponuda traje do isteka zaliha, požurite u najbliži Ford salon" [lol] [lol] [lol]

GM je posrijedi
[/quote]

znači ti si bio taj
[/quote]

Ne. Znas da ja samo japance vozim. [wink]

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/3939/Zbog-zdravstva-poskupljuje-autoosiguranje.html

Od istoka haračlije jašu,
Vode golu na repovijeh raju;
Od zapada haračlije jašu,
Vode golu na repovijeh raju;
Jašu zmaji s sjevera i s juga,
Golu raju na repovijeh vode.
Jadna raja, rukuh naopako,
Slijedi konjske na konopcu trage.
Mili Bože, što je raja kriva?
Il je kriva gad što Turke mori?
Il je kriva što ih hrđa bije?
Što je kriva? – Kriva ‘e što je živa,
A neima što Turčinu treba:
Žuta zlata i bijela hljeba.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pita majka Morisona Đima
A moj sine, od guštera kralju
jesi li se ikad prepanuo ja od vina
ja od droge ljute
govori joj Morisone Đimi
Ja se nisam nikad prepanuo
Ni od droge ni od rujna vina
Ni od djeva , ni života ljuta
već sam sve po redu tamanio!

Jel to nastavak?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ko da je sam Mazuranic sklepao… Koliko ima slogova u "ja od droge ljute"?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/3939/Zbog-zdravstva-poskupljuje-autoosiguranje.html

S obzirom da ce doci do rebalansa budgeta, predlazem da se uvede i porez za obvezu financiranja zdravstva iz benzina. Mislim, nije fer da vozaci, koji su direktno odgovorni za efekt staklenika i zagadjenje zraka ne sudjeluju u tome. A osim toga, malo mi je glupo da zdravstvo financiram samo kroz tri (4 nameta) nameta:

1. obvezno zdravstveno osiguranje
2. osiguranje na auto
3. "participacija na zdravstvo" – godisnja
(4. participacija na posjet lijecniku – 15 kn)…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Izlaz iz krize – postaviti Habsubrgovce na hrv prijestolje:

Da bi olakšala položaj kmetova, koje je vlastela nezasitno izrabljivala, zbog čega nisu mogli plaćati državni porez, donijela je carica Marija Terezija godine 1767. urbarski zakon kojim je pokušala ujednačiti i ograničiti kmetske namete. Iste godine donesen je i urbar županije Zala, propisan za čitavu Mađarsku, dakle i za Međimurje. Urbar je određivao da se kmetskim unutarnjim selištem (okućnica) ima smatrati površina od dva požunska mjerova (jedno katastarsko jutro). Tko ima više, treba da mu se oduzme višak, a tko ima manje, ima mu se dodati do određene površine.
Vanjsko selište obuhvaća 18 jutara oranice i livade od osam vozova sijena. U urbaru se određuju obveze, zabrane, kazne i prava kmetova. Iako su tim urbarom obveze kmetova bile nešto ublažene, one su ipak ostale teške. Tako je kmet s cijelim selištem bio dužan besplatno o svojoj hrani raditi na vlastelinskoj zemlji 52 dana godišnje (radna renta ili tlaka).
Želiri su također bili dužni odraditi tlaku, kućni 18 dana, a beskućni 12 dana. Usto je kmet morao vlastelinu dati podvoz i dio svojih prihoda s oranica. Od naturalne rente kmet je vlastelinu bio dužan davati određeni broj pilića, jaja i mjeru maslaca. Osim tih osobnih obveza postojale su i kolektivne obveze, prema vlastelinima čitavih seoskih zajednica ili općina: godišnje dati jednog vola, platiti l forint i 30 krajcera ili vlastelinu odvesti određenu količinu drva za ogrjev.

Urbar je propisivao i zabrane za kmetove: zabranu lova, ribolova i ptičarenja. Predviđene kazne za prekršitelje bile su raznolike: kažnjavanje s nekoliko dana tlake, udarcima batinom ili prutom. Urbar je propisivao da se mogu primjenjivati samo one kazne koje su propisane zakonom, što je značilo veliko olakšanje za kmetove, jer se tako isključivala samovolja vlastelina u kažnjavanju kmetova.

Osim spomenutih obveza kmet je imao i druga davanja: porez, devetinu i desetinu. U ime poreza kmetovi su godišnje plaćali l forint. Davanje devetine i desetine nije bilo propisano urbarom, već su se davale prema posebnoj, tzv. zemaljskoj uredbi.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


GEN MOTORS(NYSE: GM)
NEW Real-time: 3.79 0.19 (5.28%) 3:59pm EThelp
Last Trade: 3.79
Trade Time: 3:50PM ET
Change: 0.19 (5.28%)
Prev Close: 3.60
Open: 3.92
Bid: N/A
Ask: N/A
1y Target Est: 2.09
Day’s Range: 3.72 – 4.00
52wk Range: 1.70 – 29.28
Volume: 23,138,523
Avg Vol (3m): 38,942,100
Market Cap: 2.31B
P/E (ttm): N/A
EPS (ttm):
Div & Yield: 1.00 (27.30%)

kad pogledam ovo zadnje nekako mi se HT-ov div.yield više i ne ćini tako atraktivan

Ma prodaj ti ht i kupi gm. Nevjerojatno, mislim da ti fali jedan [lol] na kraju posta.

gdje s parama 2009
javascript:void(window.open(‘http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/finance?ch=1316259&cl=11314906&lang=’,’playerWindow’,’width=793,height=666,scrollbars=no’));

New Report

Close